• DUYURU : RAMAZAN AYI sonuna kadar Rüya yorumları kısıtlı sayıda ve kısıtlı zamanlarda yapılacaktır. Mübarek zaman dilimlerinde ibadet ve zikirlere ağırlık verelim!

Harama helal demek küfür mü

  • Konbuyu başlatan Turankan
  • Başlangıç tarihi
T

Turankan

Kayıtsız
Misafir
Dinimizde haram olan birşeyi mesela diyelim ki, içki içmeyi bu haram değildir veya niye haram olsun ki diye söz söylemek küfürmüdür. Harama helal demek küfür mü olur? Haram olana helal muamelesi yapan, haramın helal olduğunu savunan dinden de çıkar mı. Zaten haram işleyen kişi bu işi hoşuna giderek yapıyor yani yaptığı haramı sevmiş oluyor. Böyle olunca harama karşı sevgi duymak, haram olan işi beğenmek veya onaylamak da dinden çıkmaya veya küfre sebep olur mu. Cevaplarsanız sevinirim tşkr.
 

Pessimist_King

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
11
Selamun aleyküm, bir alim, bir hoca değilim (16 yaşındayım) ama Allah'ın kur'an'ında geçen herhangi bir ayetini yalanlarsan. Bak sure değil ayet bile yalanlarsan veya dediğin gibi niye böyle olsun ki dersen anında kafir olursun. İman için şu söz konusudur: Ya Kur'anın tamamına iman ya da hiçbirine iman. Bunun 1 ayeti 2 ayeti yok. Nasıl ki ben cinlerin varlığına inanmıyorum diyen bir adam kafir olursa dinden çıkarsa, buda aynı şey olur dostum. Yanlışım varsa büyüklerim düzeltsir inşAllah. Allah yolunu açık etsin ve senden razı olsun. İnşAllah Allah'ın cennetlik kullarından olursun şehitlik mertebesine yükselirsin.
 
Üst Alt