Gurbette bir Gece...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
memlekethasreti.jpg

Gurbette bir Gece…odamda yildizlarin altinda...içimde bir burukluk…bir ACI...
Disariya bakiyorum her tarafta kar kefen giymis sanki...Kainatin sessizliginde Tesbihati duyuyorum O an!
Allahim Senin de sevdigini Sevdigim eyle diye...Her gece oldugu gibi bu gecede Kapina gelip dualar ediyorum!
içimdekini dışa vurmaktan haya ediyorum...
Yoksa övülmekmiş,sövülmekmiş umrumda değil.. benim nefsimi anca Sen bilirsin Yarrab....
Ahh.nefs hayvanımı çok iyi biliyorum,ondan Sana siginiyorum...
suskunluğumun,iç duvarlarımı nasıl yırtarcasına parçaladığını bir ben ,birde yaratanım biliyor...
O,ne güzel dost,sevgili ve vekildir...Tüm gizlerimi,çılgınlıklarımı O-biliyor ve nede güzel teselliler yaratıp,bu delisini zapt ediyor...
Yarrabi!herkesin bir sevgilisi varmış ya…ama ben cok yalnızım,bu Gurbet diyarinda...
Her kes sevdigi ile kapanirken bir odaya, Ya ben? “HAYIR” dedim bir an!..ben niye yalnız oluyorum ki,benimde bir sevdiğim var.
hemde çok yakınımda..Ben de O`nun ile bulusuyorum su koskoca ucsuz bucaksiz Kainatta...
kanımda,canımda,hatta şahdamarımda..birden ürperdim.doğruldum.oturumuma geldim.boynumu büktüm ve ağlıyorum.
vee O sevgiliye seslenmek geliyor içimden..gerçek aşka …VE DUDAKLARIMDAN ŞUNLAR DÖKÜLMEYE BAŞLIYOR…..
Allahım…dilim ile söylüyor kalbim ile şahadet ediyorum ki; senden başka ilah yoktur,Muhammed (a.s) senin kulun ve resulündür.
Mülkün sahibi sensin,bende senin mülkünde bir meczup günahkar!
Senin herseyi kuşatan rahmetinden cesaret alarak geldim huzuruna ve yine şefkatine sığınarak,günahkar ellerimi açtım sana.
Her ne günaha batmış olursam olayım. her ne kadar çirkin olmuş olursa olsun arkamda bıraktığım yıllar içinde ben sana şirk koşmadım
Seni sevmekten bir an bile olsa vazgecmedim Allahim…
Senden başka kimseden istemem senden başka kimseye halimi arz edemem!İnsanlar ancak beni kendi dilleri ile anlar, ama Sen halimi hiç konuşmasamda anlarsın....
Bu yüzden sana anlattıklarım ve anlatacaklarım asla şikayet değil.;Yaralıyım Allahım!;kırdılar beni,üzdüler… her ne kadar üzülmem dünya için,üzülmem dünya için desemde üzüldüm Allahim… Canimdan Canlar verdim isyan etmedim...
Canimdan cok sevdigim ile acittilar beni...Sustum!sabr ettim!Rahmetini umarak Sana sigindim...
Bilmem belki,Seni tanımadan önce, yaptığım hataların bedelini ödüyorum. belki de Senin bana sunduğun bir sınavdan geçiyorum…
Ben bilemem Allahim Sen bilirsin o yüzden Ya Sübhan Allah!..Ya Kerim Allah Sana geldim...
Sana aczimi bildiriyorum Allahim!, aczimle geldim,günahımla geldim başkada neyim var? Haa birde senin en guzel olan emanetlerin Yetimlerin var!
Gecikmiş ibadetlerim,yarim yamalak yakarışlarım bilirim benim hiç bir zerremi kurtaramaz, ancak Sen`sin onları kıymetli kılacak olan, Senin,rahmetindir!Rahmettini umarak Kapina geldim...
Benim senin sevginden başka hiç birseyim yok Allahim!şimdi durup dinlenmeden senin sevgine layık olmaya çalışıyorum...
Bir de su Yetimlerin hurmetine ettigim dualarim var!
Anladım ki hiç bir insan veremez senin verdiğin kadar.....
İçimdeki sevgi öylesine büyük ki toprağa dokunsam çiçek açacak!Ben bu sevgiyi nerelerde sarfetmişim meğerse....
İnsanlar anlamıyorlar beni Allahim...
Seni anlatmak için koşturup durdukca bana deli diyorlar...
Senden uzak kalan gönüller var acı içinde çırpınan. yollarını kaybetmişler, hepside ayni boşluktan yakınıp. Huzursuzuz; diyorlar ,onlar
Seni tanımıyorlar Allahım!..
Banada sen bir boşluktasın o yüzden bunları yapıyorsun diyorlar. ; HAYIR!.;. Ben boşlukta değilim ALLAHIM!!
Sen özgürsün diyorlar özgürlük ne ise?özgürükluk basibosluk diye hayiflaniyorlar....
Rabbim Senin boşlugunu hiç birsey dolduramıyor...
ALLAHIM! İnsan aradıkça boşluğu artıyormuş meğer, o boşluk yalnızca senin sevginin boşluğu imiş. Sen gerekmişsin meğer, geç anladım Allahim!…
Şimdi şahidim ol Allahim!.. Haksızlığa uğradım,itildim, mazlum oldum, biçare ,gurbette düştüm ,incindim…
Bütün bunları sana havale ediyorum, sana arz ediyorum.
Basıma gelenler hepsi Senin birer imtihanın sabır ver,güç verdigini de biliyorum..
Seni söylüyorum,Seni anlatıyorum susuz kalmış her bir gönüle, Seni anlatıyorum her bir günahkara!
Seni anlatıyorum kanadı yaralanan kuş misali her insana…
Dilim dönmüyor,yetmiyor lisanım,nasıl anlatabilirimdi seni? Ama bir küçük böcek,bir ılık rüzgar,yağmurun bir damlası,bir lokma ekmek seni bana anlatabiliyor,Allahim…
Ben öksüzüm,yetimim sahibim Sensin Allahim!… sana sonsuz şükürler olsun Beni ve yetimlerimi darda koymazsın..
Allah diyeni huzuruna layık eyler; secdene layık eyle!kulluğuna layık eyle ya Rabbi!…Kapina geldim beni de kabul eyle Allahim....

kalbimin_sesinden

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Aksamin sessizliginde, gecenin derinliginde, etrafin cicekleriyle, agaclariyla, günesi ve ayiyla Allah ile beraber olmak ve iyilikleri, güzellikleri, kötülükleri ve cirkinlikleri O'na arzetmek...
Güzel bir hal ve duygu...
Kisinin Allah ile basbasa kalmasindan daha hos ne vardir ki...
Allah ile basbasa kalanlara selam olsun...

Üst Alt