Derdimi seviyorum, çünkü VERENİ seviyorum !!!”

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Kim bilir, kaç defa ellerini açıp yalvardın, yakardın durdun Bilemiyorum, acaba kim bilir kaç defadır seccadelerin ıslandı, dakikalarca belki de saatlerce kaldın Hep bekledin, bekledin, bekledin

Ama sonuçta gördün ki değişen bir şey yok Sen hep aynısın Dertler aynı dert, hüzün ise artmış aynı hüzün Karamsarlık dediğin ise seni elbisen olmuş artık Giyinmişin adeta bir daha çıkamamacasına!

İyi de, sitem etmeye değer mi? Sevmemek olur mu?

Düşün hele, seni sevmiyor olabilir mi? O zaman ne diye yaratmış ki seni?

Görünmez en küçük varlığın varlığından haberdar olan zat, senin niyazlarını duymuyor olabilir mi? Hadi, “olabilir, belki beni duymuyor olabilir” de Hadi durma de “ALLAH beni duymuyor! Duysaydı beni bu halden kurtarır, benim için iyi olanı verirdi” de

Öyle canlılar var ki şu an ki teknolojiyle görünmesi çok zor Onları bile görebildiği halde seni görmüyor olabilir mi? Diyebilir misin “O beni görmüyor, görse bu halim değişirdi Günahlarımdan dolayı benden intikam alıyor” De hadi bakalım

Hadi desene!!!Diyemezsin

Peki, böyle mi düşünüyorsun gerçekten?

Dertlerin seni bitirdiğini düşünüyorsun değil mi? Senden başka dertli, gamlı, kederli, sıkıntılı kimse yok Her şey bir tek seni buldu Parasal dert desen, cepte metelik yok Çoluk çocuk desen almış başını gidiyor, seni dinleyen yok Eşin ile problemin var İşin desen, ya işsizsin ya da işinde başarısız oldun Çevren desen sana değer vermiyor Öyle ya, onların gözünde paran varsa insansın Of, hep dert, dert!

Haklısın bir bakıma Evet, çok sıkıntılısınAni bir dönüş ile konuyu bir başka deyişle ilişkilendiriyorum, iyi dinle şimdi

Dert sevdirir dostum sevdirir Hem de ne sevdirir Nice dertsizler var ki, bir elini çırptı mı emrine binler amade Ama sevgisiz onlar dostum Kulluktan yoksun onlar Kalpleri mühürlenmiş, kulakları sağır, gözleri kör olmuş Sen ne büyük bir lütuftasın ki, hala O’ndan istiyorsun Çünkü O, seni unutmuyor, kendisinden istetiyor Seni başka kapıya göndermiyor Bakma seni kapısında beklettiğine Hatırla bir Hak dostunun ince düşünceli sözünü:

“Sen kapıyı tıkla, açmak içerdekinin işidir!”

Dert seni pişiriyor dostum, belki farkında değilsin ama gerçekten de böyle

Merak etme, izleniyorsun, duyuluyorsun ve görünüyorsun Hatta sen ara sıra unutsan bile, O, seni salisenin milyonda biri bile olsa seni duymuyor, görmüyor veya izlemiyor olmasın! Ta ki dünyaya ilk geliş anından son anına kadar

Yo, sakın yanlış anlama Derdini küçümsemiyorum Diyebileceğim sana, şunu sakın unutma ve sık sık de:

“Derdimi seviyorum, çünkü VERENİ seviyorum !!!”

Bu yüzden derdini sev dostum, derdini çok sev Zira onu sana takdim eden BİR’i vermiş Besbelli vardır bir hikmeti

Üst Alt