Gözyaşlarımda boğuluyorum

züleyhaa

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bugün sabahtan beri gözyaşlarımda boğuluyorum, başım ağlamaktan nasıl ağrıyor anlatamam. İsyan etmemek için namazdan sonra konuşmadan kalkıyorum, anlamıyorum çünkü, yemin ederim neden böyle oldu anlayamıyorum. Lütfen sadece sizden güzel hadislerinizi bekliyorum, güzel sözlerinizi. Allaha o kadar ettiğiniz duaya rağmen, Allaha yalvarmanıza rağmen tam işler yolunda giderken, tam mutlu olacakken, tam allah dualarımı kabul etti derken, elinizden tekrar alıp yüreğinize o acıyı koyuyor, anlayamıyorum. Allaha isyan etmek istemiyorum, sadece anlayamıyorum. Ölüm benim için hayırlıysa ölmek istiyorum, bu içimdeki acı varya beni isyana sürüklüyor, ama hemen susuyorum. bana bir şeyler söyleyin inancım kuvvetli, elbet geçecek herşey, ama neden böyle oldu anlayamıyorum... Bana lütfen bir şeyler söyleyin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ahh kardeşim hiç kimse ve hiç bir şey için Allaha isyan etmeye değmez..Allah cc.hiç kimseye kaldıramayacağı yük yüklemez!!Kulunu kaldıramayacağı yükü vermez!!!
Kardeşim Yüce Allah kullarını yaratırken akıl, irade ve nefs yaratır. Biz kullar o mücevher olan akılı kullanmakla mükellefiz.

Her kötü günün sonunda bir aydınlık olduğunu, her sıkıntının bize kazandırdığı şeyler olduğunu biliyorum artik!! Gözlerini kapat ve canı gönülden herşeyin güzel olacağına inan ve ayağa kalk. Pek çok güzellik sunulmuş bize, tabi görebilirsek. Şükret aldığın her nefes için ve inan ki herşey çok güzel olacak ve bu yazdıklarını ileride gülerek hatırlayacaksın...

Meğer kimleri büyütmüşüm gözümde.Kimler için ağlamışım ,kendimi booşuna yipratmişim
Kimleri istemişim zamanında...Geçmişte ağladıklarım meğerse hiic değmezmiş !!geçmişte yaşadıklarıma bazen gülüyor bazende ağlıyorum.
Hata olduğunu,yanlış olduğunu bile bile yaptığım şeyler,yada dost diye omzunda ağladığım ama aslında dostum olmayan kişiler........

iman ve Umudunu kaybetme!!Umut oldukça her yeni gün yeni bir başlangıçtır..

acilangul1

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim...

Belki de bu da imtihanının Yüce Rabbimiz bunla seni sınıyor.Bundan emin olabilirsiniz Rabbim her acının ardından bir teselli gönderir yeterki seni evde bulsun...Muhakkak her zorluğun ardında bir kolaylık var diye boşunamı diyor Yüce Rabbimiz .Belki ordan konuşmak çok kolay diyosundur ama emin ol ne zaman Allaha isyan etmeye kalkışsam ne zaman haddimi aşsam sonunda pişman oluyorum.ŞEYTANIN OYUNUNA DÜŞME.Sen toparlanmaya bakki o güzel günler daha çabuk gelsin.Şeytanda imtihanı kazandığın için kahrolsun

züleyhaa

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
evet bu bnm imtihanım,peki ben ne yapacağım bu imtihanın sonunda beni imtihan ettiği şeyi bana vererek mi mükafatlandıracak yoksa daha iyisini mi. peki bir imtihan bu kadar yıl sürer mi, aynı acıyı yıllar sonra da yüreğine koyar mı Allah aklım almıyor, bu yaşadıklarımın sonucu neye bağlanacak bilmiyorum. bu sorularımın cevabını nerde arıyacağım bilmiyorum yada aramayacağım mı zaman mı gösterecek ne yapacağımı bilmiyorum.

