Duanın kabulü için işaret

SEZ3005

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın Alekyüm, ben ortalama 4 senedir bir dileğim için dua ediyorum.Dönem dönem umutsuzluğa kapılıyorum ya da çok içten dua etmiyorum vs.. fakat bu zaman zarfında hiç vazgeçmedim dua etmekten.
Son zamanlarda yani yaklaşık 7 aydır bu duamla ilgili o kadar net duygular var ki içimde, duamı ediyorum sonrada içimden diyorumki nasılsa ALLAH kabul edecek.
Yada şöyle izah edeyim;
Aslında duamın kabulüyle ilgili bir gelişme falan yok yaşadığım ortamda, ama kendi içimde sanki o duamı ALLAH kabul etmişde ona göre davranmalıymışım gibi bir his doğuyor ve dolayısıyla ona göre davranıyorum
Sormak istediğim şu;
Bu içimdeki eminlik hissi sizce duamın kabulüne bir işaret midir?

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim, Allah kabul etmiyeceği duayı etmene müsaade etmez! Dua etmen için de istek vermez! bunu öncelikle aklının bir köşesinde tut...

İnşallah duan kabul olacak ve bu hissiyat Allahtan'dır...:)

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamın Alekyüm, ben ortalama 4 senedir bir dileğim için dua ediyorum.Dönem dönem umutsuzluğa kapılıyorum ya da çok içten dua etmiyorum vs.. fakat bu zaman zarfında hiç vazgeçmedim dua etmekten.
Son zamanlarda yani yaklaşık 7 aydır bu duamla ilgili o kadar net duygular var ki içimde, duamı ediyorum sonrada içimden diyorumki nasılsa ALLAH kabul edecek.
Yada şöyle izah edeyim;
Aslında duamın kabulüyle ilgili bir gelişme falan yok yaşadığım ortamda, ama kendi içimde sanki o duamı ALLAH kabul etmişde ona göre davranmalıymışım gibi bir his doğuyor ve dolayısıyla ona göre davranıyorum
Sormak istediğim şu;
Bu içimdeki eminlik hissi sizce duamın kabulüne bir işaret midir?
Aleyküm selam, duanın kabulüne işaret ile ilgili alttaki konuları okuyabilirsiniz.
? Duanın kabul olacağının işaretleri
?Duanın kabul olduğunu nasıl anlarız?

Üst Alt