Eşimle ve ailemle anlaşamıyoruz

lotus-çiçeği

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamun aleykum . 25 yaşındayım . çocuk gelişimi ve okul öncesi okuyorum. amatör fotoğrafçıyım. istanbulda yaşıyorum. ve bu şehirde müslüman olmak / olabilmek çok zor :(
benim sorunum, ailemle ve eşimle hayatı paylaşmakta zorluk çekmem. Ve zorlandıgım anda migren agrılarımın başlaması. risalenurla ayakta duruyorum. rabbim öyle güç veriyorki, ama zaman zaman namazlarımı kılacak gücü bulamıyorum. Yaşamak istediğim hayatla yaşadığım hayat birbirine çok zıt, ne istediğim gibi yaşayabiliyorum. nede yaşadığım hayata uyum sağlayabiliyorum.

Ailem annem babam namaz kılar. ama kardeşlerim değil. eşim islam deyince çıldıran bırıdır. sadece inanır, ben medreselere gidip sohbet dinlemeyi. uhuvvet günlerine gıtmeyi, medrese talebe yetiştirmeyi çok seviyorum. ama ailem ve eşim bu durumlarıma karşı. Yapayalnızım aralarında. Kardeşlerime ne zaman gitsem hemen konuyu dine getirip bana agır konusuyorlar. Susuyorum ve oradan kalkıyorum. Özellikle buyuk agbım senın hocaların senın ablaların diye agır eleştiriler yapıyor.

Eşim.. hayat arkadaşımla o kadar zıt karakteriz ki. o tam bır ataist gibi yaşıyor. Ben islama uygun yaşamaya çalışıyorum. Ev her cümlemiz karşılaşıyor. en büyük sorun benım kıyafetlerim. ve kıtaplarım. pardesü giyiyorum ben siyah. Altında bol etek pantolanlar. şal takıyorum basıma. her defasında pardüseyi dize kadar kestir diye kavgamızı üst kattan dınlıyorlar. Bana gidip dar paça pantolanlar almış, illa gıyeceksın dıyor. hanım hanımcık ol ne öyle neneler gibi gıyınıyorsun dıyor. Ben butun bu olanlara inatla ne pardusomu cıkardım ne derslerden gectım.. biraz biraz sustular. ama agır eleştırılerı yuregımde yara .
Şimdilerde cok hastayım.. ufacık bıryerde ellerım tıtrıyor, basım agrıyor. agbım dıyorkı esın acık ıstıyorsa acılacaksın gıymeyeceksın. Eşim aldattı benı, benı aldattıgı kızı ve esımı karsımA alıp konustum . Nasıl yaptıgımı bende bılmıyorum. Yapmayın dedım, gunah ben gıderım ıstersenız ama böyle yapmayın, cehenemı anlattım onlara.
6 yıllık evlıyım cok fazla sey yasadım. Ayakta tutansa medreselerde aldıgım dersler oldu. su an hayata karsı içimde hiç yaşama sevıncı yok hıcbırseyın analmı yok. ehemmıyetsız.

kendım de medreselerde artık ders verıyorum. 2 yıl semazenlık yaptım. semazen öğrencılerım var 6 tane 13 yaş.. ama gıdemıyorum uzun suredır agrılarım ıcın.. dısardan bakıldıgında etrafa gülümseyen . Kımın derdı varsa manevı recete verırı gıbı konusan herkesı rahatlatan bırıyım . bana dıyorlarkı senın hiçmi derdım yok. hayır dıyorum dert neki allah varken dertmı olurmuş.

Aslında içimde cok agır hersey. eşimin desteğine çok ihtiyacım var . ama öyle yalnız bırakıyorkı benı. cok uzak düşünceleri davranısları. evde 2 ayrı yaşam tarzı yaşanıyor. kuçucuk bir kıtaplık yaptım kendımı . sadece bir köşeyi kaplıyor. ama o kadar buyukmus gıbı ve evı kaplıyor gıb davranıp kaldır at sunu dıyor. oysa onların orada bana bakmaları kıtap ayraçlarım kıtaplarım benım sankı evdekı tek arkadaşlarm. okumayı cok sevıyorum.
Annesı gelıyor eşimin.. ilk söyledıgı kaldır at şu kitapları ne kalabalık öyle.

aslında yazmak istediğim o kadar çok şey varki.. ama okurken sizde sıkılırsınız yazamıyorum..

duha süresi bıtkıyı sular gıbı suluyor düşünelerimi. Rabbın sana ne darıldı . nede senı bıraktı.

böyle bir bölüm açtıgınız için teşekkür ederım.. yolumun buraya gelmesi tevafuk bılıyorum. rabbım getırdı buraya kadar..

güzel bir gün olsun selam ve dua ile. acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Size Sabri cemil versin..
Bu dunyada her birimiz farkli imtihanlardan geciyoruz.. amac bu imtihani gecip Allah RIZASI na erebilmek.