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
askj.jpg

İnsan çoğu zaman dünyanın hakimi, bazende küçücük bir kalbin esiridir.

Sen sanır mısın ki dert kötüdür. Hayır ! Dert devaya bir davetiyedir. O yüzden nerede dert varsa deva oraya koşar.
O halde derdini sev,ilahi rahmeti celbeden kırıklığını … nimet bil.. İlahi yardım ihtiyaca göre tecelli eder. Dertli ol ki o seni iyileştirsin..

Mevlana k.s

Sevgilinin gönderdiği ayrılık, acı, tatlı ne varsa tüm gönderdiklerini bir bilmeli, çok sevmeden Aşk kapısından girilir mi hiç?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kendinize ve acınıza biraz zaman verin !!
acının bir süresi yoktur. Bazıları düzelmek için bir aya ihtiyaç duyarken diğerleri için bir yıl bile yeterli olmayabilir. Acı çekmenin doğru ya da yanlış bir yöntemi yoktur;
ortada yalnızca acı ve kederiniz vardır.bunu da ancak sabır ,zaman ve namaz/dua ile (Allah'tan) yardım dileyin...

Her işte bir hayır vardır… Amma olduğu hal ile amma neticesi ile. Bu müthiş müjdeyi düşünüp;başımıza gelen müsibetleri bir cezalandirma değil bir hediye cihetinde kabul edip
“Ya Sabır” diyerek tevekkül etsek, bize zor gibi görünen ama pek kıymetli “sabır” ağacının altında gölgelensek bu sırtımızda hissettiğimiz koca dünya yükünü
ne taşımak zorunda kalacağız nede bu can-ı gönül Sultanını içinde barındıran gönüllerimizi daraltacağız.

Her Şerrin İçinde bizim için Gizlenmiş Mutlak bir hayır vardı..
Hayır ve Şer Ancak ALLAH'TANDIR! Her Şerrin İçinde Sizin için Gizlenmiş Mutlak bir hayır vardır!bunu şu An anlayamazsınız !!
Allah yar ve yardımcınız olsunLâ Tahzen! Innallâhe Meassabirin. (Üzülme Allah sabredenlerle beraberdir...
Hakkınızda hayırlısını dileyin...

Bilirim delisin gönül.. Söz dinlemezsin, tesellî kabul etmezsin..
Seni zapt etmek kolay değil, bilirim sevdalisin gönül..

Kaç kez tırmanırda atarsın kendini dağlardan..
Paramparça kendini seyretmek hoşuna gider acılar içinde..
Yüzün gülerde.. içten içe, inceden inceye kanarsın...
Gözyaşlarımda Boğulan Hıçkırığımla Tutunuyorum Hayata ve Sana..

Dil harap, Gönül yorgun..Ya RABB! hüznü'me Dua sürdüm sabır taneleri ile...
Olurmu ki akibetim hayır diye..!
El Sendedir Dil Sende, Diken Sende Gül Sende, Biliyorum ;Her An İmtihandayım, Ağlasamda Gülsemde...
Bu gün Gözyaşlarımda boğuluyorum!Ağlayın su yükselsin; belki kurtulur Gönlümün gemisi...

acilangul1

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
evet bu bnm imtihanım
peki ben ne yapacağım
bu imtihanın sonunda beni imtihan ettiği şeyi bana vererek mi mükafatlandıracak yoksa daha iyisini mi
peki bir imtihan bu kadar yıl sürer mi,
aynı acıyı yıllar sonra da yüreğine koyar mı Allah
aklım almıyor, bu yaşadıklarımın sonucu neye bçektimcak bilmiyorum
bu sorularımın cevabını nerde arıyacağım bilmiyorum
yada aramayacağım mı zaman mı gösterecek
ne yapacağımı bilmiyorum

