Gece namazı kılmakla duam kabul olurmu?

S

Seyda

Kayıtsız
Misafir
Hayırlı cumalar öncelikle Allah sizden razı olsun bir yerde okumuştum ki birkac gun üst üste kılınan gece namazı bir de gün aşırı namaza devam edilirse Allah mutlaka o isteğin yerine gelmesini oluşmasını saglar çünkü Allah kabul etmeyecegi duayi israrla dua etme sansi tanilmaz yani duanin devamina musade edilmesi o istegin gerceklesecegi anlamina gelirmi eger kul israrla dua etmese o isteğin gerceklesmesi zor olur

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hayırlı cumalar öncelikle Allah sizden razı olsun bir yerde okumuştum ki birkac gun üst üste kılınan gece namazı bir de gün aşırı namaza devam edilirse Allah mutlaka o isteğin yerine gelmesini oluşmasını saglar çünkü Allah kabul etmeyecegi duayi israrla dua etme sansi tanilmaz yani duanin devamina musade edilmesi o istegin gerceklesecegi anlamina gelirmi eger kul israrla dua etmese o isteğin gerceklesmesi zor olur

Aleyküm selam, kardeşim farz olan Namazınızı kılın gece namazlarınızı da kılın. Namaz ibadeti Rabbimizin bize farz kıldığı bir ibadettir biliyorsunuz. Gece kılınan namazlar da nafile namazlardır. Yani farz namaz mecburi, gece namazı ise isteğe bağlı bir namazdır. Fakat sizin ifade ettiğiniz namazları kılıp sonrada da bütün isteklerin kabul olması gibi bir durum islamda yoktur kardeşim. Allah'tan birşey istemek için öncelikle istediğiniz şeyin gerçekleşmesi için elinizden gelen çabayı göstermek gerekir. Yani öncelikle Rabbimizin bize bahşettiği aklımızı, gücümüzü ve imkanlarımızı kullanacağız. Yapabileceğimiz her şeyi yaptıkdan sonra, İster namazlarımızdan sonra istersek aklımıza geldiği zamanlarda Ellerimizi açıp Rabbimizden ne istiyorsak bütün samimiyetimizle ve içimizden geldiği şekilde dua edeceğiz. Sabırla duaya devam ederken islam üzere yaşamayı da unutmuyoruz tabi. Bütün bunları yaptıktan sonra ettiğimiz duanın kabul olmasını ümit edeceğiz. Rabbimizden hayırlısını isteyeceğiz.

Yani kardeşim, istediğin şeyin gerçekleşmesi için
1-Elinden geleni yap
2-Israrla duaya devam et
3-Rabbim herşeyin doğrusunu bilendir. İsteğin gerçekleşir veya gerçekleşmez. Bunu sana kimse garanti edemez.

Çeşitli kuruntulara kapılıpta; ben çok dua ediyorum, Allah istemeze, benim duamı kabul etmeyecek olsa bana bukadar dua etme imkanı vermez şeklinde düşünme. Duaların bir çok hikmetleri vardır. Rabbim bütün dualara icabet ediyor yani cevap veriyor. Bazıla dualarımızın karşılığının hemen, bazılarının karşılığını belki uzun zaman sonra, bazılarının da karşılığını ve cevabını Ahirette vereceğini umut ederiz.

Bediüzzaman, kendi ifadesi ile, yıllarca kulunç ağrıları için dua etmiş fakat seneler sonra ağrılarının geçmemesi üzerine, bu ağrıların kendisine dua etme vesilesi olarak verildiğini anlamıştır.

ali arslan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
tabiki yani her namazin duasi kabul olur yağmur yağdiğinde cuma gununde v.b yani her nazmazin kendine göre sevabi ve hayri vardir ama gece namazi TEHECCUD namazidir yani uykunu bölup 2 rekat bile olsa namaz kiliyorsun burdan duan kabul olur tabi senin için hayirli ise ama istediğin şey hayirli değilse Allah seni duşunduğu için duani kabul etmez ama sevabi aşiri derecede coktur. fakat konu ile alaksi olmasada şunu belirtmek isterim gece namazini sadece duasi kabul olur diye kiliyorsan öyle yapma. her namaz aynidir dua kabul edip etmemek Allaha bağlidir. sadece sevap coktur. Allahi duşunerek ve ölumu duşunerek imanla kilarsan o zaman her namazda duan kabul oolur. saygilairmla ali arslan

Üst Alt