Fethullah Gülen beddua yağdırıyor

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
fgulen.jpg

"Ey Allah’ın kulları! Kardeş olunuz! Müslüman, müslümanın kardeşidir..”
Fethullah Gülen beddua yağdırıyor kime..?Yahudilere ve Siyonistlere mi...sırıtık.:,
Ne bu şiddet, bu celal..Hocam...?

'Mü'minler ancak kardeştir. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Ve Allah'a karşı takva sahibi olun. Umulur ki, böylece siz rahmet olunursunuz."
HUCURÂT - 10
Kime beddua ediyorsunuz Müslüman kardeşine mi gercekten Yazık, ediyorsun!!Kendine de Müslüman kardeşine de..Tek kelime ile yazık ve Allah affetsin.
Allah yanlışta olan tüm Müslümanları ıslah etsin. Eğer bir beddua etmek mecburiyetinde kalınacaksa “Ey Allah’ım bütün zalimleri kahret” şeklinde olmalıdır.
“Allah’ım mazlum ve müdafaasız sabilerin, çaresiz anneleri perişan eden, onları yaşamdan bezdiren başta İsrail ve Siyonistler olmak üzere ;
tüm zalimleri kahhar ismi celilinle sen kahret” olmalıdır.

Şimdiye kadar bize Hoca, şefkat meleği gibi yansıtıldı.Ben Sizi mevlana sanmiştim..ama yanilmişim!!
Gel, ne olursan ol yine gel, ister kâfir, ister mecusi, ister puta tapan ol ,ister yahudi ol yine gel ...
Müslümanlar arasındaki kardeşlik ve dayanışma böyle mi olmali...?Müslümanlar arasındaki kavganin galibinin olmiyacagini biliyoruz..
iki taraf da dünyasıni da ahiretini de kaybedebilir!! Bu kavgada kim kazanacak ,firsattan kim istifade edecek biliyormusunuz ?
Şeytan ve Yahudiler..
Ve Müslüman aldandi..Rabbim cümlemizin kalbine merhamet iyi niyet ve hoşgörü ,SABIR versin.cümlemizi Fitne ve Fesatan korusun amin..
aşırılığıyla şaşırtan ve de güldüren beklenmedik bir vukuat...cddvb..

ALLAH’ım!..
Kalbimizde yaktığın iman ateşini nefsin ve şeytanın rüzgarlarıyla söndürme.
İmandan sonra küfre düşürme. Gönlümüzü bin parça edip her birini boş hayaller peşinde koşturma.

ALLAH’ım!..
Kalp huzuru ver, hırs gözümüzü körelt.
Kafamız dünyevi heves ve hayallerin çarpıştığı bir kavga zemini olmasın. Zihnimiz ve kafamızı marifet ilmiyle doldur..amin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Şefkat yöntemiyle açılmayacak kapılar yoktur. Hiddetle, şiddetle ve fezâzetle hiçbir problem çözülemez.
Şiddet, hiddet, öfke.. bütün bunlar muvakkat birer cinnettir. Cinnetle insanlar tedavi edilemez. Mecnunlar, insanları tedavi edemezler.
Aklı başında olmak lazım; o da şiddetten, hiddetten, gilzetten, fezâzetten, nefretten, kinden, gıybetten, iftiradan, riyadan, mesaviden tecerrüde vabestedir.

Bunlardan sıyrılmamış bir insanın kendi duygu ve düşünceleri çok âli bile olsa, Cibril-i Emin’in dudaklarından dökülmüş lal-ü güher gibi incilerden bile olsa,
başkalarına bunları kabul ettirmesi mümkün değil. Şefkat, re’fet ve mülayemet mü’minde bir esas olmalı.

Kim nasıl davranırsa davransın, başkalarınının muamelesi, dünya görüşü, hayat felsefesi ve konumu ne şekilde olursa olsun,
mü’mine düşen Kur’ânî olmak, Sahih Sünnet çizgisinde hareket etmek ve Raşid Halifelerin yolundan ayrılmamaktır.

