Dua et Ey Nefsim!....

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
28 Mart 2011
Mesajlar
2,125
Tepkime puanı
26
Ne kadar da rahatlığına düşkünsün,istiyorsun ki her şey yolunda gitsin.
Istiyorsunki sana hiçbir kötülük dokunmasın.
Istiyorsun ki hiçbir çileye maruz kalmayasin

Kardeşlerin,müslüman kardeşlerin kafirlerin bitmeyen tükenmeyen zulümlerine sabr ederken,sırf O nun rızasını kazanmak icin, sen otur koltugunda, tv den izle ne olup ne bitiyor dünyada, sana ne zaten degil mi, sen çekmiyorsun ya, sen dayanmıyorsun ya onca acılara, sen katlanmıyorsun ya onca iskenceye, neden elinden gelen bir tek silahla kafirlere kursun sıkasın!

Herkes kendi derdine derman bulsun,bende hayatla mücadele ediyorum, diyorsun. Ne kadar da duyarsızsın sen böyle. Müslüman böyle mi olur? Modern Müslüman olmuşsun sen, Kuran dan, din kardeşliginden, tevhidden bahs ediyorsun ama gırtlaktan asağı inmiyor,sözde müslümansın yani ama yaşamaya gelince taviz üstüne taviz veriyorsun. İstiyorsun ki kimseden agır bir söz işitme,istiyorsun ki davan yüzünden kimse sana yan bakmasın,istiyorsun ki sıradışı olmayasın. Birde utanmadan kendini cennetlik sanıyorsun! Hayır, hayır boşuna kendini kandırma, İnsanlar imtihandan geçirilmeden, sadece <İman ettik> demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar (Ankebut,2)

Sana ağır geliyor, lüks olmayan bir hayata alışmak, ağır geliyor hergün 3 çeşit yemek yememek,mazlumlar dünyanın dört bir yanında yiyecek bir lokma ekmek, yatacak bir yer bulamazken, sana zor geliyor kuru yerde yatmak. Başına içinden çıkamayacağın bir iş gelsin hele hemen isyana koyuluyorsun, duymadın mı Rabbin seni nasıl uyarıyor: Fakat insan, Rabbi kendisini imtihan edip de ikramda bulundugunda ve bol nimet verdiginde <Rabbim bana ikram etti> der. Onu imtihan edip de rızkını daralttığında ise <Rabbim beni önemsemedi> der.

Resulullah (s.a.v.), Biricik Sevgilini,önderini çok sevdigini söylüyorsun ama bunu ne davranışlarınla ne sözlerinle ne hayatınla ispatliyorsun!
Nefsim! Hani söz vermistin, Evet, Sen benim Rabbimsin demiştin, hani vefan nerde kaldi?!
Dalmışsın bir oyundan ve eğlenceden (Muhammed,36)ibaret olan dünya hayatına, sana verileni tepip sanki İslam öncesi cahiliyyesini arıyorsun( Maide,50)
Uyan artık, Kim ile olan ahdine vefa gösterirse ona büyük bir mükafat verecektir. (Fetih,10)

Sen Kur'an'ı düşünmüyor musun,yoksa kalbin kilitli mi?! (Muhammed,24). Rabbim seni hem müjdeliyor,hemde korkutuyor, tercih senin elinde. Henüz geç değil, pişman olmadan değistir kendini cünkü SENINDE BIR DAHA KI SANIYEDE NEFES ALIP VERECEGINE ELINDE GARANTI BELGEN YOK! Şöyle bir silkinip, yeniden İslami Dirilişe deyip, sadece Rabbini büyük tanı (Müddesir,3) ve Dua et, Dua et,Dua rahmetin anahtarıdır.

Dua et ki yeryüzünde bütün müslümanlar kardeş olsun, kalplerindeki kin kalksın,Tevhid bayrağı altında toplansınlar

Dua et ki Zalimlerin,emperyalist güçlerin zulmünde inleyen Mazlumlara, Müslüman kardeşlerimize sabır versin, zira sabredenler müjdeleniyor (Bakara,155)

Dua et ki bunca işkenceye dayanamayıp <<Hayye alel cihad>> diyen yiğitlere,mücahid/e/lere güc,kuvvet ve aşkıyla kavruldukları şehadeti nasip etsin

Dua et ki İmana saldırıların arttığı şu zamanda Mücadele Aşkından,Cihad ruhundan, yüreğindeki İslam gülünden ayrılma ki böylece yegane barınak olan Cennette nail olasin. (Naziat,40/41)

Dua et ki meydanlarda Din Allahın oluncaya kadar(Enfal,39) savaşamıyorsan, yaşantınla cihad edip bunun için çaba sarf et, bilesin ki katında rütbe bakımından daha üstün ve kurtuluşa erenlerden (Tevbe,20) olacaksın.

UNUTMA, herzaman için Dua et yalvara yakara ve gizlice Dua et.(Araf,55)Kendi kendine yalvararak ve ürperek yüksek olmayan bir sesle sabah akşam Rabbini an, gafillerden olma. (Araf,205)

UNUTMA, Allah'a muhtaç olan sensin (Fatir,15). O Sameddir, hiç bir şeye muhtaç değildir. El açıp yalvarmaya layık olan ancak O`dur. (Rad,14)

Ve unutma, sabret, yılma, sen müslümansın, sen güçlüsün, sen özelsin Gevşeklik gösterip,üzüntüye kapılma. Eğer inanmışsan üstün gelecek olan sensin (Al-i imran,139)
 
Üst Alt