Duanıza İhtiyacım Var

ravda11

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm Değerli Büyüklerim

Bir Büyüğüm için,Canımın içi için duanızı istiyorum.Patoloji sonucu bekliyoruz...Ne olur iyi haberler çıksın...Rabbim razı Efendim hoşnut olsun..
Teşekkür ederim...
Sizin o güzel dualarınıza çok ihtiyacımız var ne olur

Seher vakitlerinde,namazların arkasında edeceğiniz duaları da bizi de katın ismi emine ne olur dua eyleyin...
Teşekkür ederim...

alemülfani

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
duanıza ihtiyacım var

Selamün aleyküm kardeşlerim bir kız iki erkek üç çocuk babasıyım ,kızım görme sorunu yaşadı ve çaresiz bir hastalık sonucu 6 .8 yaşları arası görmesini yitirdi ..Ortanca oğlum 13 yaşında şükür Rabbim'e iyi elhamdülillah..Ufak oğlum beş yaşında onu tedbir amaçlı doktora muayene ettirdik ve kızımdaki rahatsızlık aynısından şüphelendi ve büyük bir göz hastahanesi ve profesörler dahil bir dizi muayene sonucu Ankara'da bir hastahaneden haftaya randevu aldık.Hastalığın tanısı orada konulacak dendi ve oraya yönlendirildik...Yaradan Rabbim kimseyi evladıyla imtihan etmesin..Yanıyoruz kardeşlerim...Acımı tarif edemiyorum...Sadece Rabbime dua..dua..dua ediyorum..Ya Şafi Ya Şafi Ya Şafi ..Rabbimden şifa istiyorum ve siz değerli kardeşlerimden dua etmenizi istiyorum...Rabbim yar ve yardımcımız olsun...amin...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah c.c acil şifalar versin kardeşim, imtihanını kolay eylesin. Sıkıntılarınızı hafifletsin. Zorlukları kolaylaştırsın. inş.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
İfade ettiğiniz hususlar, çocuklar için de cidden zor bir durum baba ve anneler için de zor bir durumdur. Hastalarla ve sağlıkçılarla biraz iç içeyim bu zorluğu daha da iyi bilenlerdenim. Sabretmek, sabırlı olmak kolay değildir.
Ama bilinmez yarın Kıyamet Günü'nde "Keşke ben de bu şekilde imtahan edilseydim, bari ahiretimi de kurtarmış olurdum" diyebileceğimiz pişmanlıkların içinde de olabiliriz,
Yani burada ifade etmeye çalıştığım husus, zorluğundan dolayı,
Hastaların sabrına karşılık ya da hastalarla iştigal eden refakatçilerin sabrına karşılık,
Sevgili Peygamberimiz onların bu güzelliklerine ithafen geçmiş günahlarının, hatalarının, yanlışlıklarının bağışlanacağını bir müjde olarak ifade eder.
Bundan dolayı, hastalarımız ve hastalarla iştigal eden kardeşlerimiz sabırlı olsunlar dünya ebedi değil ve uzun da değil, çok yakındır,
Allahü Teala çok yakında bu kardeşlerimizi müjdeleyecektir.
Kulluklarına devam etsinler ve hastalıklarına da sabretsinler isyan etmesinler.
Rabb'im bütün hastalarımıza acil şifalar ihsan eylesin.
Refakatçi kardeşlerimize de sabırlar ihsan eylesin.
Amin.

tozduman

Moderatör
Moderatör
ALLAH şifa versin. ALLAH yardımcınız olsun Inşallah :(

Kerem

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm Dua'larınıza İhtiyacım var.

Selamün Aleyküm din kardeşlerim bir işim için dualarınıza ihtiyacım var ALLAH rızası için.Şu mübarek ayların hürmetine. ALLAH razı olsun.

Kelebek83

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Dualarınıza ihtiyacım var

Selamünaleyküm
sevgili kardeşlerim ben bir tedavi sürecindeyim, bazen çok ama çok korkuyorum, kalbimin çarpıntısı beni yordu, lütfen rica ediyorum beni de dualarınızda eksik etmeyin. Allah herkese hem dünya hem ahiret saadeti versin. Amin.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam,
Allah şifa versin inşallah kardeşim.