Bu cümleden olarak insanların ayıplarıyla meşgul olmak kat’iyen doğru değildir.
“Mü’min kardeşini bir günahla ayıplayan, o iş, başına gelmeden ölmez!..” buyuruyor.."
Fethullah Gülen

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Siz hiç hayatınızda BÖYLE BEDDUALAR EDEN BİR ALİM; DİN BÜYÜĞÜ ; EVLİYA ; VELİ ; MÜSLÜMAN GÖRDÜNÜZ MÜ ?
Ben görmedim ! çok ateşli bir şekilde Müslüman kardeşine dua edeni çok gördüm ama bu kadar içten Müslüman kardeşine beddua edeni hiç görmemiştim
. ürpertici cidden..
bunu Senden beklemezdik Hocam; bizi çok hayal kırıklığına uğrattın !
Beddua, iki tarafı keskin kılıca benzer. karşıdakini de keser, sallayanı da... kötü niyet beslemek, hoşgörüsüz olmak ve affedememek, öfke anında,
yaratılanı, yaratan ile ilişkisizmiş gibi kin ve nefret ile Beddua etmek..de ne demek...

milyonlarca insanın önünde bağıra bağıra Bedddua etmek ne kadar doğru diye düşünmeme sebep olmuştur.
yüce Allah kur'an'da şöyle buyurur:
“Rabbinize yalvara yakara ve gizlice dua edin. gerçek şu ki o haddi aşanları sevmez.”
el-a’raf, 7/55

öyle sanıyorum ki saltanatı süresince ettiği ilk beddua ya da en seslisi. şaşıyorum, üzülüyorum, kandırılmış hissediyorum.
Rabbim hipnotize olmuş tüm kalbi temiz kardeşlerimizin yardımcı olsun ve şu günlerden bizi hakla,imanla, adaletle temize çıkarsın.

Hakkı tebliğ için taif'e giden peygamber efendimiz sav., burada hiçbir güler yüzle karşılaşmamakla berâber, taif'lilerin küstahça hakâretlerine,
alaylarına, istihfaflarına, ağır sözlerine ve ezâlarına maruz kalmıştı. bununla bırakmadılar; ne kadar ayak takımı, sokak genci ve köle varsa,
fahr-i kâinât efendimizin (asv) üzerine saldırttılar. gözü dönmüş kendini bilmezler, iki cihan güneşini (asm) taşa tuttular.
öyle ki, taşların acısından peygamber efendimiz sav. yürümekte zorlanıyor, oturuyor; fakat vicdan yoksunları yeniden taşa tutuyorlar, Allah resûlünü kalkmak ve uzaklaşmak zorunda bırakıyorlardı. mübârek vücudu yara almıştı, ayakları kan içinde kalmıştı. kendisini bir bağın içine attı ve Allah'a şöyle duâ etti:

"Allah'ım! güçsüzlüğümü ve halk tarafından hor ve hakîr görüldüğümü sana arz ediyorum. ey merhametlilerin en merhametlisi!
Sen, zaif olduğunu hissedip sana sığınanların Rabb'isin. sen, beni kötü huylu, asık suratlı ve yüzsüz bir düşman eline düşürmeyecek,
hattâ işlerimi eline verdiğin akrabadan bir dosta bile beni bırakmayacak derecede üzerimde merhamet sahibisin.
Allah'ım, eğer sen bana karşı gazaplı değilsen, çektiğim mihnetlere, belâlara hiç aldırmam. bununla berâber, senin koruyuculuğun, bunları da göstermeyecek kadar geniştir.
senin gazabına uğramaktan, ya da hoşnutsuzluğuna düşmekten, senin o karanlıkları yırtan, parlatan ve dünya ve âhiret işlerini yoluna koyan ilâhî nûruna sığınıyorum.
sen râzı olasıya kadar affını diliyorum.
Allah'ım, beni affet! her kuvvet ve her kudret ancak seninle kâimdir." sonra hazret-i cebrâil (as) ile birlikte dağlar meleği göründü. hazret-i cebrâil (as);

"şüphesiz Allah, kavminin sana neler söylediğini işitti. sana şu dağlar meleğini gönderdi. kavmin hakkında dilediğini yapmak üzere onlara emredebilirsin" dedi.

dağlar meleği, emretmesi halinde, kaşla göz arasında müşriklerin üzerine ebû kubeys dağı ile kuaykıan dağlarını yıkarak müşrikleri helâk edebileceğini belirtti.
fakat rahmet elçisi resûl-i ekrem efendimiz (asm) şöyle buyurdu:

