Ey Rabbimiz! Nefislerimize Zulmettik... بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّ

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
28 Mart 2011
Mesajlar
2,123
Tepkime puanı
26
Ey Rabbimiz! Nefislerimize Zulmettik... بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّ

Ey Rabbimiz! Nefislerimize Zulmettik...

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ الصَّلاَةُ وَ السَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَىاَلِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِينَ

Ey Rabbimiz! Nefislerimize zulmettik, sana isyan ettik, eğer bizi bağışlamaz bize acımazsan dünyada da ahirette de kaybedenlerden oluruz. Bizi hüsrana uğrayanlardan eyleme. Şeytanın kalbimize girip saptırmasına fırsat verme.

Ey Merhametlilerin en Merhametlisi! Ey Tövbeleri kabul eden ve Dualara icabet eden Rabbimiz! Sana yöneldik. Efendimizi, şefaatçi yapıyor, ellerimizi O'nun mübarek ellerinin altında tutuyor ve istediklerimizi böylece istiyoruz.

Ey Rabbimiz ettiklerimize binlerce tevbeler olsun. günahımız çoktur ama. Senin rahmetinde her şeyi aşkındır, her şeyi kuşatmıştır. Rahmetin gazabını geçmiştir. Bize rahmetinle muamele eyle.

Ey Rabbimiz! Bazı yüzlerin ağarıp, bazı yüzlerin kararacağı günde; bizi yüzleri ak. gönülleri pak olan, sevgili Rasülünün bayrağı altında toplanan mesut insanlar zümresine kat. O'nun yanında cennete girmeyi, mübarek Cemalini görmeyi. Senin dostlarınla komşu olmayı ve en büyük makam olan rızana ulaşmayı nasib eyle.

Ey Rabbimiz! Ömrümüzün en hayırlı anını son anımız, amelimizin en hayırlısını son amelimiz ve günlerimizin en hayırlısını ise sana kavuştuğumuz gün kıl.

Ey ululuğu ve azametiyle beraber bize bizden daha yakın bulunan Yüceler Yücesi Rab! Talep ettiğimiz şeylerin biricik sahibi Sensin; her zaman acz u fakr ve ihtiyaçlarımızın ibresi de Seni gösteriyor; öyleyse başka hangi kapıya yönelebiliriz ki.!

Bilerek ve bilmeyerek işlediğimiz hadd ü hesaba gelmeyecek kadar hata ve günahlardan dolayı Sen'den cüda düştük. Bu acınacak halimizi Sana arzediyor ve yakınlığını diliyoruz. Diliyoruz Rabbimiz zira biliyoruz ki. Sen'in lütf u keremin sadece mukarrebîne has değildir, bilakis Sen şayet dilersen bizler gibi isyan vadilerinde dolaşan kullarına da ihsanda bulunur ve nimetlerini sağanak sağanak yağdırırsın, ey rahmeti her zaman gazabının önünde olan Rahman ve ey sevdiği kullarını, zâlimlerin, tacirlerin, fâsıkların münafıkların, ve mülhidlerin acımasızlığına asla terk etmeyen

Rahim!

Ey selamet ve esenliğin kaynağı, biricik melcemiz, yegâne Rabbimiz!

Biz mücrim kullarını bütün yaramaz ve uygunsuz düşünce ve davranışlardan sıyanet buyur., topyekun bela ve musibetlerden bizi koru., dünyada da, ahirette de utanç verici, yüz kızartıcı, rezil rüsvâ edici hallere düşmekten muhafaza et!

Yâ Mevlânâ Yâ llâhenâ! Biliyor ve inanıyoruz ki. Sen, kullarının ibadet ü tâatına asla ve kat'a muhtaç olmadığın gibi. onların işlediği masiyetler de Sen'in ululuğuna asla zarar veremez. Ne olur, bahtına düştük, kasden ya da min gayr-i kasdin. içine düştüğümüz kusurlardan dolayı bizi-muaheze etme! İhlas-ı tâmma mazhar olmuş kullarının arasına bizi de al ve ibadetlerimizin riya ve süm'a gibi virüslene kirlenmesine izin verme'..

Niyazımızın ahirinde Hakka kurbet kahramanlarının seyyıdi, Sen"in Habibin ve Rasûlün Hazreti Muhammed'e ve yine Sana vuslat iştiyakıyla her zaman yanıp tutuşmuş âlü ashabına salât ü selam ediyor, dualarımızı Kâbe-ı Muazzama'da. sâat-i icabede. makbul kullar tarafından yapılmış dualar gibi kabul etmeni diliyoruz. Yakarışlarımızı kabul buyur Rabbimiz!

Âmîn!.. Âmîn!.. Âmîn!..

Allah RIZASI İÇİN EL-FATİHAselam ve dua ile...
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
7,015
Tepkime puanı
423
Allah Razı Olsun Krds.
 
Son düzenleme:

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
28 Mart 2011
Mesajlar
2,123
Tepkime puanı
26
Ecmainn kardeşim
 

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
28 Mart 2011
Mesajlar
2,123
Tepkime puanı
26
Ey Rabbimiz! Nefislerimize zulmettik, sana isyan ettik, eğer bizi bağışlamaz, bize acımazsan dünyada da ahirette de kaybedenlerden oluruz. Bizi hüsrana uğrayanlardan eyleme. Şeytanın kalbimize girip saptırmasına
fırsat verme.aminnnnnnnnnnn
 
Üst Alt