Kelebek83

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun Sevgili kardeşim.

Kelebek83

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm kardeşlerim bir kız iki erkek üç çocuk babasıyım ,kızım görme sorunu yaşadı ve çaresiz bir hastalık sonucu 6 .8 yaşları arası görmesini yitirdi ..Ortanca oğlum 13 yaşında şükür Rabbim'e iyi elhamdülillah..Ufak oğlum beş yaşında onu tedbir amaçlı doktora muayene ettirdik ve kızımdaki rahatsızlık aynısından şüphelendi ve büyük bir göz hastahanesi ve profesörler dahil bir dizi muayene sonucu Ankara'da bir hastahaneden haftaya randevu aldık.Hastalığın tanısı orada konulacak dendi ve oraya yönlendirildik...Yaradan Rabbim kimseyi evladıyla imtihan etmesin..Yanıyoruz kardeşlerim...Acımı tarif edemiyorum...Sadece Rabbime dua..dua..dua ediyorum..Ya Şafi Ya Şafi Ya Şafi ..Rabbimden şifa istiyorum ve siz değerli kardeşlerimden dua etmenizi istiyorum...Rabbim yar ve yardımcımız olsun...amin...
selamünaleyküm ;kardeşim O sizdeki kalp yangınını öyle iyi anlıyorum RABBİME DİLERİM ki çocuklarınaza öyle bir şifa versin ki hastalık nedir bırakmasın. Yüreğinizin yangınını CANIM ALLAH'IM sep serin eylesin. LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZÎM. AMİN AMİN AMİN...

.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam,kardeşim Allah şifa versin inşallah .

Ey Kalbim!
Sakin ve dingin ol. Huzuru bul ,Varlığının aslına uygun at!
Sakin ama Uyanık dur. Tövbe de ol ve arın Sakin ol...

Sebepler dünyasında sebeplere başvurmamak tembellik,
sebeplere başvurduktan sonra sonucu kabul etmek tevekkül,
bütün sebeplere başvurduktan sonra kısmetine düşeni benimsemek ise iman...

Kelebek83

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm sevgili Gönülsızımmm... Sizinle tanışmak kısmet oldu sonunda.Ben sizi tesadüfen internete gezinirken buldum.Şuan inanın heyecanlandım.Görmeden sevmek ve benimsemek ancak böyle olmalı.ALLAH HERKEZE RUH VE BEDEN SAĞLIĞI VE KALP DİNGİNLİ VERSİN. Sizı çok benimsediğimi ve sevdiğimi bilmenizi isterim.saygılar. ...dualarınızı eksik etmeyin olurmu? ☺

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm selam,kardeşim Allah razı olsun..
Minel kalbi ilel kalbi sebîla = Kalpten kelbe yol vardır..

Akıllı kişi, sevgiyi Allahın bir emaneti olarak görür ve sevgisiz adım atmaz. Sevgi ile bakıldığında cansız eşyalar bile gülümser ve her şey hayatın ve coşkunun rengine bürünür. kim ne kadar sevgi verirse o kadarda sevgi alır ...sevgi aslında kişinin kendisine lâzımdır.
Sevgiyi kendisine maleden,kendinde bulan dünyada ve ahirette kazanmıştır. Sözler, duruşlar, tavır alışlar yani yaşayışlar, sevgi ile yeni ve harika bir anlam ve mana kazanır.

Hayatın düzgün gitmesi için bir sırdır sevgi ve karanlıktayım diyenin eline verilecek meşaledir sevgi. Sevgi önce taşıyana ve yaşayana hayat katar.

bir yol varsa hakikate varan
bir yolcu lazım kendini arayan
bir hancı varsa yolcuları ağırlayan
bir aşk ,bir sevda lazım yola koyduran...

Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler .

acilangul1

Kelebek83

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Sevgili Gönülsızımmm;ben sizin gibi birini hiç tanimadim. Ben hayatımda böyle yazan bir kalp görmedim. Allah sizin kalbinize nasılda güzel dokunmuş...ALLAH’İM sizden razı olsun. Sizinle konuşmak heycan verici benim için. Sizi daha fazla rahatsız etmek istemem, orada sabah, işe gideceksinizdir belki Yusufu da öpüyorum. Saygılarımla. ....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah cc. cümlemizden ,cümlenizden razı olsun..

Hak'kı anlatıp yazıyorsam Sen yazana değil yazdırana bak.
Yazdığıma mana gözüyle bakın, Sözleri toparlayıp dizemezdim, ,kalbime İlham veren olmasa yazamazdım,
Sen yazana değil yazdırana neler yazdırdığına bak. ...

Sevilen sevenden rahatsız olmaz.Mübarek Ramazan Ayında bir ay izin aldım çalışmıyorum..

Müslüman olmayan bir ülkede yavrularımıza dinimizin sevgisini verebilmek, bayramı ve Ramazan’ı hissettirebilmek çok çok büyük bir şey bizim için.
Yusufun ramazanın ruhunu hissetmesini ,Ramazan Ayını sevmesi için onun ile her gün Ramazan’ı yaşıyor ve yaşatıyoruz..elimizden geldiğince birlikte farkli camilere toplu iftarlara gidiyoruz...birlikte namaz kılıyor birbirimize dualar ediyoruz..
her iftar sonrası ramazan hediyesi süpriz paketini sevinerek açıyor her pakette bir ayet ,hadis bir nasihat bir ufak cikolata ve hediye ve para var...30 gece 30 hediye 30 ayet ve 30 nasihat...30 hadis kısa kısa yazılı...

"Cennette Reyyân denilen bir kapı vardır. Oradan sadece oruçlular girer. Oruçlular girdiler mi artık kapanır, kimse oradan giremez"

Treat People How They Want to Be Treated ..
"İnsanların sana nasıl davranmasını istiyorsan sen de onlara öyle davran ...

Ramazan ayı karnını boşaltmak, ruhunu doyurmak vakti...
'

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Abla, ben de senin gibi çocuğuma; İslam dininin güzelliklerini orucu ruhunda hissetmesini, namazı sevmesini ilk olarak her şeyden önce kocaman ALLAH demesini, dinini benimsemesini istiyorum...

Bunlar için neler yapmalıyım? daha küçük çoğu şeyi anlamıyor anlayabildiklerini yapmaya, yaptırmaya çalışıyorum...
Şu an için yapabildiklerim;
Yemek yerken besmele çekmesi, doyduktan sonra şükretmesi, su içerken elhamdülillah demesi, ezan okunurken Aziz Allah demesi ve sure ezberletiyorum.....
Bir de ağzını alıştırsın diye bir yere giderken, bir odaya filan girerken besmele çekiyorum yüksek sesle o da söylüyor.....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Kardeşim siz islamı yaşayın çocuklarınız size taklid ederken bu ibadet şeklini de alışkanlık haline getirirler...

Burada her şehirde farklı ülkelerin camileri ve misafir evleri vardır..her camide her akşam iftar ve sahur verilir...inşaAllah yarın oğlum ile Seyyah olup şu alemi gezmeye niyetliyiz..istiyorum ki; ki oğlum Müslüman sahabe,ümmet ruhu ve bilinciyle yetişsin siyahı, arabı, beyazı ile sadece ümmet olarak kabulensin diye böyle bir seyah ,ziyaret ,gezi düzenlemeye başladik hamd Olsun, selametle..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Haklısın, çocukların küçükken en iyi yaptığı şey taklit etmek.
Ben de kızımla camiye gidebilirim, orada ona dua ettiririm, kendim de ederim, sağol abla seninle konuştukça aklıma yeni şeyler geliyor...

A.Ates

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm

Hayırlı Günler.
Allah'ın izniyle yarın mülakata gireceğim sizlerden dua bekler , dua ederim :)

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Hayirli aksamlar kardesim,
Hakkında hayırlısı olsun insallah, Allah muvaffak etsin...

Üst Alt