"hayır, ben böyle bir şey istemem. istediğim tek şey,Allah'ın, bu müşriklerin sulbünden, yalnız Allah'a ibâdet eden ve hiçbir şeyi Allah'a ortak koşmayan bir nesil
meydana çıkarmasıdır."1
demek, haklı da olsak, bedduâya sarılmak fazîlet değil, şeref değil, mârifet değil, insaf değil, erdem değildir.
1-buhârî, bed'ü'l-halk, 9/1333; tecrit terc. 2/759

canan06

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm gönül sızım. Gönlüm ne kadar sızlıyor bilemezsin. Hergün gözlerimi bütün bu olayların durulmuş olmasını ümit ederek açıyorum. Korkuyorum artık haberleri açmaya gazetelere bakmaya. Bu kadar kolay mı diyorum bu kadar kolay mı? Söylediğim şey beddua meselesi değil. İnsanların belki bir yanlışı yüzünden bir hocayı bu kadar çok eleştirebilmeleri yerden yere çalabilmeleri! Hangimiz mükemmeliz ki. Bu insanda peygamber değil sonuçta. Hangimiz Peygamberimizin (sav) yaptığını tam yapıyoruz da çıkıp bir hocayı bir tavrı yüzünden bu kadar çok eleştirebiliyoruz.Tamamen gözümüzden düşürüp kalbimizden silebiliyoruz. Hangimiz? Evet yüreğim yanıyor. Çünkü ben sevdiğim bir insan yanlış yapınca onu hemen silip atamıyorum ve kalbimdeki sevgim onu bu şekilde yermeyede izin vermiyor. Susup sessiz kalıyorum.Sessiz sessiz ağlıyorum içten içe...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh....
Aleyküm Selam gönül Dostum..bu olanlara,benim de içim sızlıyor!
bir yanda Gönül Dostum,komşum,'Mü'min kardeşim..öte yanda çok sevdiğim, çok takdir ediğim bir Lider bir 'Mü'min kardeşim ve ortada yaşanan Manevi bir ayrılık ve kırgınlık ...!
Beddua etmek bu kadar Kolay mi ..Hizmetti,birlik ve beraberliği bir An da YIKMAK!!bu kadar kolay mı ..bir insani bir Anda karalamak, kul Hakkina girmek bu kadar kolay mi..?

İki yanlış bir doğru yapmaz......
Recep Tayyip Erdoğan da Fethullah Gülen de hatadan münezzeh değildir.
Bir Mü'min yapması gereken, doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilmek adabi ve usulune göre diyalog kurmak!!Bedua etmek değil!!
Müslüman kardeşinin hidayetinin artması için dua etmeli..Allah ıslah etsin demeli..

sahip olduğunuz kerametti, imkanları, başarıları, nimetleri kendinden sanirsan hepsini tek,tek kaybedebilirsiniz..
Keramet ne sende ne bende..Keramet,Allah için seven ve birleşen yüreklerde !..Gerisi vesile..Gerisi bahane..Gerisi teferruat...

Müslümanlar arasındaki kavganin galibinin olmiyacagini biliyoruz..
iki taraf da dünyasıni da ahiretini de kaybedebilir!! Bu kavgada kim kazanacak ,firsattan kim istifade edecek biliyormusunuz ?
Şeytan ve Yahudiler..
Ve Müslüman aldandi..Rabbim cümlemizin kalbine merhamet iyi niyet ve hoşgörü ,SABIR versin.cümlemizi Fitne ve Fesatan korusun amin..Din kardeşliği yıkılırsa CHP gelir...hy..

ALLAH’ım!..
İmandan sonra küfre düşürme. Gönlümüzü bin parça edip her birini boş hayaller peşinde koşturma.

