eşiyle güzel zaman geçirmek için vakit bulamayan erkekler

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm Nesrin kardeşim, Yaş itibariyle benden büyüksünüz ve tecrübe olarak ta tabii... Yalnız buradaki üye arkadaşlara, "kardeşim" demeyi daha samimi buluyorum...:tamam:.

Öncelikle Allah sabrınızı artırsın...İmtihan dünyasındayız...Kimisinin eşiyle, kimisinin kayınvalidesi - kayınpederiyle, kimisinin görümcesi veya eltisiyle imtihanı...

Ben naçizane sana bir kaç tavsiyede bulunacağım...dayi;.:

En başta yazmışsın; 9 yıllık beraberlik sonucu evlendik diye...
Şimdi kendine sor bakalım, bu adam 9 senedir nasıldı da, şimdi neden böyle diye?...Mutlaka mantıklı bir açıklaması olması lazım...Çünkü; seni 9 yıl boyunca seven, sahiplenen bir kişiden söz ediyoruz...Eskiden olan, şimdi yitirdiğiniz ne var bu ilişki de? Hem kendi adına, hem eşin adına düşün bunları...

Hiç bir ilişki ufak bir sebepten çıkmaza girmez!qqww..k

ya büyük bir sorun vardır, ya da BİRİKMİŞ SORUN lar vardır!!:bilmemm:.

Bugün "evliliğin güzel yanları" adı altındaki konuya da yazmıştım buna benzer bir şeyler; Önce sakin, dingin bir kafayla kendini dinle...Bu ilişki nerden, nereye gidiyor bunun muhasebesini yap ve eşin senden kaçtıkça, sen ona hep yaklaş ve iyi bir dinleyici ol ve dingin bir şekilde konuş onunla...

Ne söylediğin önemli değil! nasıl söylediğin önemli... hmmnn
Annesinden, kardeşinden, yakınlarından en iyi sen bilirsin onun karakterini...Bir sorun olmasa durduk yere neden böyle davransın...Erkekler her şeyi söylemiyor maalesef...
Kadınlık iç güdüsüyle sen, az çok sezersin onu...
Üslubunu, konuşmanı, yumuşatarak söyle; o ne kadar sert ve kırıcı olursa olsun, sen ona karşı daima sakin, makul bir insan görünümünde olmaya gayret et..

Bir de şöyle söylemişsin; "ben onun düzeleceğine inansam ,daha sabırlı olurum"... Merak etme! Allah sen sabrettikçe güzel günlerin kapılarını en yakın zamanda açıyor, sen yeter ki ÜMİTLİ OL! ve Allah'a dua et...

La havle vela kuvvete illa billâhil aliyyil azim...

Bu zikir 'e devam et! bak bakalım seni üzenler nasıl kendi kendine pişman olup, çaresiz kalacaklar....:tamam:.

Selam ve dua ile...ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Yok kardeşim henüz imtihanimi tamamlayamadim ben ama zikir çekiyorum çok rahatladim.
Aklıma kalbime Allah tan başkasını koymuyorum o kadar huzurluyum ki çok şükür.
Düşünceler zihnime vurdukça zikir çekiyorum.
Benimde şikayet lerim vardı anlam veremediklerim, zihnime, kalbime kara sular iniyordu.
Aklıma olumsuzluk geliyor hemen zikir :)
çok şükür huzurluyum ya hiçkimse bütün kavgalarım umrumda degil.
Boşver miyorum. ALLAH IN IPINE SIKI SIKI SARILIYORUM.
Allah yardimcin olsun. Allah sana sabır versin zikirler en iyi ilaç Allah en iyi ilaç kötü dönemlerde
selam ve dua ile :)

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Evet 9 sene boyunca bana karşı coook iyiydi, haziran ayinda imza attik nikah kıyıldı 1 ay sonrada düğünümuz oldu. Fakat o daha düğün olmadan imza atilir atilmaz değişti. Bana umursamaz davranmaya başladı.D ugun günü bile evde uyumuş, kuaförde düğün saati gelene kadar onu bekledim. Daha ilk zamandan basladi vurdum duymamazlik. Dügünüm oldugu ertesi gununden başladı eve gec gelmeye. Evlendikten 5 gün sonra ticaret yapıcam deyip bütün altınları alıp götürdü ve batirdi. Butun bunlar olurken ben gayet sabırlı ve sakindim. Onunla defalarca konuştum" ama yok sen bana karisamazsin, benim özgürlüğümu kisitlayamazsin" dedi. Tabi ki tek taraflı degildir herşey, benimde hatalarim vardır. Fakat benim anladigim tek şey evliliklerde kadınların daha çok yiprandigi ve ezildiği.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Evet, evliliklerde kadın daha çok yıpranıyor kardeşim ama senin yine de yapabileceğin bir şeyler olduğuna inanıyorum...

