Eşimle sürekli tartışıyoruz

Feriha

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba
Sitenize yeni katildim, nereye yazacagimi bilmiyorum eger yanlis kategoriye yazdiysam özür dilerim.

Ben 1,5 yildir evliyim severek evlendik liseden tanisiyoruz. Ve evlenirken zaten ailem istemiyordu esimle evlenmemi cünkü onlarin yasami bizimkinden farkli oldugu icin. Ama ben hep dedim o farkli öyle yasamiyo o. Yanlis anlamayin ailesi kötü birisi degil dindar namazinda niyazinda benim ailede öyle tek fark onlarda kadinlar erkekleri ne derse onu yapmali ve ona göre kalkip oturmali , benim ailede annem de serbest kararlar verebiliyor birsey söyledigi zaman ciddiye aliniyor. Benim sorumda evlendigimden belli kocamla sürekli tartisiyoruz ve hep aslinda bu konu yüzünden ben farkli yetistim yani kadinda erkekde esittir gibisine o da erkek ne derse o olur yetistirilmis, bir türlü bu konuda anlasamiyoruz. Ben kendimi ezilmis hissediyorum bir mesele oldugu zaman fikrimi söyledigimde beni hic kale almiyor. benim evlilik görüslerim onun kinden farkliymis... Ilk aylarda dedim ki kendime herhalde alismamiz lazim birbirimize zamanla düzelir... Ama zamanla tartismalar büyüdü bana el kaldirdigida oldu benim lafi lafmi söylüyorsun diye ve bir kac gün önce en büyük kavgamiz oldu bunu ailesi de duydu karsi binada oturuyorlar cok yakiniz yani. Babasi bu duruma cok sinirlendi ve bize geldi konusmak icin ama sadece beni yargiladi senin derdin ne ne problemin var oglumu niye üzüyorsun o bunlari hak etmiyor. Ben karisirim size cünkü benimde namusum dedi istersen sen bi annengile git kafani dinle dedi basladi elestirmeye sen evini temizlemiyormusun yemek yapmiyormusun ... Neyse ben dedim annemgile gitmeyecegim burda kalip düsünecegim cünkü biliyorum eger annemgile gidersem onlar biz sana demistik diyip belki de ayril diyecekler. Yani daha annemgile anlatamadim durumu ama kac gündür cok düsünüyorum ne yapsam diye... Kayinbab bana böyle karisabilirmi? Bana yasaklar koydu kardesinle gezemezsin telefonundaki interneti kapatacaksin, yemek yapacaksin evini temizleyeceksin, birde seni artik yanima yakistirmiyorum dedi.Bunlar benim cok agrima gitti esimlede konusmadim henüz cünkü biliyorum babasina herzaman hak verir...

hakkinizi helal edin baya uzun yazdim ama bi care umut ediyorum..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kalplerddd.jpg

Merhaba kardesim..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
malesef bazi Anne ve Babalar kendi yerini bilmiyor eslerin arasina girince boyle sorunlar yasanabiliyor.
aile fertleri durup dururken problem üretirler ve ailenin huzurunu bozabiliyorlar Allah akil, fikir hidayet versin...
eger Siz de Ailenizin yanina giderseniz onlarda Sizin ayrilmaniz icin israr edeceklerdir o yuzden lutfen..esiniz ile olan biteni
kendi aranizda esiniz ile oturup saygi olculerinde guzel bir dil ve iletisim ile Ailesini suclamadan konusmanizi tavsiye ederim..
Siz evlenmeden onun Ailesini zaten taniyordunuz nasil olduklarini az cok biliyor ve kabulenmissiniz..
Zaten yarin torunlari olunca Sizin yakanizdan duseceklerdir...

Evlilik irade işi degil idare işidir!!Evlilik, matematik hesabı gibi değildir.
Şöyle davranırsak şöyle olur, böyle yaparsak böyle olur gibi teknik hesaplar evlilikte tutmaz.
Kişi kendi çözümünü önce kendi bulmalıdır. İnsan O ortama uymaya ilk önce kendi karar vermelidir...

ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin ..bir deveyi gütmenin ne kadar mühim bir iş olduğunu bir gun anlarsiniz...
Siz yinede KALIN esiniz ile zamanla birbirinizi iyice taniyip guven duydukca bereket mutluluk ve Dunya ahiret Saadettine erisirsiniz ins.
Her nimet Kulfetti ile gelir bunu unutmayi ve her sey gelir gecer.. hic bir SIKINTI ebedii degildir..

Evlilikte sorunlar varsa, eşler her şeyi bırakıp oturup düşünmeli;
ne yapmam gerekiyor?” sorularına cevap aramalıdırlar.
unutmayin kardesim;Küçük anlaşmazlıklar ve gereksiz inatlar büyük dertlere sebep olur.
Rahat olmanın, huzurlu olmanın en iyi yöntemi, eşinin iyi taraflarını görmek ve saygi ,samimiyet ile iletisim kurmaktir!!

“Ben de sakin bir hayat istiyorum!” diye teselli isteyen insanlar gelirdi bana. “Sabret” diyorum bunlar hepsi gecici..
Kadın kocasının, koca da karısının her istediğini yerine getiremez. Asıl anlaşmazlık bundan çıkıyor.
Gözlemlediğim kadarıyla evlilikte yapılan en büyük hata “anlayışsızlık”.
Kadın da erkek de, eşinde İslâmiyet’in esaslarını görmek ister. Evin reisi, İslâmiyet olmalıdır...
Ne senin nede kocanizin dedigi degil!!Allah cc.in dedigi olsun..

Rabbim! Yuvalarımıza Saadet Ver Ömrümüze Bereket Kazancımızı Helalinden Eyle!
Rızana Uygun Şekilde Yaşamayı Nasip Eyle..!amin..
Bu gunlerde buyuk bir sabra ihtiyacimiz var!!
Ayrıca içinde bulunduğunuz zor durumu kendimize uydurmaktansa bu duruma adapte olmanız gerekiyor..

Bir kadın kocası kendisinden razı olarak ölürse cennete girecektir. Kadın da kocasından memnunsa koca sevap alır.
Çünkü Allah'ın emanetine sahip çıkmıştır.
Hiçbir şey başıboş değildir. Bir ailede kavga varsa o ailede İslami anlayış çok noksandır.
Allah Yar ve Yardimciniz olsun..

yasemnn

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ay ya Rabbim yardımcın olsun canım çok üzüldüm. Ailesi ile eşi arasına sıkışıp kalanları çok iyi anlıyorum bende onlardan biriyim. Sen istedin cek demelerinden korkuyorum kı deselerde hak ama seninki benimkinden biraz daha agırmıs Allah yardımcın olsun. Benimkinde ailesi bana asla karışamaz, büyük konuşmayım inş ömrüm boyuncada karışmazlar.

Sen bence kocanla iyi olmaya bak, onun istegine göre davran, aranı iyi tut sonra anlatırsın ona bu haksızlıkları o da anlar diye düşünüyorum.
Ve bol bol dua et evinin içinde, sürekli kuranı kerim oku canım. Teheccüde kalk, dua et evin için. İlk böyle giderse diger seneler daha zor olur senin için.
Allah yardımcın olsun. Rabbim hakkında hayırlısını versin.

Üst Alt