Günahlarımdan çok utanıyorum

sadecebiri

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selâmün Aleyküm. Ben henüz 14 yaşında bir kızım. Çok fazla günah işledim, günahlarımdan çok utanıyorum. Yaptıklarımdan dolayı öncelikle Yüce Rabbim'den utanıyorum. Ahirette hepimiz bunların hesabını vereceğiz. Herkes herkesin günahlarını bilecek mi? Hem bunun için de çevremdeki herkesten, tüm insanlıktan, kendimden bile çok utanıyorum. Vicdan azabı çekiyorum, çok pişmanım. Kimseyle konuşmak, tanışmak istemez hale geldim istemeden kendimden nefret etmeye başladım. Gerçekten çok kötü günahlar işledim. Allah nasip ederse eksik sürelerimi tamamlayıp 5 vakit namaza başlamak istiyorum. Yüce Rabbi'm her günahı affeder mi? Herkes günahlarımı öğrenir mi? Her aklıma geldikçe çok kötü oluyorum. Akşamları ağlıyorum. Düşünmekten, vicdan azabından uyuyamıyorum. Ne olur yardım edin.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam, madem pişmansın o halde Rabbimizin tevbe kapısı açıktır. Allah c.c nün Rahmeti Gazabını geçmiştir. Günahlar ne kadar büyük olursa olsun Allahımızın Rahmetinden büyük değildir. O nedenle namaza başlıyacağım değil, başladım demelisin. Dua ederken YA SETTAR ism-i Şerif-i ile dua et Rabbimiz c.c bütün ayıpları örtücüdür.

Ya Settar esması anlamı : Örten, gizleyen, kullarının günah ve ayıplarını, hatalarını örten ve bağışlayan. Kainattaki çirkinlikleri,ayıp olan şeyleri ve utandıracak halleri devamlı örten ve varlıklara utanma duygusu veren, ayıpları çokça örten demektir.

Virus303

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Yaptınsa sen yaptın. Şeytan böyle hissetmeni istiyor. Vicdanınsa bu durum karşısında sızlıyor. Önce güzel bir nasuh tövbesi sonra beş vakit namaz. Seni tertemiz yapar meraklanma. Takılma çünkü yaptıkların oldu bitti. Ne yaptığın değil ne yapacağın önemli.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Henüz daha 14 yaşındasın ,ne kadar büyük Günahın olur ki , ama Allah seni seviyormus ki , senin hatalarını idrak etmeni nasip etmiş .

bilginakay

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Tövbe edersen kendini rahatlatabilirsin belki.

vuslat34

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ne olabilir ki cinayet değil herhalde. kızım atma içine pişmanlık zaten tövbe yarısıdır

Dinyolunda

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu kadar pişman olman güzel bir şey bana kalırsa. Onları yaparak pişkinlik içerisinde gezebilenler var. İnsan aynı hatayı 2. kere yaparsa aptaldır demişler. Bir daha tekrarlamamak üzere tövbe et. Kalbini Allah'a aç.

Üst Alt