Eşimle mutlu değilim

Eymencim

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Türkiyenin hali çok vahim durumda. İnsanlar evlilikte mutsuz. Dizi filmler de romantik aşk hikayelerini izleyip yada sanatçı kesiminin daldan dala konan 3 olsun 5 olsun evlenmesi yada sevgili olarak yasamasi insanlarda macera, aşk duygularını açığa çıkarmış ki evlilikleri için mücadele vermeden gitmeyi düşünüyorlar. Öyle karşıdan görüldüğü gibi değil işte dizi filmler de fotoğraflardaki gibi değil hicbirsey. İç yüzü var herseyin. Severek evlenenler de, görücü usulü evlenenlerde de var bu sıkıntı. Duygusallik istiyorlar evlilikte özellikle de bayanlar. Erkekler de bi süre sonra onla bunla kıyaslama yapıp evdekini beğenmiyor erkek yapar mantığı ile gayrimesru ilişkiler yaşıyor ama o evliliği git gide daha çok tıkıyor. Sen nasıl ki sana ait bi es istiyorsan kadın da aynısını istiyor. Bu kadına değer vermemek nereye kadar ? Kadının duygulari yok mu, sineye çekmek zorunda değil. Eğer artık 20 seneyi devirdiysen hele ki 1 değil anladigim kadari ile birden fazla çocuğun var bundan sonra karşına zannediyor musun çok düzgün biri çıkacak. Siz burda bence tam anlatamamissiniz eksik gibi geldi. Çevreden ilgi gösteren birisi olmuş ki şimdi koparıp atmak istiyorsunuz. Emin olun insanlar çok farklı değiller. O mükemmelligi bulmak cok zor. Ben de mutlu olmak istiyorum demek hakkınız tabi. Birlikte eşinizle konuşup; ben bu şekilde yaşarken mutsuz oluyorum, benim isteklerim bunlar eğer yapamam dersen psikoloğa gidelim diye teklif et bakalım ne diyecek. Siz bu kafa ile sonunu getirirsiniz çünkü. Olay sizde damla noktasına gelmiş. Bol bol dua edin. Nasıl ki zamanında 1 den fazla çocuk yapacak o sevgi vardiysa yine o sevgi olabilir. Allaha dua da ısrarcı olun. Sizin yaşadıklarınızin daha fazlasını şiddet, sevgisizlik vs yaşayanları biliyorum. Sizin ki sadece eşiniz den sevgi saygı gorememek yüzünden olmuş. İş sadece buysa çözülür. Hele aldatılsaniz, dayak yeseniz sizi sevmeyen git istemiyorum diyen birisi olsa ne yapardınız. İçinizde ki bu ölü toprağını atın. Ve tv de dizi film izlemeyin bol bol namaz kilip dua edin. Kafa dagitayim derken sizin bilinç altına zarar verir onlar, farkına varmazsiniz. Bi başkasının evliliği ile de kiyaslamayin herkes size olanı göstermez. İçeride ne oluyor bitiyor bilemezsiniz ....

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Aynen beni anlatmissiniz bende 3 yillik evliyim ama artik ben de mutsuzum bunu biliyorum. Gormezden gelsemde duzelecek desemde olmayinca olmuyor. Ne olacak sonumuz hic bilmiyorum, benim de elimi kolumu oglum bagliyor aglarken bana saskin saskin bakiyor oyle icim yaniyor, boyle bir aile tablosu cizdigim icin kucuk kuzuma.

Nilgntkt

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm
Şimdi okudum yazdığınızı ben 30 yıllık evliyim ve her geçen gün eşimden biraz daha koptuğumun uzaklaştığımın farkındayım çocuklarım için bugünlere geldim eşim kötü biri değil ama birbirimizi ne anlayacak ne dinleyecek kadar iyiyiz.Herkese karşı mutlu rolü oynamaktan yoruldum bırakıp gidesim var ama nereye..?hiç diyorum konuşmasam cevap vermesem konuşmayı unutsam acaba mutluluk ordamı saklıdır?nefsimle çok mücadele ettim haksız olduğum yerlerde düzelmeye çalıştım karşımdaki hep ama hep haklıydı çünkü kendini öyle görüyordu artık sabır tahammül diye bişey kaldımı diye bakıyorum kendime yokk Allaha dua ediyorum biliyorum ki O’ndan başka kimsem yok bu dünyada??

Üst Alt