Cuma duamız....

gokhan22

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm...Esirgeyen ve bağışlayan Allah'ın adıyla başlarım...
Ey Rabbim şüphesiz ki sen en merhametlisin
en cömertsin yerin göğün sonsuz yaşamın sahibisin biz küçücük aklımızla seni övemeyiz bile ...Sadece sana dua ederiz,sana yalvarırız bizi affet Rabbim diye.Ey yüce Rabbim sen burada bulunan dünya üzerinde ki sana el açıp şu mutlu kutlu mübarek günde dua eden mümin kardeşlerimizin duaları kabul eyle,günahlarını affeyle Rabbim , aç olanlara rızık ,soğukta kalanlara ev,borcu olanlara kolaylık,derdi olana derman ,hasta olanlara şifa , ve merhamet eyle Allah'ım...Dualarımız yalvarışlarımız sadece senin içindir,sadece sanadır Allah'ım ...sen bizim kalblerimizi senin aşkınla doldur ya Rabbim bütün peygamberlere ve peygamberimiz s.a.v efendimize salatu selamlar olsun. Dualarımız önce sana sonra onlaradır ki Allah'ım bizlere İslam dinini seni öğretirler bunca cefa çekerek Allah onlardan razı olsun...Ey güzel Allah'ım sen dualarımızı kabul eyle...Şehitlerimiz ruhu için ,evliyaullahların ruhları için ölmüşlerimizin ruhları için,hz peygamber efendimiz s.a.v ruhu için el fatiha...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm kardeşlerim, Gökhan kardeşim duan için amin senin vasıtanla biz de büyüklerimize fatiha hediye ettik sağolasın....

Yine geldi gözümüzün nuru, gönlümüzün süruru, son nefesime kadar seveceğim bugün günlerden ne? cuma dendiğinde bile sevindiğim bayramlardan bile daha çok kıymet verilmiş güzel gün hoş geldin.. Müslümanların bayramı CUMA...inşallah bizlere af, mağfiret, bereket, feyz getirirsin rabbimin katından..
o Allah ki kainatın yaratıcısı bizi yoktan var eden, bizlere iman eden kalp veren, zikir eden dil veren, sevgisiyle RAHMET iyle bize muamele eden, sensin rabbim bize kol kanat geren... senin rızandayım, sana sığındım beni doğru yoldan ayırma... hamdolsun yine sağlığımızla sıhhatimizle yine bir cuma'ya daha ulaştırdın bizleri sana sonsuz hamd-ü senalar olsun rabbim...
Efendimiz'e sonsuz salat ve selamlar olsun o her şeyin en güzeline layıktır bizi onun yolundan ayırma rabbim.. günahlarımız çok hatalarımız çok ama senin rahmetin merhametin sonsuz ne olur bizleri AFUV ismin hürmetine bağışla sen affetmeyi seversin bizleri de affeyle AMİN...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah'ım bizim üzerimize rahmet kapılarını aç ve bizim için kerem ve nimetinin sebeplerini kolaylaştır, ey ikram edicilerin en cömerdi ve merhametlilerin en merhametlisi."
Cumamız hayırlara vesile olsun inşallah....Hayırlı Cumalar
cicek.gif

gokhan22

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamın aleyküm allah bütün islam aleminin mubarek cuma günü dualarını kabul etsin günahlarını affetsin inşallah...cumanın mubarek olsun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hepimiz biliyoruz ki cuma günü müminlerin bayramıdır. Cuma günü yapılan ibadetlere de iki kat sevap verilir. V e o gün işlenen günahlar iki kat yazılır.
Özellikle Cuma gününü, günahlardan çekinerek ibadetle geçirmeye çalışmalıyız.Rabbim tüm dualarımızı hayırlısı ile kabul etsin..amin.

duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bn_cab8df45a5.png

Yalnız sen değilsin; Sıkıntı, üzüntü ve acıyla kıvranan,
Yalnız sen değilsin; Dünya cenderesinde ezilen,
Yalnız sen değilsin; Umduğunu bulamayan,
Yalnız sen değilsin; Aşk acısı içinde tükenip yok olan...

belki başkasına oranla,Senin gülmen gerek..
Haline şükredip sevinmen gerek ... !
Hayatın artısı ile eksisini, müspeti ile menfisini,
Tatlısı ile acısını, Sevinci ile üzüntüsünü..
imanın ile Hafifletmeye çalış ... !

