• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Evliliğim yıkılıyor! Acilen yardım edin lütfen...

Allah'ın kulu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm değerli hocam. Aylardır yazamıyorum zira büyük bir imtihanın içindeyim.yıkılış aşamasına gelen evliliğim için son istişaremi sizle yapmak istiyorum.

Bir buçuk yıl önce görücü usulü efendi kılıklı abdestli namazlı hiçbir kötü alışkanlığı olmadığını gördüğüm bir gençle nişanlandım.ailem gözetiminde önce biz görüştük anlaştık ve bu genç beni beğendiğini ve bir an önce evlenmek istediğini söyledi.( Zira ben ondan daha yüksek tahsilli ve ilmen de üstünüm. İslami hassasiyetleri ve islami düşünceleri olan biriyim.) bu surecte birbirimizi tanımamıza çok fırsat vermeden düğün için çok acele etti karşı taraf ve harama girmeyeyim diye ben de 3 ay içinde evlenmeye razı oldum. Meğer nişanı bozmamızdan korkmuşlar.Ben çok ısınmıştım ona. Ama evlendikten sonra gördüm ki eşim bana gerçekte ısınmadan benimle evlenmiş biraz ailesinin yaşın geçiyor evlen baskısıyla duygularını bana açmamış. Üstelik eşimin geçmişte attığı bir nişan varmış biz de atarız diye korkmuşlar.bize bu olayı tanıştığımızda cok kısa sürdü kız kötü biriydi biz attık diye yansıttılar. Evlendiğimde öğrendim ki eşim o kızla flörtlü bir nişanlılık geçirmiş ve birbirlerini çok sevdikleri halde ailesinin gereksiz müdahaleleri yüzünden ayrılmışlar. Eşim başta sık sık onu anıyordu hatta resimleri gibi bazı hatıralarını saklamışlardı elime geçti bunlar ve birkaç kez de sosyal medyadan o kızın resimlerine baktığını gördüm.(kız başkasıyla evlendiği halde)Sıkıştırınca hayır onu sevmiyorum diyordu ama ben şüphe içinde oldum hep. Zira bana karşı soğuk ve ilgisizdi. üstelik annesi ve ablaları da bana sürekli o kızı unutamadı galiba sen unutturcaksın baskısı yaptılar ki kaynanam bile "ben o kızı unutamıyorum çok güzeldi vs" dedi.Uğradığım hayal kırıklığı, eşimin beni sevmediği düşünceleriyle boğuşmak yetmezmiş gibi ailesi de beni ezmeye kalktı . Saygıda hizmette kusur etmediğim halde benim her şeyime kusur buldular ve bize ayak uyduramıyorsun bize canayakın davranmıyorsun oğlumuzu mutlu edemiyorsun diye en sonunda boşanmamızı bile istediler, birkaç kez dile getirdi boşanmamı gerektiğini utanmadan. Mutlu olmama ihtimali izin yüksek olduğunu Bile bile evlenmemize göz yumdukları halde.halbuki ısınmamıza da başta onlar fırsat vermedi sürekli eşimi beni meşgul ederlerdi birbirimizi yatmadan yatmaya görürdük çok zaman.özel hayatıma da müdahale Ettiler eşimi bana karşı kışkırttılar.ufacık şeyden kavga çıkarıp (eşimin bana düşkün olmadığını da bildiklerinden) benim en sonunda baba evime gitmeme sebep oldular.

Eşime gelince başlarda bana ısınmadığı ama artık ısındığını söylese de ben onun beni gerçekten sevdiğine hiç inanmıyorum. Beni sanki elmişim gibi ailesine şikayet eden kendi hatalarını görmeyip çok kez beni suçlayan, beni sürekli başkalarıyla kıyaslayan(sokakta gördüğü insanlarla bile) bende sürekli bi eksik bulup eleştiren memnuniyetsiz beni adam gibi sahiplenmeyen, benim için en ufak fedakarlığa bile giremeyen ve annesine bağımlı kişiliği olan bu adama nasıl güveneceğim bir daha bilmiyorum. üstelik sadece annesi değil ablaları hatta yeğenleri bile bana cephe aldı sadece onlardan evliliğim adına zarar görünce biraz mesafe koymak istediğim için benim gitmemi istiyorlar ve tüm bunlara başta eşim sebep olduğu halde gerçeği görmek istemiyor.sanki suçlu benmişim gibi davranıyor. onlar sanki melek ben sevdirememişim kendimi onlara diyor . Benim yuvamı düzwltmek için elimden gelen her şeyi yaptığıma Rabbim başta olmak üzere onun ailesi hariç yakın çevresi hatta iş arkadsşları bile şahit.Hepsiyle baş edemeyeceğimi anladım özellikle annesiyle görüşme konusunda mesafe koymak için evimizi farklı bir mahalleye taşımasını ve önce kendi içimize dönmemizi herkes bir kenara yuvamıza odaklanmamızı istedim ama şimdi ise ailesini istemeyen kötü gelin oldum ve eşim hiçbir haklı gerekçesi olmadığı halde iki aydır beni bekletiyor ve bekletmeye de devam edecek...

Hocam üstelik ben tesettürüne dikkat eden biriyim her şartım evlilik görüşmesinde kabul ettiği halde bu giyimim başta olmak üzere fiziki görüntüme(boyuma) konuşma hatta yürüme tarzıma insan ilişkilerime kadar herşeyime kusur bulan değer yargılarımı hayat anlayışımı mizacımı beni tümüyle yadırgayan bu adama karşı artık sabrımın tükendiğini sevgimin iyice azaldığını hissediyorum kendisi de bizim yıldızımız barışmaz ancak birbirimize alışır sabrederiz diyor ama nereye kadar hocam ne olacağımızın belirsizliği güvensizlik hissi o kadar yoğun ki... Etrafımdaki aklıselim insanlar da eşimin çok tuhaf bir karakterde olduğunu adam olmayacağını söylüyorlar.bende eleştirdiği her şey onda var nerdeyse. ailemle de istişare ettim çoçuk da olmadığı için( ki eşim ve ailesi çocuk yaptırmadı) Boşanma kararı üzerinde kaldık. Son kez size de danışmak istedim.benden evliliği etkileyecek önemli bir durumu gizleyerek hakkıma giren, beni gereği gibi sevemeyen sahiplenmeyen beni olduğum gibi kabullenemeyen çözüm için her yolu ben aradığım halde çözümlerime itimat etmeyen, en ufak fedakarlıkta bulunmayıp adeta beni hayatına yük gibi gören ama başkasını da bulamayacağı düşüncesiyle boşanmayı istemeyen (ailesi ise çoktan gözden çıkardı beni) bu adamdan boşanmayı istememde vebal var mıdır? Zira ailesinin de bana zulmetmesine göz yumuyor ve onlardan bir mahalle öteye dahi götüremiyor huzur İÇİN ÇOK geç olmadan bir şeylere değerli yorumunuzu bekliyorum. HAYIRLI GECELER...

Üst Alt