ALLAH’ım!..
Kafamız ,kalbimiz;dünyevi heves ve hayallerin ,Mevki ve makam için çarpıştığı bir kavga zemini olmasın.
Allah yar ve yardımcımız olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
fetullahg400x520.jpg

Soruyorum size…
Fethullah Gülen, İsrail’e karşı hiç “yuvaları yıkılsın” diye beddua etti mi? Etmedi…
ABD’deki Yahudi lobilerine, “Allah birliklerini bozsun” diye ah etti mi? Etmedi…
Gezi İşgalcileri’ne “Allah önlerini kessin” dedi mi? Demedi…
Kılıçdaroğlu’na, “Allah duygularını sinesinde bıraksın” diye beddua etti mi? Etmedi…
“Allah CHP’nin bir şey olmasına imkân vermesin” dedi mi? Demedi…

Papa’nın elini öpen Gülenistler, Müslümanlara “hadi lanetleşelim” dedi.
Yahudi Lobileriyle kol kola girerek millet iradesine karşı çirkin bir düşmanlığa girişti.
Müslümanlar dışında herkesle ittifak kurdu.
ABD’deki Yahudi lobileri kalk deyince kalktı, otur deyince oturdu.
İsrail’le arası açılan iktidara düşman oldu.
Bu bana A’raf Suresi’nde sözü edilen Belam-ı hatırlattı. Kim bu Belam peki?
İçinde bulunduğumuz fırtınalı süreci çok andıran bir hikâye olduğu için bunu sizinle de paylaşacağım.

Bildiğiniz gibi Belam-ı Baura, Musa (a.s) zamanında yaşamıştı. İsm-i Azam’ı bildiği için, duaları kabul oluyordu. Kalabalık bir cemaati olan, âlim, ibadet ehli bir insandı.
Derken, bulunduğu şehrin valisi, Hz. Musa’nın askerlerinin şehre girmemesi için dua etmesini istedi. Öldürmekle tehdit etti.
Nihayet Belam-ı Baura, hem can korkusu hem de halkın verdiği rüşvete aldanarak, Musa (a.s)’a beddua etti.
Bu sözleri işiten Belka şehri ahalisi; “Ey Bel’am! Ne yapıyorsun? Onlara dua ederken, neden bize beddua ediyorsun!” dediler.
Sonrasında, Belam-ı Baura’nın dili göğsüne kadar sarkıp yapıştı. Vaktiyle ilim irfan sahibi ve binlerce cemaati olan Belam,
menfaat uğruna Müminlerden yüz çevirdiği için Allah tarafından cezalandırıldı.
Mehtap Yılmaz / Yeni Akit

Bir müslümanın bu hale gelmesine herkesin üzülmesi lazım. Kimsenin beklemediği bu davranışlar normal değil .
Allah hepimizin aklına ve imanına sahip çıksın.

Evet.Herkes hata yapabilir ve yanılabilir.Lakin bilerek hata yapıp da hatasından dönmeyene ne demelidir?.
Biz burada yapıcı eleştiriler ediyorsak kimse bize kızmasın.Biz içimizde ki kırgınlığı dışa yansıtıyoruz.Burada kin, nefret iftira, rencide edici laflar da etmiyoruz.
Maksadımız birbirimizin kusurlarını görüp ona göre çekidüzen vermektir...
Bir Müslüman,Müslüman kardeşinin hidayetinin artması için dua etmeli..Onun ,kendi Vatanin, milletin helakı için beddua etmemeli..ben bunu kabulenemiyorum!!!

Allahım vatanımıza milletimize yardım et ve bizlerin ilmini ,imanini arttır. Bizi her türlü kötülükten muhafaza eyle amin..
ALLAHIM VATANIMIZI milletimizi koru birliğimizi düzenimizi bozma.düşmanlarımıza fırsat verme bu karışıklığın ve kavganin en kısa sürede bitmesini nasip et inşaallah amin.

Ak Parti ve Fethullah Gülen Cemaati arasında yaşanan kavga artık sır değil!!iki Müslüman birbirini yiyor görüntüsü bana irkiltici ,çirkin geliyor...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
tayyipfgulen.jpg

ZAMAN VE İNSANLAR ÇOK DEĞİŞTİ !...iman ve Takvada mı değişti Yoksa Zaman'la mı insanlar değişti ?
Belki Zaman hep aynıydı da insanlar çok değişti...Kim bilir belki de insanlar hep aynı kaldı da zaman çok değişti...

