Çocuklarınız ile sorununuz mu var

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
cocuk.jpg

Çocuklarınız ile sorununuz mu var ilk önce ne yediklerini ve ne kadar yediklerini spor faaliyetlerine katiliyor mu..enerjisini harciyabiliyor mu..?
bilgisayar başında ne tip oyun oynuyor...uyanık mi yoksa sersem sersem mi bakiyor..?
Çocuğunuzun kriz ve hırçınlığı var mi...? acaip hareketler yapiyor mu..?
Gözlerin içi parlak mı, göz akının bembeyaz mı yoksa kırmızı mı ..?
Ruh Alemi nasil..?ne gibi sorular soruyor..korkulari var mi..?

İnsanın iyi veya kötü olması, etrafinda ki enerji düzenine bağlıdır. Yani, ruhi ve zihni elemler, ruhtan gelen enerji düzeninin bozulmasındandır.
İnsan vücudunda biriken ve atılamayan enerjiler ona zarar da verebilir. .
enerjisini atamiyan harcayamiyan boşaltamiyan Cocuklar ve insanlarda acaip hareket ve saldirganliklar tesbit edilmiştir...
O yüzden Ya cocuklari enerjilerini harcamalari icin aktif tutacagiz Ya da enerji, kalori besinleri azaltacağiz!!

durgun

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamünaleyküm.
benim kızım çok haraketli, enerjisi hiç bitmiyor. ona yetemediğimi düşünüp üzülüyorum. kızım, benim tam zıttım. ben daha çok evde zaman geçirmeyi seviyorum. kızım 3 yaşında. oyun oynadığımızda o oyundan hiç bıkmıyor. ama benim enerjim bitiyor. hikaye kitaplarını alıp yanıma gelip , masal anlat diyor, anlatıyorum ama aynı kitabı bıkmadan defalarca anlattırıyor. hiç sınırı yok. ve çok inatçı. çok meraklı ,renkleri, ve şekilleri bana sora sora öğrendi.yeni konuşmaya başladığında ilk işi izlediği çizgi filimlerden 10'na kadar saymak oldu. yanlış bir şeyler yaptığımı biliyorum ama çözüm bulamıyorum. yiğenlerimle görüştürüyorum , ama onları da bıktırmış. geçenlerde otobüsle annemlere gidiyorduk. cam kenarında o bende yanında oturuyordum. otobüs kalabalık olmaya başladı ve bir bayan ayakta kaldığı için yanıma oturmak zorunda kaldı. tabi kızımı kucağıma aldım. ama o yalnız başına oturmayı ve kadının kalkmasını istiyordu. bir görseniz otobüsten inene kadar ağladı. konuşup durumu anlatmaya çalışıyorum ama faydasız bağırıp durdu. otobüsten indiğimizde herkes bir ohhh çekti. ara sıra arkadaşımın okuluna götürüyorum ( anasınıfı) orda ki çocuklar 5 yaşındalar. problem çıkarmadan duruyor orda. kreşe mi göndermem lazım acaba.
hayırlı geceler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
photo3vdy.jpg

Ve aleykümselam Kızınız,3 yaşında enerji dolu merakli zehir gibi akilli onun kiymettini bilin ve Çocuğunuzun geleceğine yatırım yapın demiyorum!!
bu gününe yatırım yapın diyorum..
Geleceğin temelerini ruhsal, duygusal akli bu gün atiyorsunuz... aynı kitabı bıkmadan defalarca anlattırır okuturur Çünkü Hayal dünyasini kuruyor ve geliştiriyor...
:maasallah:
Maşallah 3 yaşında ama 5 yaşındakiler gibi sosyal ve alert yani etrafinda olup bitenlerin farkinda..enerji dolu can sıkıntısından asabi, hırçın oluyorlar..

