Evlenmek kader midir?

Badegul

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum hocalarim ve kardeslerim,

Konuyu dogru yere actigimdan emin degilim. Benim sorum soyle:evlilik kader midir? Daha dogrusu kismetlerimizin cikip cikmamasi kader midir? Ben 27 yasindayim, Allah'a sukur, aklim, isim gucum yerinde, guzel bir insanim, bakimliyim, kendime dikkat ederim. Ibadetlerimi eksik etmem, kultur acisindan da kendimi gelistirmeye yetistirmeye calisirim. Yani yuzune bakilmayacak dis veya ic kotuluk tasidigimi dusunmuyorum.

Gelin gorun ki son 4 yildir bir tek kismetim cikmadi. Sosyal cevremi genislettim, gurbetci bir bayanim, burdaki diger iyi Muslumanlarla bir araya gelirim ama hicbir kismetim yok. Bazi arkadaslarimin kismetleri cikiyor, anlasmaiyorlar ya da istemiyorlar, olmuyor ; ama bende o bile yok. Gurbette cok yalnizim, bu kadar yalniz kalmak Allah'in bir imtihaniysa biktim usandim artik. Her gece kismet icin dua ediyorum ama olmuyor, sizce bu kader mi ?

Ve Aleykümselam, sorunuza cevap bulabilmek için alttaki linkleri okuyabilirsiniz!

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Kiminle evleneceğimiz belli mi? Kaderimiz yazılmış mı? Allah c.c kiminle evleneceğimizi biliyor mu? Kader değişir mi?
Bu konuyla ilgili olarak alttaki linke tıklayıp fikir edinebilirsiniz.
✅? Kiminle evleneceğimiz belli mi?
---
Arkadaşlar Dikkat:
Ayetin Mealine bakarken tefsiri mutlaka okuyun. Tefsirsiz meal okumak, çok tehlikelidir.

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Evlenmek kader midir diye soran kardeşlerimize...

Üst Alt