Daha Zeki Olmak İçin Şekerli Kahve İçin

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Daha zeki olmak için şekerli kahve için

Bilim adamları, şekerli kahvenin beyni yoğun bir iş gününe hazırlamada en iyi içecek olduğunu belirlediler.

Daily Mail'de yer alan habere göre, İspanya'da Barselona Üniversitesi'nde görevli araştırmacılar, aynı anda kafein ve şeker almanın beyin performansını daha fazla etkilediğini tespit ettiler. Bilim adamları kahve ve şekerin ayrı ayrı dikkat süresi ve işleyen hafıza gibi beyin fonksiyonlarının etkisini artırdığına inanıyorlar. Araştırmacılar, şekerli ve şekersiz kahve, tek başına şeker ya da sadece normal su içtikten sonra 40 katılımcının beyin taramalarını incelediler.
"Journal Human Psychopharmacology: Clinical and Experimental" isimli dergide yer alan çalışmada, şeker ve kahvenin beynin dikkat süresi ve işleyen hafızadan sorumlu beynin iki bölümünün etkinliğini artırarak zihinsel performansı geliştirdiği belirlendi. Beynin bu iki maddenin etkisi altında daha verimli olduğunu söyleyen araştırmacılar, şekerli kahve sevmeyenlerin aynı etkiden yararlanmaları için kahvenin yanında şekerli atıştırmalıklar yiyebileceklerini açıkladılar.

Alıntı...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
hmm ben yeterince zeki olduğumu düşünüyorum ama..ilginç::. bir deneyelim bakalım...:D...teşekkürler...aklıma geldi..sakın bu A.B.D deki kahve üreticilerinin numarası olmasın...:bilmemm:.

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
bana da iyi gelir o zamn çünkü daha çabuk ezber yapmam lazım.ve unutmamam lazım..tatlının iyi geldiğini duymuştum zaten :)

Üst Alt