Hakkinızı Helal edin!Ramazanin ilk 10 günü umrede olacağim

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum 19 Temuz Persembe gunu ins.Allah-in izni ile Umreye gidiyoruz.
Yüce yaradan tutacagimiz orucu ve kılınacak teravih namazını şimdiden kabul eylesin . . Ramazan-i serifiniz Mubarek olsun...
Tüm hastalarımıza acil şifa ve tüm derdi olanlara deva ve her birimize affu magfiret eylesin ins...hepimizin bagislanmaya ihtiyacimiz var..Gunahlarimizin altinda eziliyoruz..

Resulallah’a sav.misafir olarak gidiyorum...Yetimlerin Yetimine yetimim ile gidiyorum...agla..:,
Ebedi âlemle fani alemin harmanlandığı, arzın kalbine gidiyorum. Yeryüzünün ilk evini ziyarete, mahşerin canlandırıldığı küçük mahşer alanına gidiyorum.
Yarin yarenin değil, insanoğluna tek nusret edenin Rabbi olduğunu aynel yakin hissettiren mekana gidiyorum.

Rabbe yakın olmak için onun evine gidiyorum.
Peygamberlerin filizler gibi bittiği şanlı topraklara gidiyorum. Kabe’nin örtüsüne tutunup ağlayarak mağfiret dilenmek için gidiyorum,
günah kamburlarımı orada bırakmak için gidiyorum.
Hacer-ül Evsed’i öpmek için, Kabe’yi tavaf etmek için, Ravza’ya iki büklüm selam vererek girmek için “ben geldim ya Resulallah “ gunahlarim ile ben geldim demek için gidiyorum.
Dünya yüklerini sırtımdan atmak için bu Dünyadan yoruldugum icin,gunahlarimin altinda ezildigim icin gidiyorum.
Dilimde, dualarımda öncelikle sevdiklerimi,rah.annemi ülkem insanı başta olmak üzere, tüm İslam âlemini götürüyorum.
Evet, Rabbim nasip ederse Ramazan Umresine gidiyorum. Yaratana giden manevi yolun üst basamaklarında bulunan, arzın en kutlu yerine gidiyorum. Kulların “naz makamında” olduğu kutsal beldeye gidiyorum..Heyecanım, helecanım tarifsiz, bir serçenin ürkek kalkıp inen göğsü gibi yüreğim çırpınmakta, alemleri yaratanın evine, alemlerin hatırına yaratılan Nebi’nin yurduna gidiyorum.

Hak geri dönmeyi nasip ederse, (inşallah) yazılarımla ve ruya yorumlari ,tabirleri ile Sizlere Allah Rizasi icin hizmet etmeye devam edecegim...
(Yonetimin Ruya ve dertlesme bolumunu Ramazan boyunca kapatilmasini rica ediyorum tsk)
Hakkınızı helal edin. Selametle Hayra kalın.

Dost elinden gel olmazsa varılmaz,
Rızasız bahçanın gülü derilmez.
Kalpten kalbe bir yol vardır, görülmez.
Gönülden gönüle giden yol, gizli gizli.
Sizler icin de Dua edecegim..
kgüll..,

Kuzucuk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah kabul etsin, hayırlı bir şekilde gidip-dönersiniz inşAllah

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah kabul etsin, hayırlı bir şekilde gidip-dönersiniz inşAllah

Allah Razi olsun..amin..ins. hayirlisi ile dondugumde tekrar sizler ile olmak isterim.. aslinda Zaman Gazetesi bünyesinde yayın hayatına başlayan
Yeni Bahar Dergisinde Gönüllu olarak orada da yazma teklifi aldim ins. orda da vakit buldukca yazmayi dusunmekteyim.. hayirlisi artik..Selamet ile Hayra kalin..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Allah kabul etsin, hayırlısıyla gidip dönersiniz inşAllah,
Hakkımız varsa helal olsun kardeşim, sizde hakkınızı helal edin.
Allah
, hasretini çekenlere, gitmek isteyipde gidemiyenlerede gitmek nasip etsinduaa..