Yok yok,ZAMAN DA ZAMANIN İNSANLARI DA ÇOK ÇOK DEĞİŞTİ...YA RAB !OLMAYACAK ŞEYLER OLUYOR !!!
artik dualar değil beddualar edilir oldu..Ne oldu Bize...?
Bir mümine yaraşan lanet okumak değil rahmet ve hayır dualarında bulunmaktır.

Ya Rabbi!gözlerimizi bu gaflet ve cehalet uykusundan Aç ,uyandir bizi..
bu kavgadaki sebeb-i hikmettini ben anliyamadim!!Hikmettinden sual olunmaz..Şeytanın ve Nefsimizin Şerrinden bizleri muhafaza eyle.

duaa..

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Özünde mayasında hakiki müslüman olan din kardeşine beddua edemez! Ben bunu bilir bunu söylerim. "Allah ıslah etsin" der. Ne bileyim "Allah'ım sana havale ediyorum. Herşeyin en güzelini Sen bilirsin." der. Ama beddua edemez!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gulendenbeddua.jpg

Video görüntülerini az önce bir daha baktım. itici ve soğuk geldi. Teneffür hissi uyandırıyor.
Ruhaniyet,Huzur,yok!!sadece Nefs var sanki.. yüzünde nur kalmamış...sadece bir Anlik kızgınlik!öfke nöbeti geçiriyor..

ömrü hayatında beddua etmeyenin, Tayyip Erdoğan için beddua etme gereği hissetmesi şaşırtıcı doğrusu..
Bu beddua,öfke ,bu kin Hoca efendinin mülayim,sakin biri idi..ne oldu Ona...Bu ne şiddet bu celal... ?Yahudilere ve Siyonistlere bile beddua etmiyen insan, müslüman olan din kardeşine beddua etmesi.. Ya Huu bizi de şaşırttan bu!!Onun Kişiliğine uygun gelmiyor !

Bir ben vardır bende benden içerü diyor du ya Yunus.Hocanın içindede bir hoca varmış ama ,hiç te masum,mülayim birine benzemiyor..
Allah sonunu sonumuzu hayır eylesin.

“Asra yemin olsun,O insan mutlaka hüsrandadırAncak o iman etmiş olanlar ve o birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirine sabrı tavsiye edenler müstesna"
Beddua etmek Allah katında çok mesuliyet taşımaktadır.Sabredip neticeleri beklemek ondan daha evladır...

ALLAH’ım!..

ALLAH’ım!..
Kafamız ,kalbimiz;dünyevi heves ve hayallerin ,Mevki ve makam için çarpıştığı bir kavga zemini olmasın.
Allah yar ve yardımcımız olsun...Selamet ile Hayra Kalin...

AZADE

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Tüm olan biteni üzülerek izliyorum..devamlı aklımda olan bir düşünce var, acaba birileri işte müslümaları böyle birbirine düşürdük gibi çirkin sözle-gözle bakıyormudur..Öyle ise bu daha da acı..f.gülen son günlere kadar takdir ettiğim biriydi..şimdi değil..bu ön yargı değil bilakis ta gönlümden serzeniş..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
frnc.jpg

Biz dua ediyoruz
Hizmet hareketinin öncüsü Fethullah Gülen'in bedduasına Mehmet Fırıncı'dan tepki geldi. Bediüzzaman'ın talebesi Fırıncı,
bedduayı hayretlerle karşıladığını, iyilik için çırpınan hükümete ancak dua edeceklerini söyledi.

Bediüzzaman'ın talebesi Mehmet Fırıncı, Fethullah Gülen'in bedduası karşısında hayretle kaldığını söyledi. Hiçbir Müslüman'ın diğer mümin için beddua etmesini ;
dinin tasvip etmediğini ifade eden Fırıncı sözlerine şöyle devam etti: 'Ferdi bir şey olabilir. Anı olarak hoşuna gitmemiş bir hadiseye karşı böyle bir olmuş. Ama tamamen yanlıştır.
Müslüman bir Müslüman'ın kusurunu da görse ona iyilikle davranarak ondan vazgeçirmektir görevi. Bediüzzaman kendisine zülüm edildiği halde beddua etmiyor.

