cocugunuz sizi dinlemiyor mu Siz Onlari küçükken dinlediniz mi

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
cocukegitimigcg.jpg

Çocuğunuz sizi dinlemiyor mu ? bunu izlemelisiniz'

"Babalar,Anneler her gun Telefon, televizyonu ,bilgisayari,kapatıp çocukla bir saat iletişim kurun'çocuklarınızla ilgilenin.
Onlarla mutlaka göz teması ile iletişim kurun. Çocuklarınıza zaman ayırın. Onlarla oyun oynayın, birlikte yuvarlanın.,Cocuk Olun"

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Çocuklarıma zaman ayırıp onları dinliyor;Çocuklarımla ilişkilerimin iyi olmasına gayret ediyorum.
elimden geldiğince hem ANNE,hem arkadaş , hem sırdaş olmaya çalışıyorum.....
Anne ; baba evlat arasında köprü oluyor biraz . Çocuklarımdan yeri gelince özür bile diliyorum...
çocuklar farklı karakterde olduğu için,sorunları da farklı oluyor bazen yeterli olmadığını da görüyorum....
Anne dediğin çocuğunu tanımalı ,neyi yapıp neyi yapamıcağını bilmeli,tanımalı......

Anne- evlat ilişkisi çok özel bir hal ya Hu...
ANNE ;GEREKTİĞİNDE SERT AMA İSTİKRARLI DURMALI Kİ EVLAT HATALARINI HAFİFE ALMASIN .
ASLINDA ANNELER NE KADAR ANNE OLMA VASIFLARININ GEREKTİRDİĞİ DONANIMLARI TAŞIRSA EVLATLA ARALARI DA O KADAR İYİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

Çocuklarıma sevgide eşit ,davranışta adil olmaya çalışırım .Adil olmak bence çok önemli aile ilişkilerini de sağlamlaştırdığını düşünüyorum, en iyi eğitim ailede başlar ve verilir ,anne ,babasından alamadığını çocuk nereden alıcak .En önemlisi annenin eğitimi o yüzden annelere sorumluluk daha çok düşüyor.

Akşama kadar çocuk anneyle yemeyi ,içmeyi ,edepli konuşmayı ,temizliği ,paylaşmayı ,af etmeyi ,sorumluluk almayı daha bir çok şeyi anneden öğrenir çocuk ,anne bu yüzden çok mühimdir biz sonradan öğrendik ehemmiyetini hamd olsun yakaladık inş.
önce anne eğitimli olsun ki hayırlı evlatlar yetiştirebilsin .
Tabi ki güzel ahlak en önce gelmeli bu da dini eğitim olmadan olmuyor sizce de malum. Ben en çok bunun üzerinde dururum iyi bir ahlak yapısını da dini eğitim olmadan sağlamlaştırmanın zor olduğunu düşünüyorum .

Zaten diğer eğitimler kaba bir tabir ama söylemeden edemicem at yarışı gibi çocuklara veriliyor sadece çocuğumuzun yeteneklerini keşfederek ,dünya hayatında da onun başarılı olmasına çok yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum .

benim mesleğim annelik ve KORUYUCU annelik...
ANNE olmak zor bir meslek ve sorumluluk....
ama HER GÜÇLÜKLE BİRLİKTE BİR KOLAYLIK VARDIR'

İlâhî! Dil verdin.. zikrinden ayırma; Gönül verdin,Sevginden, fikrinden çevirme... İman verdin, daim eyle; İhsan verdin, kaim eyle.
öyle bir Yâr Ver ki AHİRET'lik Aşk Ehlinden Eyle..amin

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Güzel buldum maşallah... Enterasan..! Siz dinlemeyince, dinlenmeyeceksiniz demektir... İşimiz zor...

Üst Alt