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Mescidi aksadan mescidi harama döndürülenlerden olursun inşallah. Aeo ruhul emin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yâ Hayy, yâ Kayyûm, rahmetin hürmetine Senden yardım diliyoruz; her halimizi ıslah et ve göz açıp kapayıncaya kadar olsun bizi nefsimize bırakma!
Mescidi aksadan mescidi harama döndürülenlerden eyle bizleri amin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
570253_detay.jpg

Ramazan ayının sadece ilk 10 gununu kutsal topraklarda geçirmek icin ins. Yarin yolla cikacagiz..
Bu aksam is yerimde son aksamim elhamdullilah!!Cook yorgunum..
dünyevi işler için yorulmuş beynimi ve kalbimi temizlemeye çalışacağım inşallah.
Ramazan’ın, insanı ruh âlemine ve özüne götüren bir zaman dilimi olmasını göz önünde bulundurarak, neden yaratıldığımı, ve hayatimin muhasebesini yapmak istiyorum..
Herkes Ramazanı Kendisi Kadar Yaşar!anca diyordu bir arkadasim.. ben gurbette hic bir zaman tam istedigim gibi yasiyamadim belki o yuzden Ramazan umresine gitmeye karar verdim..
Gecen Ramazanlarda burada yok coluk, cocuk, isim, vakif, cocuk koruma servisinin baskisi..her gece camideki iftarda oglusumun pesinde iftar etmelerim...
hafta sonlari farkli sehir farkli camilerde iftarlara yetisme cabalarim.. kan ter icinde belki de ramazanin ruhuna bile ulasamiyordum..
Ramazanin son 10 gunu ittikafa giriyordum.. evden vakiftan sorunlar ittikafta bile sorumluluklarimdan kacamiyordum..
iste boyle Gonul Dostlarim bir ramazani kendim sadece bir kul olarak.. ne anne, ne kardes nede eleman nede sorumluluk sahibi o fatura bu fatura derdi olmadan sadece rabbim ile basbasa kalmak istiyorum..
Çılgın İftar Sofralarından Uzak Durmak İstiyorum
sadece kuru ekmek ve bir bardak su 3 hurma ile orucumu acmak.. ve mevki, makam, sorumluluklardan siyrilip sadece bir kul olmak kabede sabahlamak istiyorum...
ayni bir garip bir kimsesiz yetim gibi Rabbime misafir olmak istiyorum..
İnternet iletisim, bilgi,telefon, Orucu Tutmak ,sosyal cevreden uzaklasmak!bir ben var bende benden icerug onu duymak istiyorum..
Ramazan demek maneviyat demek, ben de o maneviyat huzuruna kapılmak istiyorum..O cc. huzurunda birazcik HUZUR duymak istiyorum..
tefekkür etmeyi çok özlediğimi fark ettim, o kadar hızlı yaşıyoruz, o kadar acelemiz, telaşımız, meşguliyetimiz var, o kadar çok şey unuttuk, unutmadıysak bile ihmal ettik ki...
Modern hayatın bizi maruz bıraktığı uyaran bombardımanı yüzünden tefekkür gibi zahmetsiz ve bir o kadar elzem bir ameli bile iteler olduk…
Seccademin dışında gerçekleşebilecek bütün hayırlı işleri diğer 11 aya erteleyip, Kabenin en kuytu köşesinde tövbe, istiğfar, dua ve Kelimetullah’la hemhâl olmak istiyorum..
12 ayın en hayırlısını, O’nun affı ve rızasını dilenmekle geçirmekten başka hic bir sey ile hemhal olmak istemiyorum..
Selamet ile Hayra kalin..HAYIRLI RAMAZANLAR...
Gönül sızım

Bora

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Kıskandığımı söyleyebilirim heralde :)

Allah kabul eylesin güzel kardeşim. İnşaAllah hayırlısı ile gider ve dönersin.

Hakkımız varsa helal olsun, şayet senin de varsa sende helal et.

Allah gönlünden geçen herkeze nasip eylesin. Hayırlı Ramazanlar.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Ne mutlu Allah c.c kabul ve makbul eylesin inşAllah. Varsa hakkımız helal olsun...

Üst Alt