Geceleri tuhaf şeyler görüyorum

kazuya

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bir kaç aydır geceleri tuhaf şeyler görüyorum bir keresinde kafası olmayan birini gördüm ama ondan sonra sık sık neredeyse her gece uyandığımda evin arasının ışığı açık kalır hep çocuk korkmasın diye, zaten uyumaktan zorlanıyorum her zaman geceleri.
Gece uyanınca ışık vuran duvara bakınca sıra sıra noktalar işaretler görüyorum bazen güzel şekiller oluyor kar taneleri veya muntazam bir şekilde çizilmiş güzel şekiller , gözlerimi ovuşturuyorum ama yine görmeye devam ediyorum neredeyse her gece oluyor bu.
İşlerim kötü evliğim kötü, borç... geceleri uyumakta bile zorlanırım, kısa kısa yazdım ki sıkılmayın diye yani sizce bu piskolojik midir, yani göz bozukluğu falan olsa noktalar uçuşur ama bu traz değil sabit şekiller noktalar böyle... hemen hemen her gece görüyorum.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm değerli kardeşim;aslında derdini anlatırken sebebini de içinde yazmışsın,işim ,evliliğim kötü demiş sin bu gördüklerin bilinçaltının artık dolduğunu tıkandığını gösteriyor,belli ki bir hayli düşünüyorsun çırpınıyorsun fakat zihnin çok yorulmuş ve düşman kendine buradan pay çıkarıp ortalık karıştırmaya çalışıyor,şeytanın en sevdiği şeydir darlanan ,kaos içinde olan,ne yapacağını bilmeyen insan ve de imanı zayıflamışsa bir kişinin çok rahat ortalıkta at oynatır, derdi imanı çalmak, o insanı böyle oyunlarla kendine emirlerine yöneltmeye çalışır, o bunun için Allah cc söz vermiştir,bizlerde Allah cc verdiğimiz söz üzerine durmayı başarabilsek ne o kadar borcumuz olur,ne de İslam fıtratı üzerine inşa edilen evlilikte sarsıntı maalesef biz insanoğlu zayıfız ,ilim yoksunuyuz,ne Rabbimizi nede kendimizi bilmiyoruz,bilenimiz de yapmıyor,bu sefer de amel etmek konusunda musallat oluyor düşman bize,o fırsatları değerlendirmek için ilmini kullanıyor,gözünü dört açıyor bizde ''ağzı açık ayran delisi'' diye bir tabir vardır öyle davranıp ancak sonunda sızlanmayı biliyoruz.
Ben de bu gece uğraştım bir tanesi ile başı örtülü aklı sıra bana kendini imanlı gösterecek eşimle aramı açmak için yarı rüya halinde karabasan derler ya öyle rahatsız etmeye çalıştı fakat okuyup dua edince gitti.Rüyalarım da uzun zamandır onların mekanlarında geziyorum hemde gece yatmadan uzun uzun Kur'an'ı Kerimi okuduğum ve dualar ile yattığım halde.....
Hayatımızda haramın kapılarını tam olarak kapatmadığımız sürece bu şerler bize dizili domino taşları gibi birbirini iterek sorunlar dizini halinde gelecek ,yılanın başını ezmek lazım yoksa bu ins,cins şeytanlar ve şerliler şerleri ile bizimle oynamaya devam edecektir.....
Sözlerim önce kendime sonra sizin içindir, kardeşlerim selamet ile Allah cc emanet olun.

kazuya

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam kardeşim teşekkür ederim, bu yazıdan sonra bir kere daha gördüm böyle tuaf şekiller. Korku olmuyor, yani onlardan korkmam biz toprağız onlar ateş. Açıkcası her fırsatta dua ederim, her ezan okunduğunda, ama böYle 5 vakit kılamıyorum maalesef tabi üşengeçlik açık söylemek gerekirse. Bir şey sormak istiyorum sana bilginden faydalanmak için, ben Kuran okumak istiyorum ama arapçam yok, yani hangi Türkçe çevirileri okumalıyım, bildiğim var mı ? Birde Türkçe çevirileri okuduğumda abdest almam şart mı ? Yani böyle devamlı abdest tazeleyecek bir durumda değilim, ufak bi işyerim var işim olmadığı zaman okumak istiyorum iyice öğrenmek istiyorum ve çok merak ediyorum yani. Ben kitap okumayı severim ama şöyle düşünün ki dünyanın, zamanın en güzel kitabı olan Kuran-i Kerim her şeyi anlatıyor. Kuran-i Kerimi okumak, bilmek istiyorum.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Bundan 8 yıl önce dedemi ailemde en çok sevdiğim insanı kaybettim, onun artık nereye gittiğini ona ne olacağını düşünürken diğer taraftan sürekli dua ediyordum Allah'ım onu affet diye, ona merhamet et diye sonra yarım yamalak bilgilerim ile Kur'an okumam gerektiğini ve bu okunan Kur'an'ın ölüler için çok faydası olduğunu onları rahatlattığını duymuştum. Her mesai çıkışı eve geldiğimde aylarca namazımın ardından latince harfler ile Yasin'i şerif okumaya başladım her gün hemde 3 defa... Sende başla latice de olsa eline Kur'anı Kerimi al ve oku bu okumaların karşılığında Rabbül alemin gayretinden dolayı senin elini boş çevirmeyecektir inşallah... Kendine bir yaklaşana bin gelen Rabbimiz var elhamdülillah kardeşim...

Abdest konusuna gelince meal okur iken abdestsiz olunabiliniyor diye biliyorum fakat Kur'anı Arapça okuyacağın zaman mutlaka abdestli olman gerekiyor. İş yeride zorlanabileceğini söylüyorsun kendi iş yerinmiş, aslında senin için daha kolay olur yeter ki sen abdest almayı gönlüne yerleştir... Şeytan abdesti zor göstererek seni güzel niyetinden uzaklaştırmak isteyecektir sakın kanma ondan gelen ''şimdi abdest almak zor ''sözlerine iste ve yap inşallah kardeşim....

3. soruna gelince; Hasan Tahsin Feyizli hocanın mealini, Elmalılı Hamdi Yazır efendinin tefsir veya mealini tavsiye edebilirim, alacağın farklı tefsir veya meallerin ehli sünnet zaatlar tarafından yazılmış olmasına dikkat etmeni tavsiye ederim, malum her konuda olduğu gibi bu konuda da insanı imandan edecek meal ve tefsir yazanlar var.

Rabbim bu güzel ve iyi niyetinde sana kolaylık versin işini kolay ve hidayetine vesile eylesin imanını, ibadetlerini kuvvetlendirecek yol eylesin selametle Allah cc emanet olun.

Üst Alt