Ekrem kardeşime

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
ALLAHIN RAHMETİ ÜZERİMİZE OLSUN . SELAM SİZE EKREM KARDEŞİM. ŞİMDİ UZUN BİR ÇABADAN SONRA. HASRET RUMUZLU KARDEŞİMLE SEVGİSİZ OLMAZ RUMUZLU KARDEŞİMİN ARASINDA HUZUR DOLU BİR LİMANA GELDİM .

ALT BÖLÜMDEKİ ARKADAŞLARIMLA UZUN ZAMANDIR SAKİN VE GÜZEL GÜNLER GEÇİRDİM .YAZILARIMA HEPSİNİN İLGİ VE ALAKALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM .

ÜST KATLARDAKİ ARKADAŞLAR HAKKINDA ÇOK FAZLA BİR BİLGİM YOK . BENİM SİZDEN RİCAM O BÖLGELERDE HAVALAR SOĞUKMU . BİLİYORSUN KIŞ MEVSİMİNDEYİZ HALA KARLAR YOLLARI KAPATMIŞ DURUMDA .

YAZ GELMEDEN ORALARA ÇIKARSAM GENE HASTA OLUP ZATÜRÜYE OLURMUYUM ACABA. E YAŞLIYIZ BİRAZ KALBİMİZ DAYANMIYOR .BENDE EKREM KARDEŞİMDEN BİR HABER ALİM DEDİM. İŞTE HAL BÖYLE EKREM KARDEŞİM.

BURALARI SORARSAN . CAMİ İMAMIMIZ MAŞALLAH ÇOK SAĞLIKLI CEMATİMİZİN BEREKETİ YERİNDE SABAH NAMAZLARINDA SAYILARI AZ OLSADA AKŞAM NAMAZLARIMIZ GÜZEL GEÇİYOR VE BEREKETİMİZ ARTIYOR. OLSUN ŞAFAKLA AKŞAM KARDEŞTİR. MEZİNİMİZ EL HADİ ABİMİZİN BÜTÜN SİTEYE ÇOK SELAMI VAR .BAŞARILARINIZIN DEVAMI İÇİN DUA EDA:.dost.YOR AEO RUHUL EMİN

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
ALLAHIN RAHMETİ ÜZERİMİZE OLSUN . SELAM SİZE EKREM KARDEŞİM. ŞİMDİ UZUN BİR ÇABADAN SONRA. HASRET RUMUZLU KARDEŞİMLE SEVGİSİZ OLMAZ RUMUZLU KARDEŞİMİN ARASINDA HUZUR DOLU BİR LİMANA GELDİM .
Amiiin amin amin hocam allah razı olsun. Aleykümselam hocam. Hoşgeldin sefa geldin, gelirken ne getirdin.

ALT BÖLÜMDEKİ ARKADAŞLARIMLA UZUN ZAMANDIR SAKİN VE GÜZEL GÜNLER GEÇİRDİM .YAZILARIMA HEPSİNİN İLGİ VE ALAKALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM .
Hocam alt bölümler biraz sakindir, ama o sakinliği neyazıkki biz fazla yaşıyamadık yani biz alt bölümleri unutalı birhayli zaman oldu.

ÜST KATLARDAKİ ARKADAŞLAR HAKKINDA ÇOK FAZLA BİR BİLGİM YOK . BENİM SİZDEN RİCAM O BÖLGELERDE HAVALAR SOĞUKMU . BİLİYORSUN KIŞ MEVSİMİNDEYİZ HALA KARLAR YOLLARI KAPATMIŞ DURUMDA .

YAZ GELMEDEN ORALARA ÇIKARSAM GENE HASTA OLUP ZATÜRÜYE OLURMUYUM ACABA. E YAŞLIYIZ BİRAZ KALBİMİZ DAYANMIYOR .BENDE EKREM KARDEŞİMDEN BİR HABER ALİM DEDİM. İŞTE HAL BÖYLE EKREM KARDEŞİM.
Hocam üst kattaki arkadaşlarımız da sizden iyi olmasınlar hepsi bal kaymak gibidirler, enselerine vur ağzından lokmayı al misali, ve sizleri aralarında görmekten memnuniyet duyacaklarına emin olunuz. Ricanız benim için emirdir hocam, Havalar gayet güzel sanki bahar gelmiş de ılık ılık bir esinti var, ama herihtimale karşı siz yinede hazırlıklı olunuz, azsonra nolacak bilinmez. malum yaşlılık karşımızdaki hapşırsa biz nem kaparız:imkansiz:.

