Hastalara şifa için okunacak dualar

beydeba

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Kanserli hasta için okunacak dua, Hastalara şifa için okunacak dualar, Peygamber Efendimiz'in Şifa duası, EN ETKİLİ şifa duaları, Ağır hasta için okunacak dua, Hastalığın geçmesi için okunacak dua, Peygamberimizin şifa duası, Şifa duaları ve ayetleri, Şifa için Kur'an'dan okunacak sureler
Kur’an’ın tamamı hertürlü hastalıklara şifadır ve şifa için okunabilir. Bunun yanında hastalara ve hastalıklar için okunacak dualar vardır ki, bunlar müminlerin moral kaynağıdır ve şifa aracıdır. Bu dualar şunlardır:

kgüll..,1.DUA
Okunuşu: Ezhibil-be'se rabben'nasi eşfi ve enteş'şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame.

sifa_duasi.jpg

Anlamı: Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.»” (Buhârî, Merdâ, 20; Müslim, Selâm, 46; Ebû Dâvud,Tıbb,18,19)

kgüll..,2.DUA
Okunuşu: Euzu bi izettillahi ve kudretihi min şerri ma ecidu.

hastaliklara-sifa-duasi.jpg

Anlamı: Sağ elini vücudunda rahatsız olduğun mahalle koyup yedi defa mesh eyle ve her meshte: «Hissettiğim bu hastalığın şerrinden Allah’ın izzetine ve kudretine sığınırım!» de. Biiznillahi Teâlâ şifâ bulursun.” (İbn Hanbel, IV, 217)

kgüll..,3.DUA
Okunuşu: Bismillahi arkıyke min kulli şeyin yu'zike min şerri kulli nefsin ev aynin hasidin, Allahu yeşfike bismillahi arkıyke.

hastaliklara-sifa-icin.jpg

Anlamı: Allah’ın ismiyle seni rahatsız eden her şeyden sana okurum. Her nefsin veya hasetçi her gözün şerrinden Allah sana şifâ versin. Allah’ın adıyla sana okurum.»” derdi.(Müslim, Selâm 40)

kgüll..,4.DUA
Okunuşu: Bismillahi Allahümme dâvini bi devaike veşfini bi şifaike ve ağnini bi fadlike ammen sivâk vahzer anni ezake.

sifa-veren-dua.jpg

Anlamı: Allah’ın ismiyle. Ey Rabbim! Beni kendi devân ile tedavi et, bana kendi şifân ile şifâ ver ve beni kendi fazlınla Senden başkalarından müstağni kıl ve beni ezalardan uzak tut.»” (Heysemî, X, 180)

kgüll..,5.DUA
Henüz eceli gelmemiş bir hastayı ziyaret eden bir mü’min yedi defa:
Okunuşu: Es-elullahil-azime rabbel arşil aziim en yeşfiyeke.

hastaya-sifa-duasi.jpg

Anlamı: Büyük Allah’tan, büyük Arş’ın Rabbi Allah’tan sana şifâ vermesini istiyorum!»” derse muhakkak afiyet bulur. (Ebû Dâvud, Cenâiz, 8; Tirmizî, Tıbb, 32; İbn Hanbel, I, 239)

Üst Alt