Denge 99

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selam güzel insanlar .allahın rahmeti üzerimize olsun.iş yerime geldim. Bu güzel yaz sabahında kendime demli bir çay söyleyip günlük gazetelerimi okudum. Ve siteye girip gönül doslarıma bir selam verim yazılanları okuyim dedim. Ilk konuyu açtığımda okudum ve bir kardeşimiz site kurallarına uymadığı için uyarılmış kendisini uyaran site yönetimine site sakini olarak bizlerin huzurunu sağladıkları için teşekkür ederiz. örtülü olması gereken bu halin .bir yazıyla ben osmanlı torunuyum osmanlı tokadı attım ve keşke sen öyle yazmasaydın bende atmasaydım diye belirten yönetici kardeşimizi .el adil olduğu gibi.el muheymin ve es sabır esmasında tevazu ve kemalat hırkalarını giymeye davet ediyorum. Saltanatı osmanlı cıhana padişah. Kalplere sultandı. Muhammedül emin. şevkat güneşi kalplerde doğacağı sabahına kadar.uyarılan ve uyaran kardeşlerimin allah yar ve yardımcısı olsun her ikisininde gözlerinden öperim aeo ruhul emin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah Razi olsun mubarek keske bu yazdiklarinizi bir de Gonul gozu ile okuyup anliyabilsek..
İnsan beden ve ruh gelişimi bir trene benzer:
kendini aşan insan garından; haddini aşan insan ise rayından özünu unutmus olan ise insanligindan çıkmış demektir.

GÜZEL KELAMDAN GEBE KALMADIM Kİ ÇİRKİN KELAMDAN DÜŞÜK YAPAYIM...
SENDEN KONUŞAN HAK SENİ KONUŞTURAN HAK...
ELBİSENİ ÖVDÜĞÜMÜ ZAN EDİP BÖBÜRLENME SAKIN!!
BEN ELBİSENİN SAHİBİNE AŞIKLIĞIMDAN ONUN ADL SIFATTINI ÖVERİM SADECE...
Emanet; korumak ve saklamak için insana verilen ...
dışarıya sızmaması icabeden sözleri ve sırları saklamak da emanettir. ...
İstişare yapıldığında, konuşulanların sağa sola yayılmaması emanettir. ... Hazret-i Ali -radiyallahu anh-:
“Bu bize âit bir mesele değildir, emr-i ilâhî'dir.

insanlar ne cekerse ya dillinden yada nefsinden ceker..
ve o sivri dilli ile hic bir iste tutunamaz...
Eyy Dil Ne tükenmez hazinesin ey dil!basimin bas belasisin...

ve su da gercektir ki;önemli olan oluşan olay ve hadiseler değil!. -Olaylara karşı bizim gösterdiğimiz tepkimiz ,yaklaşım şeklimiz!!hurmet ve Sabirdir!
özel yollar kapali!Gönül yolu ile seslenmekteyim...

bu mubarek gunde birbirimizi kirmiyalim..muminler anca kardestir..
insan bildigi kadar adil bilmedikleri kadar da zulm eder...
herkes bu sittede Gönüllü sitenin hic bir cikari primi vs. yok..
Allah katinda gerek sanal gerek real hic bir emek zayii olmaz.
Forumda bulunan bizlere bu imkani sagliyan bizden buyuk olan agbi ve ablalara lutfen Allah rizasi icin hurmet ve saygida yaslarindan , insanliklarindan oturu hurmette kusur etmiyelim..

Büyükler küçüklere merhamet etmediklerinde, küçükler de büyüklerine saygı göstermediklerinde... çocuk öfkeli olduğunda... kıyamet yaklaşmış ..insanlik yok olmak uzre oldugunu dusunmeliyiz!!

Birini ayıplamakta acele etme. Senin geçtiğin yoldan geçmemiş senin kadar hızlı düşünemiyor olabilir...
Unutma ki bir zamanlar sen de şu anda bildiklerinden bihaberdin."
bu günün evliyaları dünün eşkiyaları olabilirr..

Başkalarını izlerken gördüklerimiz, baktığımız pencerenin ne kadar temiz olduguna bağlıdır.
Birini eleştirmeden ve hemen yargılamaya davranmadan önce zihin durumumuza bakmak ve 'iyi' olanı görmeye vicdan sahibi, merhametlimiyiz diye ilk once kendimizi bir elekten gecirmeliyiz.
İnsan olaya nasıl bakarsa öyle görür. Ona göre sonuçlar çıkarır.
iste insan karsisindakini tam bilmeyince mizahi konusmasindan da malesef KIRILABILIR!!!
o yuzden birbirimizi iyice tanimadan gelin acik, net, adil ve mizah da da olculu olalim derim..
Cumlemizin el muheymin ve es sabır esmasında tevazu ve kemalat hırkalarını giymeye davet ediyorum...
Selamet ile Hayra kalin..kgüll..,