BURALARI SORARSAN . CAMİ İMAMIMIZ MAŞALLAH ÇOK SAĞLIKLI CEMATİMİZİN BEREKETİ YERİNDE SABAH NAMAZLARINDA SAYILARI AZ OLSADA AKŞAM NAMAZLARIMIZ GÜZEL GEÇİYOR VE BEREKETİMİZ ARTIYOR. OLSUN ŞAFAKLA AKŞAM KARDEŞTİR. MEZİNİMİZ EL HADİ ABİMİZİN BÜTÜN SİTEYE ÇOK SELAMI VAR .BAŞARILARINIZIN DEVAMI İÇİN DUA EDA:.dost.YOR AEO RUHUL EMİN
Hocam bugün yaşadığım bir hadise mi diyelim yoksa huzursuzlukmu diyeyim nediyeyim bilmiyorum onedenden dolayı hiçbirtarafı soramıyorum zaten sizin bulunduğunuz bir ortamda tatsızlık olcağına kanaat getiremiyorum.
Vealeyna aleyküm selam gönderenden, getirenden allah(c.c) razı olsun bizlerdende abimize sevgiler saygılar,
El Hadi abimize çok selam söyleyin, Ekrem kardeşimiz ''yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır'' diyor diye haber ve selamımı iletiverin hocam.
Sizlerde A.E.O. Ruhul Emin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirdir Adminim
"Hocam bugün yaşadığım bir hadise mi diyelim yoksa huzursuzlukmu diyeyim nediyeyim "
ne oldugunu anlatirsaniz da birakin biz karar verelim.
Benim de bügün cinlerim tepem de bu ne tevvafuk...
gergin oldugumda disariya kosmaya cikiyorum stress atiyorum Kızgınlığım geçsin diye soguk havada yuruyis yapiyorum..
kimseyi incitmemek icin inceden inceye cekirdek yiyor ve cay iciyorum..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Hayirdir Adminim
"Hocam bugün yaşadığım bir hadise mi diyelim yoksa huzursuzlukmu diyeyim nediyeyim "
ne oldugunu anlatirsaniz da birakin biz karar verelim.
Benim de bügün cinlerim tepem de bu ne tevvafuk....
Hayır diyelim hayır olsun hocam, Şimdi baştan sona anlatmaya kalksam sabaha bitmez bugün (dün) enbüyüğümüz HACI ablam bize geldi, geldide hay gelmez olaydı hak hukuk derken bütün moralimizi alt üst etti gitti, benim yılda 1 ton fındığım çıkıyorken
heriflerin yılda 5 6 ton fındıkları çıkıyor gözleri halen benim fındığımda ya huu.
ben kendisini allaha havale ettim, allah onu bildiği gibi yapsın duaa..
Ben artık bıktım bunlardan ya bunlar insan olamaz ya, insanın öz kardeşinin ekmeğinde gözü olurmu ya, bunlar nasıl insan, bunlar nasıl hacı anlamadımki ben,
benim bildiğim içinde allah korkusu olan,5 vakit namaz kılan, üstüne üstlük hac vazifesinide yerine getiren bir insan değil kardeşini, komşusunu dahi kırmaya korkar yahu.
Neyse allah onları bildiği gibi yapsın, gözlerini toprak doyursun nediyim başka.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Adminim,gözleri finduklarinizda bari huzurunuzu da alip kacirmasinlar.
avare, işigücü olmayan, olsada kendisi degil karisini çalıştiran birine bir ahbabı demişki;niye çalışmıyorsun?
çalışsam ne olacak? cebin para görecek
param olsa ne olacak?
karnın doyacak, güzel kıyafetlerin olacak
sonra ne olacak?
sigortan olacak, evin araban ,deniz kenarinda yazligin olacak..
ehh sonra ne olacak? emekli olacaksın
sonra ne olacak?gezip, tozup, mutlu yaşayacaksın,tatilere cikacaksin..