İnsanın iyi veya kötü olması, etrafinda ki enerji düzenine bağlıdır.Siz gergin ,asabi ,sinirli olduğunuzda negatif enerji,
Çocuğunuzu olumsuz etkilediğinin FARKINDAMISINIZ....çocuklardan Önce Anneleri sakinleştirmek lazım....

ayrica günümüzde; yiyecek ve içecekler tabii,doğal değil bazı kimyasal maddeler ve hormonlu gıdalar var!!
Hormonlu gıdalar çocuklarimizin Fiziksel, kimyasal ve ruhsal hayatlarınıda tehdit ediyor...Hazir, dondurulmuş yiyecekleri kullanmayin!!
Kendi Yoğurdunuzu, tatli ve kekinizi kendiniz yapin!!!
Ben asla !!Oğluma Mcdonalds tan patates kizartmasi almam!!Kendim yaparim!!Oğlum biraz yapilidir iki yaşından beri devamli spor faaliyetleri ve yüzme dersleri alir!!
Onu devamli bir şey ile meşgul tutar fazlalik enerji ve kalorisini yakmak icin gerekiyorsa beraber evde dans edip hoplariz!!
enerjisini yakmadan uyursa geceleri bazen kalkip ağladiği zamanlar da oldu..

Kendi çocukluğunuzu hatirlayin annelerimiz çalışmazdı. Okuldan sokağa hoplayip ziplardik!!ama şimdi çocuklar yiyor, iciyor, yatiyor, bilgisayar başinda oturuyor sanki;
50 yaşında ama enerjisi hizla artiyor hep ekleniyor hic eksilip boşaltilmiyor Vucudun da sistem dengesini bozuyorlar!!
İnsan vücudunda biriken ve atılamayan enerjiler ona zarar da verebilir. .
enerjisini atamiyan harcayamiyan boşaltamiyan Cocuklar ve insanlarda acaip hareket ve saldirganliklar tesbit edilmiştir...
O yüzden Ya cocuklari enerjilerini harcamalari icin aktif tutacagiz Ya da enerji, kalori besinleri ve hormonlu yiyecekleri azaltacağiz!!

durgun

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Evet haklısınız... evde bana hadi koşalım, zıplayalım diyor. enerjisini harcayamıyor. yeme konusunda tek olumsuz yönümüz, çikolata. bazen kontrolü kaçırıyoruz.
hayırlı günler...

durgun

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu arda sakıncası yoksa size bir şey sorabilir miyim? Oğlunuz çok tatlı Maşallah. Sizin güzel işler yaptığınızı biliyorum. Kimsesiz çocuklara anne oluyorsunuz ne mutlu size. Sizin kendi çocuklarınız var mı? Kusura bakmayın sadece merak ettim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli günler 0-3 yaş arası dönemlerde Çocuk beslenmenin en önemli olduğu zamanlardır.
Kafein içeren kahve, kakao, çikolata gibi besinler.kola,pepsi gibi asitli icecekler Çocuk beslenmesinde hiç bir şekilde verilmemelidir.
Hele ki Sizin Kızınız, gibi 3 yaşında enerji dolu olan bir çocuk kesinlikle çikolata yememeli..Onun yerine sebze, meyve verrilmeli..

Bu yüzden Ya cocuklari enerjilerini harcamalari icin aktif tutacagiz Ya da enerji, kalori besinleri ve hormonlu yiyecekleri azaltacağiz!!
bunlardan birisi çikolata ,kola, gibi olanlari azaltir ve Kızınızi,enerjisini harcamasi icin aktif tutarsaniz Kızınız tamamen aklen, ruhen değiştiğini göreceksiniz ...

Ben de bazen çikolatanin kontrolü kaçırdığimda migrenim tutuyordu ve ben de bağimlilik yaptiği icin eve kesinlikle çikolata ,kola, gazoz, almiyorum ..
yağı alınmış süt ve Balık Yağı kullaniyorum..
Oğlum 7 yaşinda daha bir kere çikolata ve kola, gazoz icmis değildir...Tadini bile bilmez!!!
Kendi Çocuklarım ile yaptığım hatalari tekrarlamiyorum..Oğlumun dişleri inci gibidir Diş doktoru hayret eder!!
evet benim kendi iki Kızım var ama onlar yetişkin..Selametle..

Üst Alt