YANLIŞ OLDUĞUNU BİZDEN İYİ BİLİR
Bediüzzaman, Eskişehir Hapishanesi'nde kışın ortasında kendisini camı kırık tek kişilik bir hücreye atıp, idamla yargılanması için iddianame hazırlayan Eskişehir savcısına hiddet edip beddua etmek istemiştir. Ama bahçede oynayan çocuğun, savcının kızı olduğunu öğrenmesi üzerine, o masum yavrunun zarar görmesinden ürktüğü için beddua etmekten kaçınmıştır.

Beddua etmek istediği kişiye ve ailesine dua ediyor. Bediüzzaman daima uygun görmediği bir şey olduğunda bile lütufla karşılık verebilir.
Çok yanlış bir tavır. Hoca Efendi bunun yanlış olduğunu bizden daha iyi bilir. Üzüldük. Allah en kısa zamanda beyinlerini ıslah etsin.'

HÜKÜMETE İYİLİK İÇİN ÇIRPINIYOR
Memleketi idare edenlerin ellerinden gelenleri yaptığını vurgulayan Fırıncı, 'Her türlü iyiliği yapmak için çırpınıyorlar.
10 yıldan beri yapılan hizmetleri görüyoruz. 10 yılda 75 yılda yapılamayan yapıldı. Hatta uzun asırlardır yapılmayanlar yapılıyor.
Hükümete beddua değil dua etmek gerekir. O kadar güzel hizmetleri yapan insanlara biz beddua değil ancak dua ederiz' dedi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, sohbette öyle davranılmasının hoş olmadığını, olmaması gerektiğini belirtti.
İşkence yapanlara hakkını helal ediyor

Fırıncı, Bediüzzaman'dan örnek vererek şöyle dedi: 'Mademki nur-u hakikat, imana muhtaç gönüllerde tesirini yapıyor; bir Said değil, bin Said feda olsun.
Yirmi sekiz sene çektiğim ezâ ve cefalar ve maruz kaldığım işkenceler ve katlandığım musibetler hep helâl olsun.
Bana zulmedenlere, beni kasaba kasaba dolaştıranlara, hakaret edenlere, türlü türlü ithamlarla mahkûm etmek isteyenlere, zindanlarda bana yer hazırlayanlara,
hepsine hakkımı helâl ettim' diyor.'

YASEMİN ASAN / ANKARA | 23 ARALIK 2013, 23:11

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
fgulen.jpg

İşin şaşilacak tarafı şu ki; meşhur bedduadan sonra Sayın Başbakan gayet vakarlı ve olumlu bir karşılık verdi.
Başbakan bunu yapar yapmaz şu manzara ortaya çıktı; bir tarafta mülayim ve şevkatıyla nam almış bir adamın havada taklalar atarak,
amin inlemeleri eşliğinde beddua etmesi, diğer resim ise celalet ve sertliğiyle nam salmış bir adamın bu tavır karşısında ki olumlu ve sakin duruşu..

Ahh Hocam Ahh! Keşke bu gadabın bu icten yana,yakila Bedduan İsrail'e ol saydı. Baş örtüsünü bahane edip kızlarımızı üniversiteye almayanlara haykırsaydın.
Keske suriye-Irak-Çeçenistan-Mısır V.s...Zulümlerine haykırsaydın. Bir alimin asla sarfetmemesi gereken kelimeler bunlar. İçim acıdı doğrusu

Hocam Size karşi son derece saygım,sevgim vardı. Ama maalesef o saygım da sevgimde bu bedduadan sonra bitti ve tükendi...
Fethullah Hoca gerek bu ülkeye gerekse İslama unutlumayacak hizmetleri olan bir insan-DI.
Şimdi ise gönlünü değilse bile sempatisini kazanmış olduğu belki de yüz binlerce insanın gönlünü paramparça etti.
......

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"De ki; herkes,kendi mizaç ve meşrebine göre iş yapar..."
isra.17-84

"Ne söylediğini, kime söylediğini ve ne zaman söylediğini unutma.."
Hazreti Ebûbekir (radıyallahû anh)
Yarabbim sen sinelerin özünü bilensin...

ÇÜNKÜ, HER SEY KAYIT ALTINDA...
Gönül sızım

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ey Fethullah Gülen, beddua etmeyi biliyordun da neden İslam kanı akarken beddua etmeyi bilmiyordun?
Müslümanlar ezilirken neden sessiz kaldın? Haksızlıklar karşısında susanın dilsiz şeytan olduğu şimdi mi aklına geldi ?