Çocukların için sabret ve Allah'a dua et! elbet bir çıkış yolu gösterir...Sen yine de benim dediklerimi yapmaya çalış, bir şey kaybetmezsin... Biliyorum sabit fikirli insanlarla uğraşmak çok zor ama çocukların için sabret ve bir dene derim ben...Allaha emanet ol...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Kardeşim önce buna bir çözüm bulalım, Onunla defalarca konuştum" ama yok sen bana karisamazsin, benim özgürlüğümu kisitlayamazsin" dedi. Bu nasıl bir cümle bu cümleyi nasıl kurabılıyor Allah size gani gani sabır versin.
Yani böyle birşey yok önce eşinize özgürlük , sorumluluk ve aile kavramını açıklayın.
Gerçekten zor bir durum Allah yardımcınız olsun ben gerçekten bu zihniyet de olan insanlara çok kızıyorum kusura bakmayın kardeşim. Özellikle eğitimli insanların bu zihniyette olması benı ayrıca düşündürüyor.
Allah yardımcınız olsun Allah size ve eşinize ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin güzel kardeşim Selam ve Dua ile.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Genel olarak evlilikler de olsun, boşanmalar da olsun yıpranan taraf kadındır. Kadın, kocasının ailesi ile kendi ailesi arasına sıkışmış bir vaziyettedir. Mengenenin iki ağzını düşünün, aynen onun gibi.
Çoğu erkek İslam ahlakı ekseninde hanımlarına değer vermiyor, onlarla ilgilenmiyor, onlara sıcacık sevgisini göstermiyor dahası dövmeler de yer yer vuku buluyor.
Kadın eziliyor, yıpranıyor, işin garip tarafı, aileyi de ayakta tutmaya gayret ediyor, erkeğin umurunda bile değil.
Erkekler kadınların haklarını zor öderler diyeceğim ama birileri bana kızacak mı bilemiyorum.
Dua ile.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Erkekler kadınların haklarını zor öderler diyeceğim ama birileri bana kızacak mı bilemiyorum.brrvo

Kızan kızsın! abi bu bir gerçek!.:tamam:.
Kadınlar evlilikte, en çok FEDAKAR davranan taraf..

İsteyen kabul etsin, istemeyen etmesin!!dayi;.:

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Genel olarak öyle evet kabul ediyorum.
Hanımlarına "şefkatli" olanlara selam olsun. "Sevgi"yi merkeze alanlara selam olsun.

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Sıkıntılarımi dinleyip, bana destek olan bana dua*eden herkesden Allah razı olsun. Sizinle paylaşıp içimi döktüm. Ama bu dünyada bukadar çok sorunu olan insan varken galiba ben halime sükredip sabretmeliyim. utandım kendimden bir an. Savaşların, afetlerin, felaketlerin olduğu bir dünyada sanırım kendi sorunlarimla ugrasarak bencillik ediyorum. Allah hepimizi koruyup, hakkımızda herşeyin hayırlısını nasip etsin. hakkınızı helal edin

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Genel olarak evlilikler de olsun, boşanmalar da olsun yıpranan taraf kadındır. Kadın, kocasının ailesi ile kendi ailesi arasına sıkışmış bir vaziyettedir. Mengenenin iki ağzını düşünün, aynen onun gibi.
Çoğu erkek İslam ahlakı ekseninde hanımlarına değer vermiyor, onlarla ilgilenmiyor, onlara sıcacık sevgisini göstermiyor dahası dövmeler de yer yer vuku buluyor.
Kadın eziliyor, yıpranıyor, işin garip tarafı, aileyi de ayakta tutmaya gayret ediyor, erkeğin umurunda bile değil.
Erkekler kadınların haklarını zor öderler diyeceğim ama birileri bana kızacak mı bilemiyorum.
Dua ile.
Allkkışş
De kardeşim de çünkü doğru söze kimse kızmaz.

Ben daha 15 yıl öncesine kadar eşime karşı çok yanlışlar yaptım, benim bu yanlışlarıma karşı bir başka kadın olsaydı belki şu anda eşinden ayrılmış biri olarak bunu yazıyor olacaktım, belki de hiç yazamıyacaktım.
Ben o cefakar kadının hakkını nasıl ödeyecem gghhn..

Allah c.c. size de sabırlar versin nesrin kardeşim.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Ekrem kardeşim böyle düşünmeniz bana bir kadın olarak güç verdi mutlu oldum eşiniz adına. Tebrik ederim ikinizide.
Allah inşallah huzur mutluluğunuzu sabrinizi mükafatinizı daim eglesin.
Size ve bütün Aile lere Ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin.
Eşinize selamlar :)
Selam ve dua ile :)

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Kadın, ruhi hazinedir! --))
Kim ona vakit ayırmaz ki..! Ayırmasın, zararlı olan, ona vakit ayıramayan olacaktır..! --))

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Kadınlara ait bir detayı da şöyle ifade edeyim:
Nikah beraberliği haram olanı helal kılan bir ameliyedir. Dolayısıyla, kadınlar "cimri" olmamalı, "cömert" olmalılar diye düşünüyorum. Burada biraz problem var diyeceğim ama bu problem onların zaafiyetinden daha çok kapitalist sistemin zaafiyetinden olduğunu düşünüyorum, erkek ne kadar mesai de ise kadın da aynen öyle olunca, işler karışıyor, kadın muhatabının (kocası) ruhuna ziyade cömert olacağı yerde inceliğine ve estetiğine havi olarak, bilakis giderek kaba bir hal alıyor ve cimrileşiyor..!
Ne dedim ben..? --))
Anlayan, anlamıştır inşallah, dua ile...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Başlığa göre; tabiki evine ekmek getirmek için tam gün çalışan, hatta benim gibi mesleği kamyoncu(nakliyeci) olan ve 7 gün 24 saat direksiyon sallayan insanlar anca emekli olunca ama yine benim gibi köyde ikamet eden erkekler vakit geçirebilselerde yine de ek iş yapmak zorunda dırmsum..

Bildiğiniz gibi ben kamyonculuğu bıraktıktan sonra ocağın üstünde kaynayan aşta birazcık benimde tuzum olsun diye evin altında eldiven kesiyorum, zar zor emekli olduktan sonra hatuna ''yeter artık hatun, bak artık emekli oldum çalışmaya gerek yok eldiven işini bırakalım'' diyorum her seferde ''ne bırakması ya huu daha 5 yıl kesmek zorundasın'' diye fırçalıyordfrt..

Velhasıl kelam eşiyle güzel zaman geçirmek için vakit bulamayan erkeklerin düşündüğü o güzel zaman koskoca bir HAYALçook kommiik

Üst Alt