İster beğen, ister beğenme,
İşte budur hayat ... Ve unutma ki;
Bu dünya, Her canlı için olduğu gibi, Senin için de geçicidir.
Zira asıl hayat ileridedir ...!

ÜMMET-İ MUHAMMED'in CUMA'sı Hayırlar getirsin,
Şahsiyetlerin dirilişine, toparlanmasına vesile olsun...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Allahü Teala tüm müslümanları, Kur'an'ın güzelliğinden, manevi atmosferinden, hüküm ve kanunlarından ayırmasın... Kur'an'la iç içe olmayı, O'nu hayatımız kılmayı Rabb'imiz bizlere ihsan eylesin... Amin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
HAYIRLI CUMALAR ALLAH(cc) SAĞLIK SIHAT AFİYET BOLLUK BEREKET HUZUR MUTLULUK VERSİN CÜMLEMİZE.
acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ya Rabbi! Her Yerde Haddini Bilen, Gönül Aynasını Silen, Mahşerde Beraat Edip Yüzü Gülen Kullarından Eyle Bizleri..!! (Amin) Hayırlı Nurlu Cumalar

tozduman

Moderatör
Moderatör
Hayırlı cumalar .
Allah hepimize Ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin.
Günahlarımızi affetsin :(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

"Duâsız üşürmüs yürekler bil! Sana bir duâ eden olsun,
Seninde bir duâ ettiğin!.
Bilmezsin hangi kırık gönlün duâsıdır karanlıklarını aydınlatan, sana ummadık Kapılar açan..
Bilmezsin kimin için ettiğin duâdır, seni böyle ayakta tutan!"
Hz.Mevlânâ
Cuma geceniz mübarek olsun.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Mücahidlere selam ederim... Rabb'im onları galip kılsın...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah'ım geçmişte yaptığım hatalarımın hayatımın geri kalanını ve çocuklarımı kötü etkilemesine izin verme...amin.

hiclik

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Bismillahirrahmanirrahim
Allah’ım! Darlıktan ve üzüntüden sana sığınırım. Acizlikten ve tembellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borcun sıkıntısından ve insanların baskısından sana sığınırım.” (Cem’ul Fevaid)
“Allah’ım! Fayda vermeyen ilimden, katına yükselmeyen (kabul olunmayan) amelden, huzur bulmayan kalpten ve kulak verilmeyen duadan sana sığınırım.” (Taberani)
Allahım cuma gününde günahlarımızı af eyle bize daimi af, marifet, uhrevi selamet ver dünyada ve ahirette güzellikler ver..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah razı olsun kardeşim, ne güzel dua eklemişsin...:)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
cuma duamız...
Lailahe illallah Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımızı ver.

Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.
İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.

Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.

Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat.

Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.

Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.

Cennetine davet et Allahım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.

Allahım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.

Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.

Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.

Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.

Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.

Lailahe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.

Allahım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.

Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.

Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım.
Ölümün hayırlısını, nasip eyle Yarabbi.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Mübarek cuma gününde tek dileğim;
Rabbim, ağlayan anaların göz yaşları dinsin,
Daha çok çocuk yetim kalmasın,
Ömrünün baharında, fidan gibi gencecik kardeşlerim kara toprak altına girmesin, artık yeter!

Pusu kuran zalimlere geçit verme, kendi kurdukları pusuya kendilerini düşür rabbim....Amin...

Bizlere hayırlı, huzurlu günler nasip et Allah'ım....
Hayırlı nurlu, huzurlu cumalar olsun...

Üst Alt