Evinizde Kuran-ı Çok Okuyunuz!

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Evinizde Kuran-ı Kerimi çok okuyunuz. İçinde Kuran okunmayan ev, hayır ve bereketten yoksundur. O ev, içinde bulunanlara dar gelir, şerri çoğalır. Öyle ise ben Kuran okumasını* bilmiyorum gibi mazeretler göstermemelidir. Kuranın kıymetini bilmelidir. Onda her dert için şifa ve hayır vardır.
Peygamber Efendimiz (s.a.v), Bir insan sabahleyin yüz ayet okursa Allah Teala onun amel defterine yer yüzünde bulunan müminlerin sevabı kadar sevap yazar, her gün okursa. buyurmuştur.

1-* *Kevser suresini 100 defa, Maun suresini de 41 defa okuyan Peygamber Efendimizi (sas) rüyasında görür.

2-* * Bir malın satılması için o mal üzerine 7 defa Duha suresi ve 7 defa da Fil suresi okunup üflenirse Allahın izniyle o mal en kısa zamanda satılır.

3- M. Z. Kotku Hz.leri, Yasin okumak mevzuunda şunları söylemiştir: Gecenin yarısı, gecenin kalbidir. Kuranın kalbi de Yasin-i Şeriftir. İnsan gece yarısı kalkar, Yasin-i Şerifle iki rekat namaz kılar, kalbini Allaha açarsa, bu üç kalp birleşince yeryerinden oynar. O kalp nazargahı İlahi olan gönüldür. İnsan o gönülle insandır, o gönül olmayınca insan neye yarar.

4-* * Necibe ve Merve konuşuyorlar: Merve, arkadaşına en korktuğum şey depremin olması gece uykularım kaçıyor, korkumu bir türlü yenemedim deyince, Necibe kardeşim hiç KURAN okumuyor musun? Şu ayetleri okursan ALLAH (C.C) Kalbine huzur verir. diye cevap verir.

Bu ayetler: Tevbe 51, Yunus 107, Ankebüt 60, Fatır 2, Zümer 38, Hud 6, Hud 56 dır.

Bu 7 Ayet okunduğu vakit, bu günde hiç bir şeye aldırmam, zira gök yere inmiş olsa bile, onları okuma bereketiyle kurtulurum. ( Kaynak: Pazartesi gününün Evradı)

5-* * İsra Suresinin 45 inci ayeti: Yüceler Yücesi RABBİMİZ ne güzel bildirmiş. Bu ayette Allahu Teala, Kuran okuduğun zaman, seninle ahirete inanmayanların arasına gizli bir perde çekeriz diyor.

Evet, kendimize zulmetmek istemiyorsak, dünya ve ahiret saadetini diliyorsak, Rabbimizin sevgisini ve rızasını kazanmaya çalışıyorsak, dingin ve* temiz bir kalple, ihlas* ile Kuran-ı* Kerimi okumaya devam* ettiğimiz müddetçe CENABI HAKKIN SAYISIZ LÜTUFLARINA* mazhar oluruz inşallah

Fakru halin izhar etme Halıkın bilmez mi hiç?
Aleme İhsan eder de sana vermez mi hiç?
Rabbine ağlarsan göz yaşını silmezmi hiç?
Ta ciğerden ahedersen istediğini vermez mi hiç?

AKWA Eğitim Masası

Üst Alt