• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Günahı Boynuma demek küfür mü?

ygtbhc3

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Sonuçta kimse kimsenin durduk yere günahını yüklenmez. Günahı Boynuma demek küfür mü? Ben eskiden bu sözün geçtiği şarkılar dinliyordum onlar da küfür şarkıya girer mi?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
"Sen yap. Günahı benim boynuma"

De ki: "Her şeyin Rabbi O iken ben başka bir Rab mı arayayım? Herkes günahı yalnız kendi aleyhine kazanır. Hiçbir günahkâr başka bir günahkârın günah yükünü yüklenmez. Sonra dönüşünüz ancak Rabbinizedir. O size, ihtilaf etmekte olduğunuz şeyleri haber verecektir." En'am Suresi 164

Bazı insanların bu şekilde "Sen yap günahı benim boynuma" demelerinin ardındaki asıl neden hatasını zihnen ve vicdanen meşrulaştırmaya çalışmasıdır.

Kendi günahlarını bile başkasına yüklemek isteyenlerin bu cesaretleri cehaletlerinden kaynaklanır. Kimse iddia ettiği gibi başkasının günahını yüklenemez herkesin günahı kendinedir.

Cevabı yetersiz bulanlar, ayrıntı isteyenler fetva hattını arayıp sorularını sorabilirler FETVA HATTI: 0850 811 7777

ygtbhc3

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bir de cünüp gezmenin ekstra bir günahı var mı? benim bildiğim bir namaz vakti geçirecek kadar cünüp durmak caiz değilmiş fakat bu namazı kazaya bırakmak olduğu için caiz değil diyorlar yani sadece namazı kazaya bırakma günahı mı oluyor yoksa ekstra bir günahı var mı?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Ekstrasını bilmem kardeşim. Namazı vaktinde kılmamak bir insana günah olarak yeter. Bir de şu var ki; Müslüman cünüp dolaşmaz. Allah c.c öyle emrediyor bunu bilmek yeter!

Üst Alt