• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Evlilik konusunda hep reddedilmek

Güvenlik

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selâmün Aleyküm, belli bir yaş grubuna geldigim için evlilik konusunda adımlar atıyorum yada cevrem tarafından oraya doğru surukleniyorum. Belli bir süre karsi taraf ile görüştükten sonra iş ciddiye binince genelde karşı tarafin ailesi beni daha görmeden nasıl olduğumu bilmeden tek bir konudan istemiyorlar. Doğu Batı olayı kültür farklılığı diye soyluyorlar. Çok şükür ibadetlerimi elimden geldigince yerine getiren birisiyim. Halim vaktim yerinde, meslegim elimde, elim ayağım düzgün. Merak ettiğim konu kismetim mi kapalı çünkü bir kaç kere hep aynı noktada tıkalı kaldım. İnşallah cevaplarsiniz vaktinizi çaldığım için Hakkınızi helal edin.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, aslında islamda kısmetin kapalı olması diye birşey yok. Şunu unutmamak lazım ki; Bizim her olmasını istediğimiz şey bizim için hayır olmayabilir. Biz istediğimiz olmadığı zaman üzülürüz ama o işin olmaması bizim için hayırdır diye düşünmeyiz.
Olmadı diye hayıflandığımız duaya, gün gelir iyi ki olmamış diye şükür ederiz. Sen evlilik için üzerine düşen girişimlerde bulun, gerisini Allah c.c ye bırak. Ne bir işi oldurmak için zorla ne de peşini bırak. Allah c.c'den namaz ve sabırla yardım iste. Böyle yaparsan seni kesinlikle yardımsız bırakmayacaktır. Vesselam.

Güvenlik

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razi olsun Rabbim cumlemizi yar ve yardimsiz birakmasin.Benim uzuldugum konu insanların daha bir birini tanımadan yargilamasi hep Doğu Batı Kültür catismasin da kalınca acaba ister istemez kendimde problem aradım. O zaman Rabbim bizi hayırlı insanlarla karsilastirsin diyelim.

Üst Alt