Ev işleri

hüzün

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Avrupa kadınlar birliği yıllık konferanslarından birini düzenliyordu. Bu sene konu ev işlerinin bir kadın için nekadar zor olduğu ve kocaların ev işlerinde yardıma teşvik edilmesiydi.her ülke kadınlarından temsilciler bu konudaki şikayetlerini dile getiriyorlardı.toplantı sopnunda alınan kararlar doğrultusunda her kadın ev işlerinden bir kaçını kocasına yükleyecekti ve birdaha ki toplantıda ne gibi sonuçlar alındığı konuşalacaktı.aradan bir müddet geçti ve kadınlar toplantı için tekrar bir araya geldiler.her ülkeden bir kadın teker teker kürsüye çıktı ve neler yaptığını anlatmaya başladı.

Önce alman kadın geldi: " kocama 'bundan sonra bulaşıkları yıkamıyorum' dedim; birinci gün birşey görmedim,ikinci gün birşey görmedim,üçüncü gün bir baktım kocam bulaşıkları yıkamaya başlamış." salonda büyük bir alkış koptu ve herkes alman kadını tebrik etti.

Sonra fransız kadın geldi. "kocama bundan sonra çamaşırları yıkamıyorum dedim"birinci gün birşey görmedim,ikinci gün birşey görmedim,üçüncü gün bir baktım kocam çamaşırları yıkamaya başlamış." salonda yine bir alkış koptu. ve herkes alınan bu olumlu sonucu kutladı.

Sıra türk kadına geldi: "bizim adama 'artık yemek yapmıyorum' dedim!" herkes umut içinde cevabı bekliyordu ve Türk kadın cevap verdi: "Evet,birinci gün birşey görmedim,ikinci gün birşey görmedim,üçüncü gün sol gözüm biraz görür gibi oldu!" hhım

Üst Alt