Ders çalışmalıyım

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Gönül dostlarım yüksek müsadelerinizle derslerimi çalışmak için sizlerden izin istiyorum... Gönlümüz huzursuz bir şekilde ders çalışmak istemiyoruz Allahrazıolsun...Gönlümüz dualarımız burada inşallah, Bu acizede dualarınızda yer ayırırmısınız... Arada sırada derslerden bunalınca gelip gönlümüzden geçenleri elbetteki paylaşmak isteriz, İnşallahuRahman... Çok ama çok ders çalışmalıyım programımdan geri kalıyorum...

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
aynen bende çok çalışmalıyım aslında buraya hiç oturmamam lazım ilerleyebilmek için :(
Rabbim yardımcın olsun kardeşim.siznde benimde..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah cc. ikinizin de Yar ve Yardimcisi olsun..Sizler ve tum ders calisan imtihanlara hazirlanan kardeslerim icin Dua edecegim..
Fakat yine de icimdeki soylemeden gecemiyecegim.. huyum kurusun illa yuregime dusen agzima ve kalemime yansiyor..
Rabbimizin takdirine razı olmak ve imtihan içinde olduğumuzu unutmamak gerekli..
Hayat bir imtihan! her an imtihan ve Sinav icindeyiz.. bazen imtihan icinde imtihan edilebilmekteyiz...
imtihanlara ilk once kendinizi, hayat seklinizi, beyninizi imtihan icin kurup
konsantre olacaksıniz...sonra çalışacaksıniz
(azim şart).ve bu çalışmayı zamana yayacaksıniz..
Gece, yorgun iken degil seher vakitlerinde sessiz, sakin ve aklinizin baska seyler ile mesgul olmamasi gerekli..
ibadette ve sevdiklerinize de vakit ayirmayi unutmayin..
cunku Sevdiklerinizi, sorumlu oldugunuz kisileri Anne, baba, evlad gibi onlardan zaman calarak hic bir imtihanda basarilli olamazsiniz.. cunku onlarin ahi vardir..

ins. istediğinizi kazanırsıniz..
nereye gitmek istediğini bilen yolu daha kolay bulur...cokca Dua edin..
şimdiden herşey gönlünüzce olsun Allaha emanet olun ...
imtihana beraber hazirlanalim mi?sırıtık.:,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ben de Koruyuculugunu yaptigim kizlarimdan birisini Hukuk fakultesine girmek icin mayis ayinda imtihana hazirliyacagim..
gercekten isterseniz Formumuzda imtihana KPSS'ye nasıl çalışılır ve nasıl anlaşılır ve yöntemleri nelerdir bolumu acalim isterseniz..
Ya yanlis anlamayin her bir imtihan, buyuk bir rekabet yarisidir.. yani imtihan oncesi SIKI uzun ve kisinin kapasitesine gore
yani herkesin kendini en iyi bilir en guclu yonu ile calisip zayif yonunu guclendirmesi icin yardim edilmeli...

