Düşmandan kurtulmak için okunacak dua

beydeba

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Düşmanları üzerine galip gelmek ve düşmandan kurtulmak için okunacak dua; düşmanlarından kurtulmak isteyen kişi aşağıdaki duayı her gün ve gece gücü yettiğince okusun. Düşmanından ona bir kötülük ve sıkıntı gelmez, bunu okumaya devam ettiği müddetçe ne elem ne de ölüm ona erişmez. Ancak Allah-u Te'âlâ o kişinin ruhunu kabz etmeyi dilediği gün bu duayı okumaya muvaffak kılınmaz.

Duanın okunuşu:
Rahman ve rahim olan Allahu teâlâ'nın adıyla (Duama başlıyorum) Allah-u Te'âlâ Efendimiz ve (iki cihanda) yardımcımız olan Muhammed'e ve onun âli ashâbına Salat ve daim iyi olan bir selam ile Selam eylesin. Nefsimi, Dinimi, ailemden yanımda ve uzakta olanları, ebediyyen diri olup hiç ölmeyecek olan zât(ın hıfz-ü ve inayeti)ile korudum.

Bunların korunması hususunda sırtımı, hiç uyumayan ve ölmeyen (Başı sonu olmayan, zatına ait bir hayatla) Hayy ve (mahlûkatını yönetme ve koruyup kollama işini daima üstlenmiş bulunan bir) Kayyum olan zata dayadım. (Ancak ona güvendim) Ben, Allah'ın (kötülükle) kastedilemeyen ve serbest kabul edilemeyen civarında ve Kendisine rağmen hiçbir Kula verdiği güvence bozulamayan zimmet ve emânı içerisinde sabahladım/akşamladım. Ben, Benim de Rabbim göklerinde Rabbi olan Yüce Allah'ın sağlam kulpuna sımsıkı tutundum.

Ondan başka hiçbir ilah yoktur. Artık Ben O'nu (her işinde kendi kendisine itimat edilecek) bir Vekîl edindim. Ancak Allah'a güvendim, sadece Allah'a sığındım, işimi Allah'a ısmarladım. Allah ne dilerse o olur. Allah'ın yardımı olmadan hiçbir şeye kuvvet olmaz.

O (Allah-u Te'âlâ) ne güzel güç yetiren ve (kullarına) yardım edendir. Allah koruyucu olarak (herkesten) daha hayırlıdır. Zaten acıyanların en merhametlisi ancak odur. Allah-u Te'âlâ Efendimiz Muhammed'e ve onun Âli ashabına mahlukatının adedince, zatını razı edecek kadar (Allahü Teala'nın) Arşının ağırlığınca ve (sonsuz) kelimelerinin miktarınca Salatü Selam eylesin.
7
NOT: Dua sabah okunacaksa "sabahladım", akşam okunacaksa "akşamladım" denilecek.

Üst Alt