• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Evli birini sevmek ve onunla görüşmek

Suya hasret

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum değerli dostlar, şimdi yazacaklarımdan dolayı lütfen beni kınamayın sizden sadece yardim bir fikir istiyorum. Gercekten caresizim ben evlenip ayrılmış bir tane çocuğu olan bir bayanim. 2 sene önce biriyle tanıştım o bekar ben onun ilk aşkı ilk sevdiği kadindim o kadar cok sey yasadik ki. Ben ondan 6 yas büyüğüm ama o benden çok daha olgundu, cok guzel bir o kadar da kötü seyler yaşadık. Beni gerçekten cok sevdi bundan suphem yok ama benim yaptiklarim, davranışlarım onu benden uzaklaştırdı bunalttim çok bogudum.

Ayni yerde yasiyoruz, ailelerimiz birbirini taniyor hatta köy yeri işte. Neyse cok kotu bir dönem yaşadık, babasi kanserdi cok hastaydi babasi ölmeden onun evlenmesini istiyordu. Tabi ki benimle olabilecek durum değildi çünkü ben ayri cocugu olan biriydim. Annesi dogudan kendi kardesinin kizini aldi başlık parası tabiri altında yalan yanlis bi düğün yaptılar. 5 aylık evli evlendikten sonrada konustuk biz. Evet doğru degildi bu yaptigin diyeceksiniz, o kizin ne günahı var. Evet onun da günahı yok peki benim günahım neydi benim burda tek sucladigim ailesi ve sevdigim erkek. Ailesine istemiyorum dedigi halde babasina zaafini kullandilar evlendi, mutsuz hatta kizi zerre kadar sevmiyor da. Benim yaşadıklarımı Allah kimseye yaşatmasın, kabus dolu günlerdi suan hala ayni aciyla yaşıyorum. Burnumun dibinde baskasiyla evli ve ben ondan baska hicbir sey dusunemez hale geldim. Artık deli mi dersiniz divane mi, surekli evlendigi kiz yönünde dırdır etmeye bunaltmaya devam ettim. Biseyleri duzelteyim derken onu tamamen kaybettim. Benim bu davranislarimdan dolayı bana dedi ki, onu biraksam bile seni almam, seninle ömür geçmez.

Çok caresiz durumdayim, cok dua ediyorum Allahım olmayacaksa nefret edeyim bir anda, icimdeki sevgi gitsin bitsin istiyorum. Ama canim her geçen gün daha cok acıyor herseyin en iyisini Rabbim bilir ama icimde hep bi umut var. Belki de kurban olduğum Rabbim onun da bir evlilik yaşamasını, evlilik duygusunu yaşatıp belki sonunda kavusucaz diye belki o evlilikle bende sabrimla imtihan oluyorum diye düşünüyorum ama bilmiyorum kendimi cok kaybediyorum. Ne yapacagimi bilmiyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam ..Bilindiği gibi insan, kalbine gelip geçen duygulardan (havâtır) sorumlu değildir ama içinden kendi kurguladığı, düşünüp geliştirdiği, besleyip haz duyduğu şeylerden sorumludur.
Bir erkek ya da bir kadın başka evli bir erkek ya da bir kadını hayal ediyor, onunla ilişki yaşıyor ve bunu bilinçli olarak yapıyorsa, aslı kadar almasa da yine günah işlemiş olur. Allah (cc) şöyle der: "Göklerde ve yerde ne varsa Allah'ındır. İçinizdekileri açıklasanız da gizleseniz de Allah onunla sizi hesaba çekecektir...." (2/284).

Bir insan ne yaparsa kendine yapar kendini sevdiren de soğutan da yine kendisidir..!!
İnsan kendini ifade ederken bile ... Sevdiğini güldürür, eğlendirir, ona hayatı sevdirir,gereksiz dırdır yapmaz..
Ailesi hakkında gıybet yapmaz ,kul hakkına girmez ,bencil olmaz!!adaletli ve dürüst olur..
ilk önce bir silkilenin ve Kendinize gelin kendinize ,kendinizi bir derli toplayın yoksa kendinizi de sevdiklerinizi de dağıtacak yazık edeceksiniz ve insan aldandı nefsine yenik düştü.............

Sevgi ile Sahiplenmeyi karıştırmayın.
Sevgi sahiplenmek değildir.sahip olma, baskın olma isteğinden kaynaklanan duygudur !Günümüzde ilişkilerde yaşanan sorunların kaynaği sevmeyi bilmiyor olmamızdandır...
karısının ahını alma bence....Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi asla başkasına yapmayın.Birilerinin mutsuzluğu ve gözyaşları üzerine yuva kurulmaz..
onu bırakacaksa kendisi sevmediği icin bıraksın siz sebep olmayın..

Sevmek, Sevgiliyi Muhabbet ile bir Muhabbet kuşu gibi avuçlarına alıp okşamak ve yüreğine bastırıp kendisinden bile korumaktır. Amaaa sevgiliyi daha güzel ufuklar bekliyorsa onu salıvermektir.
zorla avucunda tutmak değil olsa,olsa sahiplenmektir...Sevdiğini özgür bırak, geri gelirse o senindir. Geri gelmezse, zaten hiç senin olmamıştır…hayırlısı..sabırlı ol..

Suya hasret

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Siz beni yanlış anladınız, tabi ki ben asla yuva yıkan biri olmak istemiyorum. Ben kendisine de söyledim eğer ayrilacaksan bunun sebebi ben olmak istemem, çünkü bunun vebali ödenmez. Karisinin da sevdiği varmış evlilikleri tamamen aile baskısıyla oldu. Sadece ben bu durumdan, bu bunalımdan kurtulmak istiyorum. Surekli aglamaktan, kriz geçirmekten ölümü dahi düşünmekten acizim, çok aciz durumdayim. Ben kötü bir insan değilim, eminim kimse de böyle bir cikmazda olmak istemez.:(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Nefsin Bahaneleri....Mazeretler, Hataları Büyütür..!
Nefis, hayatta işine gelmeyen gerçeklerden kaçmak için bir çok bahane ileri sürer.O evli bu gerçeği Kabul edin ve ondan uzak durun.. ! kendinizi kandırmayın..
Evet, kandırmak… En kolay kimi kandırırsınız, bilir misin ? Kendinizi… Evet, kendinizi çok kolay kandırırsınız niye biliyormusunuz çünkü nefis size olayı görmek istediğiniz gibi kabul ettirir..

"Karısının sevdiği varmış...."
Bilmediğin, Görmediğin bir şeyin ardına düşme! Şüphesiz kulak, göz, gönül, bunların her biri ondan sorumludurlar.

Bilmediğin şeyin ardına düşme... kesin doğruluğundan emin olmadığınız şeyleri konuşma yoksa kafan ve ruhun karışabilir,kul hakkina girer huzursuz ,yoğun duygular,melankolik bir ruh haline sahip olabilirsiniz
BİLMEDİĞİNİZ ŞEYİN ARDINA DÜŞMEYİN...YOKSA KAYBOLABİLİR..kaybedebilirsiniz!!

"Bilmediğin şeyin ardına düşme; doğrusu kulak, göz ve kalp, bunların hepsi o şeyden sorumlu olur."
İsra, 17/36)

İnsan her anından sorumlu yaptığı her şey ve kullandığı her şeyin hesabı sorulacaktır. Bu nedenle işin olmadığı bilmediğin bir şeye yeltenmemesi gerekir. Sen sorumlu olduklarin ile ilgilen...kendini maddi manevi geliştir !!
çocuğuna iyi bir anne ol..gerisi Allah Kerim..

Üst Alt