Önceden insanlar Fethullah Gülen'e güveniyordu. Müslümanlar ezilirken İsrail'e beddua etmemesini "hoca kimseye beddua edecek bir insan değil ki" diyerek açıklıyorlardı.
Ama gördük ki beddua etmeyi biliyormuş.

'Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın' dediğinizde o evler yandığında içindeki masumların hesabını kim verecek?
Gayri Müslimlere hoşgörü, Müslümana beddua...
Yakışmadı hocam...

kenan77

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
CIA - MOSSAD - MI5 gibi müslüman ve hele hele Türk müslüman düşmanlarıyla ele ele verip de ne yazık ki bu duruma düştü.
Neden Amerika'da yaşıyor? Amerika'da, mesleksiz, yeşil karta nasıl sahip oldu? Hangi emekli CIA ajanı Gülen'e destek çıktı?
Bunların hepsine kalp gözüyle yaklaşırsak, bazı şeyleri daha iyi anlarız inşallah. Bunların asıl amacı ve planı Türkiye'yo yok edip de Büyük İsrail'i kurmaktır.
Merhum Erbakan çok şey ifade etmiştir. Kabala ve siyonizme kölelik yapan ne yazık ki çok "belirsiz" Müslüman var dünyada.
Onların hepsi şeytanın ordusudur! Allah elbette Nurunu tamamlayacaktır.

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ben Fetullah Gülen'in hizmetlerini milliyetçi anlamda güzel buluyorum ama Yahudi ve Hristiyanları Allahu Teala'ya rağmen cennete sokmaya uğraşmasından ötürü kendisine kanım ısınmadı. Yaptığı hizmetlerden dolayı sevmek ve gönül bağamak ne kadar doğru? itikatte sakatlık varsa o insan isterse Edison gibi ampulü icat etsin gözümde hoca olmaz. Hele ki ayetleri hadisleri içini boşaltarak Yahudi ve Hristiyanları zorla cennete sokmaya uğraşması Peygamberimiz Sallallahu Aleyhi Vesellem'in 23 yıl boyunca yaptığı hizmeti hepten tahrip etmesi yok saymasıdır.

Nasıl ya?? Allahu Teala yeni bir kitap ve peygamber gönderecek; o zamanki Yahudi ve Hristiyanlar biz yeni gelen kitabı ve peygamberi tanımıyoruz diyecekler ve Fetullah Gülen gibi bir hoca gelip amentüde 2 tane ortak yanımız var onlar da cennete girecek diyecek... onlarla yakınlık kuracak... Papayla içli dışlı olacak... Hristiyan ve Yahudilere abilik yapacak. Ya peki Kur'an'ı ve Hz. Muhammed'i (s.a.v.) niye gönderdi. Gülen efendi kendini fazla tehlikeye atıyor. Allah katında tek din İslam buyuruyor Kur'an hiç mi utanmıyorsun kormuyor musun söylediklerinden...

Hristiyan ve Yahudiler akın akın İslam'a giriyor Gülen hoca da milleti neredeyse Yahudi ve Hristiyan yapmaya teşvik ediyor. Millet diyecek ki İslamda içki haram şu haram bu haram... Hristiyanlar da cennete girecekse onlarda içki haram değil, namaz yok ohh ben de Hristiyan olayım cennette görüşürüz der.

Hele ki son bedduası ve Erdoğan hakkında beddua etme emri Yezit gibi bir fitnedir. Yezit Peygamberimiz Sallallahu Aleyhi Vesellem'in torunu Hz. Hüseyin'i öldürttü. Güya Yezit de ben Müslümanım diyordu. Olay aynı neredeyse. Müslümanın Müslümana yaptığı bedduaları kabul etmem Eğer dualarınız gibi aleyhlerinize ettiğiniz beddualarınızı da kabul etsem yeryüzünde kimse kalmazdı buyuruyor Allahu Teala...

Gülen efendi haddini aşma Allah'ın değneği yok öyle 3 milyon doları bir yıl kendin için harcamakla okul açmakla beddua etmekle Yahudi ve Hristiyanları cennete sokarak mı hizmet ediyorsun. Din ne oldu din!!!

Üst Alt