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
teşekkür ederim Allah razı olsun canım.dualarında eksik etme inşaallah.benim ders gündüz çalışmakla bitmiyor ki. akşama kalıyor muhakkak.dediğin gibi yorgun oluyoru uykusuz oluyorum.uykum gelince yapamıyorum ama bırakıyor biraz uyuyorum tekrar kalıyorum.gerçi bazende uyuyup kalıyorum :) bazende kafayı biyerlere takıyoruz çalışırken dalıp gidiyorum...çok duaya ihtiyacım var baya zorlaştı sayfalar çoğalınca...Rabbim yardım ediyor ama, yoksa hiç bişey yapamayız ki...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Mesela Ben bu KIZIMI nasil imtihana hazirliyacagim..
Hazirlik kursuna zaten gidiyor ve Ona timer yani saat, zaman ölçer, saat hakemi,alacagim..cunku cook soru var ve imtihandan once her soruyu sadece 15 saniye durabilir.. bu imtihan yarisina girmeden onu bu HIZA alistirmayi dusunuyorum.. cabuk dusunme, kavrama ve O An soru uzerinde konsantre olabilmesini ogretmem lazim..
o yuzden her gun 10, 12 saat calisirken, gevsemesine, rahatlamasina izin vermiyecegim.. gunde 12 saat bir masa ve sandalyede olacak internet, tel, bilgisayar yasak..
ve aklini farkli daha genis kullanmasini bilmedigi sorulari zeka ve mantigi ile olcmesini ogretmeliyim..
cunku Kendi KIZIMI da boyle TIP fakultesi imtihanina hazirlamistim Hamd olsun ilk 50 sayida kazanmisti...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
teşekkür ederim Allah razı olsun canım.dualarında eksik etme inşaallah.benim ders gündüz çalışmakla bitmiyor ki. akşama kalıyor muhakkak.dediğin gibi yorgun oluyoru uykusuz oluyorum.uykum gelince yapamıyorum ama bırakıyor biraz uyuyorum tekrar kalıyorum.gerçi bazende uyuyup kalıyorum :) bazende kafayı biyerlere takıyoruz çalışırken dalıp gidiyorum...çok duaya ihtiyacım var baya zorlaştı sayfalar çoğalınca...Rabbim yardım ediyor ama, yoksa hiç bişey yapamayız ki...
ahh kardesim herseyin bereketi olurda zamanin bereketi olmaz mi? ders sadece beynin, yuregin, dusuncelerin musait oldugunda calisilir.. birisi ile tartismis isen, kizin ile konusmusssan, yok eniste bey biraz huzursuz ise o Anlarda bosuna ders calisiyorsunuz! insan beyni ayni anda iki seyi bazen kavriyamiyor.. kimimizin ezber gucu fazla, kimizin ise bakis, gorusu fotograf makinesi gibi.. ilk once kendini bir TANI..
ve her gun ama her gun belli saatlerde belli saat miktarda ve sabahin seher vakitlerinde hic kimse yok iken ders calis.. veya kendini yanliz bir odaya veya kutuphaneye kapat.. insan zekasi cook cabuk baska seylerden etkilenip dikkati dagilabiliyor.. konsantre dereceni iyice belle..
Allah cc. Yardimciniz olsun dualarimdasin canim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
imamhatiplim..bir bardak su ile dolu ise ama agzina kadar dolu ise icine daha fazla su koydugunuzda ne olur?
Tabiki disa tasar etrafa dokulur.. Haa iste insan beyni ve kapasitesi de oyledir...
ilk once aklindaki fazlaliklari bir cikaralim.. veya bazilarini simdilik askiya dolaba kaldiralim.. biraz ortalik acildi mi?haa iyi birazda celiski, endise, korku ve heyecani soyle bir kenara koyalim lutfen..Ne olursa Allah tan..sonunda olum yok ya.. azim, gayret, calisma, emek bizden gerisi Rabbimin TAKDIRI..
haa biraz rahatladik mi..
simdi imtihanlara hazirlik icin ilk once kendimizi, aklimizi, bir plana imtihan elbisemizi giyelim..
herkes hazirlaniyor yani zorlu bir yaris olacak.. o yuzden guclu bir bunye, akil, zeka ve bilgi olmali..
hani namaz kilarken niyet ettim Allah RIZASI icin namazimi kilmaya der ellerimizi rukuye kaldirir dunyamizi arkamiza attigimiz gibi..
Niyet ettim Allah RIZASI icin bu imtihana hazirlanip ins. gectigimde iyi hizmetler verebilmek icin bir makama gelebilmek icin imtihana hazirlanmaya diye ilk once niyet ederiz...
artik imtihan disinda herseyi arkamiza attik mi?
kafa sakin, sukun, huzurlu ve sadece imtihan, ders konusunda konsantre olmaya hazir..
ders calismak icin sakin, yanli ve bir saat hakemi alin.. imtihan hizina kendinizi alistirin.. anlamadiginiz sorularda vakit kaybetmeyin ilk once bildiklerinizi cozun.. sikli olanlarda dikkat edin yanilticilar da var.. o yuzden soruyu iyice anlamadan isaretlemeyin..
ayni kalem ayni defter uzerinde calisin.. gecmisteki imtihanlardan sorulari elde edebilirseniz onlar ile her gun alistirma yapin.. zaman cook kisitli..
panik yapmayin ama zamaninizi akillica kullanin..
internette tüm dersanelerin test lerini gundelik cozun..
haftalik kendinizi imtihan sinav edin eksik ve zayif oldugunuz yonlerde kendinizi guclendirmeye calisin ..
haydi Ya Allah..Ya Bismillah..

