Hadisin kaynağını bulmak

Hesab

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
1
Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.
"Elhamdü lillâhi rabbil'alemin. Errahmânir'rahim. Mâliki yevmiddin. İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în, İhdinessırâdal müstakîm. Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn." Amin.

Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.
"Allahümme salli ala Muhammed' in ve ala ali Muhammed , kema salleyte ala İbrahime ve ala ali İbrahim, inneke hamidun mecid." Amin.

Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.
"Allahümme barik ala Muhammed' in ve ala ali Muhammed , kema barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahim, inneke hamidun mecid." Amin.

Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.
Selamün Aleyküm Ey Ehli İman

KONU ŞUDUR ;

Bu cahilin Arabçası yoktur bundan dolayı ki şuna sebep olmanızı Allah Teala Celle Celalühü Hazretlerinden taleb ediyorum.Amin Sizlerede bildiriyorum.

Sahihül Buhari,ye ait 7124 adet Hadis-i Şerif'in yazılı olduğu

Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.
İbn Abbâs ( Radıyallahü Anh ) şöyle demiştir: Peygamber ( Sallahü Aleyhi Ve Sellem ) efendimiz şöyle buyurdu:

"Eğer sizden biriniz eşine (cinsî münâsebet için) geldiğinde Bismillahi, Allahumme cennibe'ş-Şeytâne. ve cennib'iş-Şey-tâne ma rezaktenî.

Manası : Yâ Allah, beni şeytândan uzaklaştır, şeytânı da bize ihsan ettiğin çocuktan uzak kıl ! derse, şayet bu karı-koca arasında bir çocuk olursa o çocuğa şeytân zarar veremez ve şeytân ona musallat kılınmaz".

Râvî Şu'be ibnu'l-Haccâc ( Radıyallahü Anh ) dedi ki: Ve bize el-A'meş Süleyman ( Radıyallahü Anh ) , Salim ibn Ebfl-Ca'd'den ( Radıyallahü Anh ) ; o da Kurayb'den ( Radıyallahü Anh ) ; o da İbn Abbâs'tan ( Radıyallahü Anh ) olmak üzere bu hadîsin benzerini tahdîs

[ Sahihül Buhari ]

Bu yukarıda türkçesi yazılan Hadis-i Şerif'in Arab'çasının orjinal metmini yani linki verilen kaynakta kaçıncı sıradaki yani kaç numaralı Hadis-i Şerif Olduğunu Bulmalıyız. Ve bu çok önemli bir mevzuu İnşaAllahu Teala

Eğerki bu Hadis-i Şerif'in kaç numaralı Hadis-i Şerif olduğunun araştırılmasının İnşaAllahü Teala sebebini soracak olursa ki Arabça bilmeyen birisi sormasın bu forumda Özel Mesaj Atabilir.
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,570
Selamünaleyküm. Öncelikle yazıda link vermek yasaktır. Ayrıca bu forumda özel mesajlaşma yok nedenle kimse sana özel mesaj gönderemez.. Son olarak da sen hangi hadisin kaç numaralı hadis olduğunu bulmak için doğrudan hadis ilmiyle uğraşan, bu konuda eğitimli birine danışmalısın. Böyle forumlara mesaj yazarak buna ulaşamazsın.
 
Üst Alt