Forumlar-da neden kurallar vardır?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
stop-dur.png

kurallar hayatımızı düzene sokan unsurlardandır.kurallar olmasa herkes kafasına göre davransa dünya da düzen olmazdı.
mutlu, guvenli,huzurlu ve düzenli bir hayat için kurallar olmalı ve şarttır da.
İnsanın var olduğu her anda tehlike vardır. Ve kurallar, bu tehlikelerin oluşmaması için caydırıcı bir güç aynı zamanda. Toplumsal düzeni sağlamanın da temel ögeleridir.
O halde kurallardan korkmayalım, çünkü en kötü kural kuralsızlıktan daha iyidir.
asla çiğnenmek için veya fomalite icabı olarak düşünülemez....
kurallar toplumsal düzeni sağlamak için vardır.....
kuralların olmadığı düzene ise anarşi denir....
ki bunun sonucunu benden çok daha iyi biliyor olmalısınız.....
mutlu huzurlu ve düzenli bir hayat için kurallar şarttır....
Her yerde Kurallar vardir..okulda, iste, sokakta Trafikte ...
peki neden bu kurallar konulur veya ihtiyac hissedilir?

Kuralları olduğu bir yerde güven vardır dememiz ya da orada herkes bir birine çok güvenir demek zordur. Bence güvensizlikten dolayı koyulur..
Siteler, Forumlar sanal ve her cesit insan oldugu icin kurallarin olmasi Sarttir diyorum...

Evimde Yasiyan bir Koruyucu KIZIm bir gun dediki Ben Senin ve Bu Evin kurallarini Sevmiyorum.. hayhayy Canim.. Bende Uygulamktan hoslanmiyorum ama Beni Mecbur ettiginiz anlar oldugu icin ve Sizleri Allah icin Cok Sevip korumaya calistigim icin bu kurallar vardir dedim..
ve Anlasmaya Vardik.. Git arastir.. Kuralsiz bir Koruyucu Ev , ortam, Vakif, muessese bulursan ben de Kurallarimi kaldiracagim...sırıtık.:,
ve Kizim gitmis gunlerce arastirmis, sorusturmus bulamamis ve geri geldi ve dedi ki"Sen de ki kurallara Sukur cook daha kotuleri ve agir olanlari vardi...dfgtn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Biz islami olan bu forumu yaşatmaya, düzgün ve daim olmasına ,daha fazla kitleye ulaşması, okunması için İMLA kurallarına uygun yazılmasına gayret ediyoruz.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Kuralsız hiçbir yer olmaz. Her yerde kural vardır. Lakin, sitenin ana sayfasını açtığımızda iki elin parmakları sayısınca olan tanınan ve bilinen üye arkadaşlar direk buyur edilmeliler diye düşünüyorum siteye. Sadece düşünüyorum, karar verecek merci yönetimdir.

Üst Alt