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun temenni , öneri ve dualarınız için, önce gönlümüzü toparlamak istedik vesselam. Zira o sağlam olmayınca hiçbir şey yolunda gitmez… Malesef mükemmeliyetçi biriyim o nedenle yazmadan çalışamıyorum, eğitim setlerim var elhamdülillah ama gönlüm işte yazmadan anlamam diyor, çok yoğunlaşmam gerekiyor, elhamdülillah kalem oynatmadan da geometri matematik çözebiliyoruz eksiğimiz tarih, vatandaşlık, coğrafya ve sayısalcı olduğumdan ısınamadım yıllardır şu sözele..

Süreyya kardeşim Allah sizede kolaylık versin yardımcınız olsun inş.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah razı olsun temenni , öneri ve dualarınız için, önce gönlümüzü toparlamak istedik vesselam. Zira o sağlam olmayınca hiçbir şey yolunda gitmez… Malesef mükemmeliyetçi biriyim o nedenle yazmadan çalışamıyorum, eğitim setlerim var elhamdülillah ama gönlüm işte yazmadan anlamam diyor, çok yoğunlaşmam gerekiyor, elhamdülillah kalem oynatmadan da geometri matematik çözebiliyoruz eksiğimiz tarih, vatandaşlık, coğrafya ve sayısalcı olduğumdan ısınamadım yıllardır şu sözele..

cumlemizden kardesim..ahh Siz de bana benziyorsunuz..bende ilk once gönlümü,aklimi, kendimi toparlarim..konsantre olup sonra herseyim planli,duzenli,derli,toplu ve yazarak çalışirim..cunku İnsan ne kadar akilli,bilgili olursa olsun her şeyi, aklında tutamaz. Unutulmaması istenen şeyleri yazmalıdır.
İnsan belleğinin gücü sınırlıdır. Öğrendiklerimizin çoğunu, bir süre sonra unutabilir ya da eksik olarak hatırlarız...
Öğrendiklerimizi, bildiklerimizi yazarsak, unuttuğumuz zaman okur, kolayca hatırlarız...
kendimi bildim bileli onemli seyleri hep yazarim..o yuzden birikimim fazladir..

geometri matematik çözebiliyorsaniz siz ins.basarilli olursunuz..ben halen parmak hesabi yapmaktayim...::komik..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
selamun Aleykum HAYIRLI Cumalar..fazla kalamiyacagim bugun misafirlerim var o yuzden cook Yogunum.. ama Bu ders calisma konusunda onemli bir sey daha var!
Insanin kendisini bilmesi..iste butun mesele burada Her birimiz farkli ve ozel yetenekler ile Yaratilmisiz..
Mesela Firariyim kardesimiz..sayisal da guclu ve yetenekli ben ise hic anlamam.. ama ben sözelde cok basarilli idim ve ben liseden sonra sayisal olmiyan bir bransi secmek zorundaydim.. yoksa yetenekli olmadigim, anliyamadim konularda basarili olamazdim..
mesela Kareköklü Sayılari hic anlamaz ne ise yariyacak ki diye dusunurdum.. iki bilinmeyenli eşitsizlikler kök lerini bulma, yahu hayatta bulamazdim..
ama bir cocuk affedersiniz gece yatagini islatiyorsa bunun kaynagini ve duygu ,davranisin kaynagini size anlatip tedavisinde yardimci olabilirim..
yani kendinizi biliyorsaniz hangi bolumde neyi sececeginizi bilirseniz..nereye gitmek istediğini bilen yolu daha kolay bulur..
derim Haydi butun imtihana girecek kardeslerimin Allah cc. Yar ve Yardimcisi olsun...