Eşlerin anlaşamamasının üç sebebi vardır:
Mânevî sorunlar, maddî sorunlar ve çevrenin etkisi.
Allah insana öyle bir beyin vermiş ki, problemlerin bütününü çözebilir.
lakin Manevî sorunlar tesettür, ibadet, imani bunu anca Rabbimin hidayetti ile olabilir..

Hidayet sadece Allah’tandır..
Hayır ve şerrin Allah’tan olması cihetiyle, insanları hidayete erdiren ve dalalete düşüren ancak Odur.
İnsanlar birbirinin hidayet ve dalaletine sadece sebep olurlar.
esiniz icin cokca Sabir ,namaz ve Dua edin...

Bir varmış bir yokmuş” diye başlar masallar… Ve “onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine” diye son bulur.
Ortada neler yaşanır o pek bilinmez. Acılar mı çoktur, Hüzün mü sevinçler mi? Onu ne yazan olur ne de anlatan. Ama gerçek olan mutlulukla biten masallardır.

Çirkin olan hiçbir şeyi duymayın, görmeyin. Her söze cevap yetiştirmeyin.kafaniza Takmayin.. SABIR ile kendinizi kusatin olaylari kisisel almayin.. boylece hem kendi hem de sevdiklerinizin sagligini muhafaza edersiniz..
Kendinize sunu soyleyin esimi ,cocugumun Babasini Allah RIZASI icin seviyorum..Insan oldugu icin Yaradilan oldugu icin Seviyorum.. Hareketlerine KIZIYORUM !! Ona degil..
Allahim bilmiyor gercekleri bilse boyle davranmazdi.. Ona hidayet ver, gaflet icinde olan hayat arkadasima Hidayetti nasip et.. Lutfen Allahim kocami cehennem atesinden koru O bilmiyor!!
Bilmesi icin Kalp Gözünüzü ac diye cokca Dua edin...
Eşinizi “sen şöylesin, sen böylesin” diye yıpratmayın. “Sen benim için özelsin, sen bir tanesin” diye motive edin. Kameralarınızı kusur ve hatalara değil; güzelliklere çevirin...
Sizde Islamin guzelliklerini ve ahlakini görsun Ona hall ve davranislariniz ile islami sevmesine yardim edin...

Negatifliği bırakıp, pozitif olun. Etrafınıza mutluluk ışıkları saçın. Çevrenize huzur meltemi estirin. Eşiniz aydınlığınızda ferahlamak, huzur melteminizde serinlemek için
yanınıza koşa koşa gelsin.
Siz islami tekrar yasayin, yasamalisiniz ama Ailenize karsi da SABIRLI olmak iste onlar ile imtihan edildiginizin FARKINDA misiniz?Bu imtihani ins.
gecebilirseniz dunya ve ahirettinizi kurtarirsiniz degmez mi?Allah a siginin,bol bol, dua edin.

Bismillahirrahmanirrahim
"Elif, Lâm, Mîm.
İnsanlar, imtihandan geçirilmeden,
sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?"
Allah cc. yar ve yardimciniz olsun..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
umutsuzluk.jpg

Allah c.c. kimseye kaldıramayacağından fazla yük yüklemez,
Hem bedenim hem ruhum hastalandı benim..
Zikrinden uzak kalalı yaralı kalbim..
Günün yarısını topallayarak geçirdi, hasarlı bedenim
İncecik bir ipe tutunmuş hayallerim demeyin:
Hiç koşmadın ki öyle ölesin..
Kırılıyorum kendime bile
Ey Sahibim kime gideyim..
Ağır geliyorsa yaşam "RABBİNE" sığınacaksın..!!
Her çabanın nasibine düşen, Allah'ın takdir ettiği kadardır.
Ne diyordu Şems ; ''Olduğu Kadar, Olmadığı Kader."

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamün aleyküm, kardeşim dikkatle ve üzülerek okudum yazınızı, doğrusu çok etkilendim. Eşinizle nasıl ve neden evlendiğinizi sormuyorum, artık olan olmuş. Hiç umutsuz ve gelecekten bir şeyler beklemeden yaşanmıyor. İyi veya kötü bir beklenti edinin kendinize, biraz umut lazım. Umutsuz ve amaçsız olmaz. Hayattan soğumak ve hayata karşı ilgisiz kalmak için daha çok erken, bu durum daha çok size zarar verir. Ben bu siteyi aynı sizin gibi hiç umutlarımın kalmadığı ve çok çaresiz kaldığım bir dönemde kurdum. sadece bir hobi, bir uğraş, bir kaçıştı benim için, islamı sevdiğim için islami bir site kurdum. Geçen süre içinde, aynen sizin kitaplarınıza gelen tepkiler gibi bana da çok tepkiler geldi. İnsanlar acımasız. Bilmedikleri hakkında konuşarak zulum ediyorlar. Neyse bu konu hakkında benim de çok yazacaklarım var Allah nasip ederse daha sonra da yazmak isterim. Evde yaşanan mutsuzluk ve huzursuzluk, çok büyük zulumdür. Dipsiz bir kuyuya, karanlık bir geceye benzer. Rabbim yardımcınız olsun.

Üst Alt