• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Evlensem mi yoksa tövbe mi etsem?

esra esra

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam yaklasik 6 ay once biri vardi hayatimda evlenecektik, birbirimizi yeni yeni taniyorduk. Evlenicez diye faceden konusurken birsey oldu birbirimize nahmahrem yerlerimizi attik. Sonra hep boyle devam etti ne yapmam lazim. Ayrildik ve anlasamiyoruz da. Ne yapicam biliyorum yardim edin lutfen evlensem mi yoksa tovbe mi etsem ama anlasamiyoruz beni cok uzuyor evlenince bosaniriz diye korkuyorum da napicam bilmiyorum.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm kardeşim;şeytan öyle oyun oynuyor ki şu an seninle yanında ki melek tövbe et diyor düşmanında sana'' evlen akılsız yaptığın günahtı başına işler açılır,evlenirsin boşanırsın vs'' anlamsız seni daha da dar boğaza sokacak vesveseler içine çekmeye çalışıyor.Bu işin başında da sana yine bir melek geldi mahremini o anda açma dedi veyahutta ruhen rahatsızlık duydun fakat yinede şeytanın vesvesesi ve karşı tarafın ısrarı veya onun şeytani oyunları ile bu hatayı yaptın....Şimdi ilk basamağı geçen şeytan ikinci basamakta seni tekrar kendi hileleri ile alçaltmaya çalışıyor senden ricam Allah aşkına tövbe edip onuda düşmanlarını da başından def etmen....Tövbe şeytanın en kızdığı şey Allah cc en sevdiği ameldir.

Allah cc'' eğer hatasız kullar olsaydınız sizleri yok eder hata yapıp tövbe eden kullar yaratırdım'' diyor bir sahih hadiste...
Evlilik sadece dünyada kalacak bir şey değil ,oyun hiç değil şimdi evleneyim sonra boşanırım diye bir yola girilmez kendini kandırma ,vicdanında ki rahatsızlık için ise ayeti kerimede Allah cc çok güzel bir yol gösteriyor bizlere;''Ey iman edenler! Sabır ve namaz ile Allah'tan yardım isteyin. Çünkü Allah muhakkak sabredenlerle beraberdir.''Bakara 153 ayet....

Bu adam zaten sana daha helali olmadan bu şekilde davranman için ortamlar hazırlayıp senide ortak ediyor ise zaten sana pek hayrı görünmüyor uzaklaşman en güzel olanı kardeşim şimdi öyle yapan evlenince karşına nelerle çıkacağı belli olmaz edebinden hayasından emin olamadığın bir insan ile yola çıkmak akıl karı bir iş değil kaldı ki ayrılırım diye kendini kandırıyorsun o zaman gelince ya ayrılamazsan şeytan zaten boş durmayacak yine yeni hileleri ile seni bir sürü ziyanlara isyanlara sürüklemeye çalışacak nasıl olsa bu beni dinliyor diye....

Sen kardeşim yolunu Hak üzere yönelt düşmanda hileleri de yok olur gider.....
''“İblis şöyle dedi: ‘Rabbim! Beni azdırmana karşılık, mutlaka ben de yeryüzünde onlara günahları süsleyeceğim ve onların hepsini mutlaka azdıracağım! Ancak içlerinden ihlâslı kulların müstesnadır.’” (Hicr Suresi, 39-40)
Selametle yerlerin ve göklerin yeğane sahibine emanet olun Rabbim sizi ve ümmeti Muhammedi düşmanın hilelerinden vesveselerinden hıfzı muhafaza eylesin cümlemize hidayet nasip etsin selamün aleyküm.........

Aymira

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Daha gençsin iyi niyetlisin. Malumun, İblis denen ifrit şey insanları pençesi altına alıp cehennem için yakacak olarak hazırlıyor. Onunla evlenmek zorunda değilsin. Git bir daha yapmamak niyeti ile tövbe et. Ben muğlada oturuyorum. Burada çoğu bayan 15-16 yaşlarında bırak fotoğrafı, direk ilişkiye giriyor. Ve çoğu sonrasında pişman oluyor. Pişman olmak tövbeye bir adım atmaktır. Onları elimden geldikçe uyarsam da "Sanane biz seviyoruz" "biz aşığız" "kesinlikle evlenicez" tarzı cevaplar verip bir kaç ay içerisinde ayrılıyorlar. Aynı hatayı sonsuz paradoks biçiminde başkalarıyla tekrar tekrar yapıyorlar. Bu tarz durumlarda ilim sahibi bir insanın tavsiyesini dinlemek, ve tövbe etmek lazım. Bu arada şöyle bir şey var. İnternetten senin mahremini isteyenleri direk engellemelisin. Acıma. Onların çoğu zaten şeytanın elinin parmakları gibidir. Bu arada Sevdiğin ciddi bir ilişki düşündüğün birisi var ise ve güveniyorsan, evliliğe kadar sadece flört ile yetin. Nefsini terbiye et. Fiziksel temaslardan kaçın. Bu gün elini tutan yarın yatağa atar. Evelsi gün uyanırsın ve bakarsın ki gitmiş. Bu tarz olay yaşayıp pişman olan binlerce insan tanıyorum. Ve bu arada son olarak, evlilik düşündüğün ve gerçekten seni sevdiğini düşündüğün birisi var ise onunla paylaş ve pişman olduğunu söyle. Zaten herhangi bir temas yaşamamışsınız. Seni böylede kabul ederse gerçekten seviyordur. Etmezse nasip değildir.
"Kusurları örtmekte gece gibi ol!" tabirine uyan bir eş seçersen mutsuz olmayacağına inanıyorum :)

Üst Alt