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz

amin kardeşim.Allah razı olsun.Rabbim cümlemizn yardımcısı olsun...
benimki biraz sıradışı öğrencilik.zamnında yarım kalan imam hatip lisesini ancak yıllar sonra çocuklarım büyüdükten sonra bitireceğim Rabbim kısmet ederse.Ve yine Rabbim kısmet ederse hafızlığımda baya ilerledi az kaldı.bu yıl bitirmeye çalışacağım Rabbimin zini ve yardımıyla..dularınızda unutmayın inşaallh.çok duaya ihtiyacım var.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
amin kardeşim.Allah razı olsun.Rabbim cümlemizn yardımcısı olsun...
benimki biraz sıradışı öğrencilik.zamnında yarım kalan imam hatip lisesini ancak yıllar sonra çocuklarım büyüdükten sonra bitireceğim Rabbim kısmet ederse.Ve yine Rabbim kısmet ederse hafızlığımda baya ilerledi az kaldı.bu yıl bitirmeye çalışacağım Rabbimin zini ve yardımıyla..dularınızda unutmayın inşaallh.çok duaya ihtiyacım var.
Cumlemizden iste bu benim imamHatiplim..azimli,caliskan ve basladigi bir egitimi illa bitirmesi gerektigi bilincinde...
insan oyle olmali..hayatta hic bir seyi Allah-in izni ile YARIM birakmamali.. yoksa hep yureginde YARIM bir seyler oldugu duygu ve hissini yasar..
Hem de okumanin yasi yoktur.. burada insanlar emekli olduktan sonra universitelere geri mastir ve doktorasini yapmak icin geri donuyorlar..bir gorseniz Universitelerin %70 yasli insanlardir..sırıtık.:,
O yuzden onlarin icindeki kendimi hep cook guzel, genc ve akilli, kurnaz hissediyordum..dfgtn
imamhatiplim sana ufak bir SIR vereyim.. Ben de okullumu Senin gibibir sure birakmistim..bazi ozel sebeplerden dolayi.. fakat YARIM biraktigim egitimim hep bende burukluk, eksiklik bir seyler havada asilli duruyordu sanki..kendimi hep eksik hissediyordumsanki ve Geri donerek imamHatip lisesini disaridan bitirmistim..
daha sonra yuksek egitime Burada basladik.. Takdiri ilahi tekrar YARIM birakmis ve yillar sonra geri gidip Tahsilimi bitirince rahat bir nefes almistim..
bu illa bir meslek kariyer icin degil di sadece cocuklarima ve sevdiklerime bir seyi ispatlamak, ogretmek icin bana onemli idi..
insan basladigi bir isi Allah-in izni ile bitirmeden baska bir ise basladiginda inan iki isi de sanki YARIM kaliyordu...
ilk okudugum kitap huzur sokagi yazari Sule yuksel senler idi evet O da egitimini tamamliyamamis kendini cok da guzel yetistirmis bir Yazar kardesimiz.. ama herkes de bunu basaramaz..
bakin siz masallah bir de Hafizlik yapiyorsunuz bu yasta bundan daha guzel bir Allah-in lutfu mu olabilir.. ben de Zamaninda cook Hafiz olmak istemistim...
hata ilk son sayfadan baslayip ikinci sayfayi pisirme usulunde her cuz dan 2. ser sayfa ezberlemeye bile baslamis iken.. rah. Babamin zoru ile kurstan zorla alinmistim..
ne cook uzulmustum o zaman.. aslinda insan Kur`ani cok kolay da ezberliyebiliyordu bu da Allahin bir mucizesi mi yardimi mi anliyamadim gitti ama simdi Hafizligi biraz zor yapardim sanki o ezberleme gucumu kaybettim..
neyse Takdiri ilahi ..bana nasip olmadi..
Selamet ile Hayra kalin kardesim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Oda güzel bense hangi parmkta hangi sayı vardı onu bile bilmemdfgtn
haydi canim o kadar da degil::komik..
mesela her parmak bir lira yaparsa diye hesaplarsaniz iyi ogrenebilirsiniz...cddvb..
gercekten dunya ekonomisinden, enflasyon mus kim dusmus kim kalmis hic anlamam..ama Paranin degil Bereketin Sahibine Hamd olsun...muhasebeciler var..vergi,gelir gider islemlerimi yapiyorlar...:tamam:.

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
çok teşekkür ederim gönülsızım bu güzel sözler için.Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
KPSS den sınava gireceklerin Allah yardımcısı olsun

9388.jpg

KPSS den sınava gireceklerin Allah yardımcısı olsun ..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun Dualarimiz Sizin ile.. Gonulden destekliyoruz.. islamiforumlar.net uyelerinden girecek olanlar haydi Hodri Meydan...

kgüll..,

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Bu gün sınavı olanlar inş. gayretlerinin sonuçlarını alırlar. Önlisans bititirince. Fakülteye girdim fakat 3 sınıfta bıraktım, benim sınavım 3 ay sonra inş. Ve bu kalan zamanı iyi değerlendirmemi Rabbim nasib eder inşalluRahman..

Üst Alt