Bak canım kardeşim böyle yaparak bir sonuca varamayızki...
Bu imtihanının sonunda ben ne olacağını bilemem.En iyisini yüce Rabbim bilir.Ben de çok büyük bir imtihandan geçtim ve bu imtihan aşk acısı falanda değildi. Ve bence bu benim en büyük imtihanımdı.Ufak bir hatam başıma büyük bir bela açtı Allaha bin şükür ki ucuz yırttım.Ve ben bu imtihanı 1 yıla yakın çektim.Sonra başıma bu olayla ilgili hoşlanmayacağım ve rezil olduğum bir olay geldi ve ben bu olaydan sonra çok fena bir biçimde üzüldüm ve utandım en sonunda isyan ettim ama sonra ne oldu biliyormusun? başıma gelen o olay benim imtihanımdan kurtulmamı sağladı ve ben isyan ettiğim için çok pişman oldum.Ben bu olaylardan sonra anladımki bizim şer sandığımız olaylarda hayırda olabilir.TEKRAR SÖYLÜYORUM ŞEYTANIN TUZAĞINA DÜŞME.Senin için dua edicem kardeşim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bu konuyu okuyordum benim afacan geldi ve okudu ve o ,çocuk aklı ile sordu..:Anne!insan yüzme bilmiyorsa denizde, havuzda boğulabilir!!ama kendi gözyaşlarında nasil boğulur ki..?sasi..dfgtn
Ben cevap veremedim bilenlerin yazmalarina insaniyet namina rica edilir...:bilmemm:.

ruyamruya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu konuyu okuyordum benim afacan geldi ve okudu ve o ,çocuk aklı ile sordu..:Anne!insan yüzme bilmiyorsa denizde, havuzda boğulabilir!!ama kendi gözyaşlarında nasil boğulur ki..?sasi..dfgtn
Ben cevap veremedim bilenlerin yazmalarina insaniyet namina rica edilir...:bilmemm:.
İnsanın Gözlerinin boğulması;İnsanın gözünde Gözyaşlarının gözlerini boğması bu yüzden gözyaşlarının gözde kalamayıp kendini dışarı atması..
Diye düşündüm Ben abla :D

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İnsanın Gözlerinin boğulması;İnsanın gözünde Gözyaşlarının gözlerini boğması bu yüzden gözyaşlarının gözde kalamayıp kendini dışarı atması..
Diye düşündüm Ben abla :D

insan nasıl Kendi gözyaşlarında boğulabilir..? Bugün Size hayat veren su, yarın sizi boğabilir....misali..ilginç::.
bu sorunun cevabini ben de bilmiyorum...:bilmemm:.

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
hayırlı sabahlar.. suan belkıde sızın yasadıklarınızı bende yasıyorum. bende her gece gözyaslarımla boguluyorum ama yapabılecek hıc bır seyım yok.. sabah kalkıyorum namazımı kılıyorum ve Rabbıme sıgınıyorum. Rabbımı vekıl kılıyorum yaralarıma. merhem olması ıcın, yaralarımın kabuk baglaması ıcın acızlıgımı Rabbıme soyluyorum. ve bılıyorum kı Allahımda benı dınlyor ama suanlık sessız kalıyor.. zamanı gelınce bunları sana bır bır hatırlatıcam dercesıne.. hıssedıyorum varlıgını her namaz basında ama hıc bırsey yapmadıgınıda hıssedıyorum sımdılık. vaktı ve zamanı geldıgınde görecegız bızlere verılen o güzel gunlerı. dıyecegım o kı isyan etmek bıze yakısmaz.. tek yapabılcegımız sey.. namaz ve dua.. Rabbımıze sıgınırsak eger hıc bır konuda ezılmeyız bunu unutmayalım. Rabbım sabredenlerle beraberdır. sabırlı olalım kı mukafatımız buyuk olsun. selam ve dua ile..

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Kardeşim tarih var mı görmedim bilmiyorum ama şu an nasılsınız imtihanı geçtiniz mi çok merak ediyorum... çünkü sizden daha kötü durumdayım şu an :(

Üst Alt