iyide ben şimdi zaten gezip tozup mutlu yaşıyorum bunca sıkıntıya girmeye gerek yok..
adam zahmete girmeden ve yıllarını kaybetmeden şimdiden hayatın tadını çıkarıyor
Kissadan hisse onlarin gözleri finduklarinizda degil Huzurunuz da...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Adminim,gözleri finduklarinizda bari huzurunuzu da alip kacirmasinlar.
Kissadan hisse onlarin gözleri finduklarinizda degil Huzurunuz da...
Adminim, inanırmısın, ne neşe kaldı, nede huzur.
moral - eksilerde seyrediyor.
Gözlerini fındık değil toprak doyursun inşallah.

Birzamanlar henüz tarlalar bölünmeden önce abim ozamanlarda cep tlf,nu yoktu) telefonda anneme, ''sen nezaman ölcen, senin ölceğin yok ben busene fındıkları bölecem'' demiş ti, osene fındık sezonu gelmeden fidan gibi 20 yaşındaki oğlunu trafik kazasında kaybetti, işte bu ona allah'(c.c)ın bir tokadıydı ama bunu anlıyan kim:imkansiz:.
Ben bana böyle yanlış yapanları allaha havale ediyorum,
Allah herşeyin en iyisini bilir...

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allahın selamı üzerinize olsun ekrem kardeşim . Valla eli boş geldiğim için bir utandımki hakkınızı helal edin.

Hımmmmmmmmmmmmm. Demek adminlerimizin cinlerle zaman zaman sorunları olabiliyor.

Birde finduk konusu alarji yapıyor asla bu günden sonra o kelimeyi konuşmam. Ayrıca kim ekrem kardeşimin finduğuna göz dikerse.

Ahiret yurdunda fındık sayısı kadar zabaniler. Onu cehennem ateşinde sevsin daha ne diyim selamlarınızı ilettim haklarınızı helal edin . Sıkıldığınız zaman sizde finduk duasını okuyun ferahlarsınız amin.ruhul amin

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Allahın selamı üzerinize olsun ekrem kardeşim . Valla eli boş geldiğim için bir utandımki hakkınızı helal edin.

Hımmmmmmmmmmmmm. Demek adminlerimizin cinlerle zaman zaman sorunları olabiliyor.

Birde finduk konusu alarji yapıyor asla bu günden sonra o kelimeyi konuşmam. Ayrıca kim ekrem kardeşimin finduğuna göz dikerse.

Ahiret yurdunda fındık sayısı kadar zabaniler. Onu cehennem ateşinde sevsin daha ne diyim selamlarınızı ilettim haklarınızı helal edin . Sıkıldığınız zaman sizde finduk duasını okuyun ferahlarsınız amin.ruhul amin
Allah razı olsun hocam. eli boşmu geldiniz hmm yo estafullah hakkımız varsa helal olsun ama boş geldiğiniz için bir puanınız silindi (hangi puan nerden silindiyse)sırıtık.:,

Ne yani hocam adminsek demirden değilikya tabiki her fani gibi bizimde cinlerle sorunlarımızcddvb.. oluyor

Aslında finduk alarji yapmaz hocam ama işte aması var
Daha nediyeceksiniz hocam azınızdan bal damlıyor, bundan sonra finduğuma göz dikenler yandılar desenize
çook kommiik