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allah sizlerdende razı olsun ruhul emin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Halka akıllı veli olmaktansa,Hakk'a aşık deli olmayı yeğlerim...
bu Denge 99 kime ve neye gore degistigini ve kuruldugunu bir bilebilsem...
insanlar ne cekerse ya dillinden yada nefsinden ceker..
ve o sivri dilli ile hic bir iste tutunamaz...
Eyy Dil Ne tükenmez hazinesin ey dil!basimin bas belasisin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İnsan beden ve ruh gelişimi bir trene benzer:
kendini aşan insan garından; haddini aşan insan ise rayından özünu unutmus olan ise insanligindan çıkmış demektir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum güzel insanlar Gönü Dostlarim..
Allahın rahmeti ,bereketti Selami üzerimize olsun inş.
ufakliklari yaz kampina birakip evime geldim.
Bu güzel yaz sabahında kendime demli bir çay demleyip siteye girip gönül doslarıma bir selam veren ,
alan varmi diye sevgi ile muhabbet etmeye geldim..
nerde olursak olalım selam vermeden kelama başlamayalım...
Allahın selamını birbirimizden esirgemiyelim...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Bu güzel yaz sabahında kendime demli bir çay demleyip siteye girip gönül doslarıma bir selam veren ,

Aleykümselam ve Rahmetullah, şimdi tam çıkmak üzereydim ki mesajını gördüm gönül sızım. Şehir dışındayım daha doğrusu ramazan öncesi kısa bir tatil sıkıştıalım dedik araya. İstanbula dönünce muhabbete sohbet devam ederiz inş. Hemde Ramazan-ı Şerifin atmosferinde...:tamam:.

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
nerde olursak olalım selam vermeden kelama başlamayalım...
Allahın selamını birbirimizden esirgemiyelim...

Aleykümselam ve Rahmetullah sevgili hocam,

Ben de Ingiltere'den kucak dolusu sevgiler, selamlar yolluyorum tum gonul dostlarima...
Siz orada yazi yasarken, ben burada cok usuyorum...:(
insaAllah ulkeme donecegim gunu iple cekiyorum...

Allah'a emanet olun...kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun ve aleykum selam...
ingiltere ne ki kapının eşiğidir..?ya ben okyonuslar okyonuscuklar ötesindeyim..
"Ben gurbette değilim!!gurbet benim içimde."
Gurbet !sadece anadan, Yar dan, Vatan dan "sıladan" ayrı olmak değildir bence.
İnsanın "kendinden uzakta" kalmasıdır gurbetdir de...

Hadis-i kudside şöyle buyuruyor: “Ben yere göğe sığmam mümin kulumun kalbine sığarım."

gurbet benim içimde ise Allah cc. da benim içimde..
O yuzden Gurbette bile YANLIZ olmadigimi hissettim...
İçimdeki Yolculuk ve Gurbet..
Dışarıda var olduğunu ve beni ben yaptığını zannettiğim her şeyin dışarda degil
aslinda İçimde bir ben olduğunu;O ben Rabbi ile her An olduğunu fark ettim..

Her yer, her ülke mal, mülk,Allahındır ve her şeyi, o'nun adına yer yüzündeki temsilcisi halife olan biz insanlar bu dünya denilen
gurbethanede nerde olursam olayim Onun misafiri ve O cc.in korumasi ,Gözlemi, altındayım.

burasi BATI, kafir Firawn ülkesi olabilir ama bu Allah-in Mülkü..ve benim burada olmamin muhakak ki bir sebebi SIRRI ve Hikmetti vardir..
20 sene once geldigimde tesseturlu hanim yoktu!! simdi ise bir istanbul, fatih dersiniz.. her yer cami, mescid, islami okullar, tesseturlu yuksek mevkide imanli genclerimiz..
Elhamdullilah Muslimaniz islami, Dinimizi de acikca teblig edebilmekteyiz..

Rahmet (رحمت) ile zahmet (زحمت) arasında bir nokta farkı vardır; Allah dilerse zahmetteki noktayı kaldırıverir..''
iste gurbet O zahmetteki Nokta kadardir...
ins. yakinda vatanina donersin.. sayili gunler cabuk gecer benim 20 senem gectigi gibi...:bilmemm:.
Yüreğim Nasırlaşmış ..sanki artik pek fazla acitmiyor.. hasretti var tabii ama eskisi gibi degil...:tüüh:,
Allah'a emanet olun..

acilangul1

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allah RAZI olsun hocam,

Gercekten de ne soyleseniz o kadar haklisiniz ki... Ben tahmin ediyordum, -kendi adima y.disi cikislarinda cok da direndim- lakin yasayan bilir derler ya, aynen oyle. Sizi simdi cok cok daha iyi anliyorum.
Herseyde bir hayir ve hikmet vardir, "Mevlam gorelim neyler neylerse guzel eyler" diyoruz.

Allah (c.c)'a emanet olun insaAllah...
Sevgiler, Selamlar...acilangul1

Üst Alt