Allah razı olsun hocam, helal olsun inş.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Adminim Bedir agbimiz cook hakli..fındık alerjisi,cok tehlikelidir ..
ve en yaygın gıda maddesi alerjilerinden birisi olarak görülmektedir ve çoğunlukla hayat boyu devam eden bir alerji türüdür.
Mesela benim evim koruyucu aile evi vakfimizda, okullarda, spor salonlarinda kesinlikle fındık veya ezmesi veya icinde az bir miktar fındık olan maddeleri sokmak YASAKTIR...
O fındıga alerjisi olan dokundugunda hastahanelik, komaya giren cocuklar var!!
Adminlerinde evet cinler ile cok SIKCA sorunlarimiz oluyor ..
Her sözün kıymeti,onun gönül ile irtibatı ölçüsündedir...
Cinlerin tepemize çıkmasi mesuliyetlerimiz ölçüsündedir...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Adminim Bedir agbimiz cook hakli..fındık alerjisi,cok tehlikelidir ..
ve en yaygın gıda maddesi alerjilerinden birisi olarak görülmektedir ve çoğunlukla hayat boyu devam eden bir alerji türüdür.
Mesela benim evim koruyucu aile evi vakfimizda, okullarda, spor salonlarinda kesinlikle fındık veya ezmesi veya icinde az bir miktar fındık olan maddeleri sokmak YASAKTIR...
O fındıga alerjisi olan dokundugunda hastahanelik, komaya giren cocuklar var!!
Adminlerinde evet cinler ile cok SIKCA sorunlarimiz oluyor ..
Her sözün kıymeti,onun gönül ile irtibatı ölçüsündedir...
Cinlerin tepemize çıkmasi mesuliyetlerimiz ölçüsündedir...
Bir yaşıma daha girdim:tüüh:, fındık tozonunun alerji yaptığını biliyordum ama fındığın budenli alerji yaptığını bilmiyordum,
Çok şükür benim böylebir takıntım yok, buyaşıma kadar alerji nedir bilmem. (kötüye bişey olmazmış)çook kommiik

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir yaşıma daha girdim:tüüh:, fındık tozonunun alerji yaptığını biliyordum ama fındığın budenli alerji yaptığını bilmiyordum,
Çok şükür benim böylebir takıntım yok, buyaşıma kadar alerji nedir bilmem. (kötüye bişey olmazmış)
bak simdi uzuldum benim yuzumden bir anda bir yaş daha yaşlandiniz.hem de hic yasamadan.
bu takıntı degil Adminim hayati alerji türü..

Takıntı insanın zihninden atamadığı düşünce,vesvese, ve hayallerdir. Psikiyatride takıntı deyince akla daha çok 'obsesyon' denir..
Size Hamd olsun bir sey olmuyor ki finduk bahcenize dört göz ile bekliyenler sevinmesun da bre ya..
Bizim balkanda soyle bir Atasozumuz vardir..
"neće grom u koprive"kötülere birşey olmaz ..Yildirim ısırgan otuna düşmez manasinda..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
bak simdi uzuldum benim yuzumden bir anda bir yaş daha yaşlandiniz hem de hic yasamadan.
bu takıntı degil Adminim hayati alerji türü..

Takıntı insanın zihninden atamadığı düşünce,vesvese, ve hayallerdir. Psikiyatride takıntı deyince akla daha çok 'obsesyon' denir..
Size Hamd olsun bir sey olmuyor ki finduk bahcenize dört göz ile bekliyenler sevinmesun da bre ya..
Bizim balkanda soyle bir Atasozumuz vardir..
"neće grom u koprive"kötülere birşey olmaz ..Yildirim ısırgan otuna düşmez manasinda..

Üzülmeyin adminim nasıl olsa seneye girecektim şimdi den girmiş oldum sayenizde.

Evet size göre takıntı olmayabilir adminim ama benim öylebi derdim olmadığından bunlar bana takıntı gibi geliyor açıkcası.

ya işin aslı, onların karın ağrıları var, o karın ağrılarını mahana ederek beni sinir etmeye çalışıyorlar.
Yine söylüyorum bana bişey olmaz, (yani 50 100 ocak fındık ocağım eksilmeyle bişey olmaz) olan onlara olur, ne olur, bir kardeş kaybetmenin acısı neyse o olur,

iyide yıldırım ısırgan otuna niye düşmez miş

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"iyide yıldırım ısırgan otuna niye düşmez miş"
cunku yıldırım ısırgan otuna düşerse ISIRGAN OTU YILDIRIMI da ISIRIR...

bu bir Halk deyimidir...

Üst Alt