Cinlerden ve şeytanlardan korunma duası

• Konuyu başlatan Melisa ÇİÇEK
  • Başlangıç tarihi
M

Melisa ÇİÇEK

Kayıtsız
Misafir
Cinlerden ve şeytanlardan korunma, şerlerinden Allah'a sığınma duası;

Kim aşağıdaki Arapça korunma dualarını sabah akşam olursa Allah onun şeytanlardan ve cinlerden korur her türlü kötülükten Emin olur!

Okunuşu
"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh"

Anlamı
"Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım."

Arapça
أعوذ بكلمات الله التامة من كل شيطان وهامة ومن كل عين لامة

ŞEYTANDAN KORUNMA DUASI

Yüce Rabbimiz şeytandan korunmamız için bizlere şu duayı öğretmektedir:

وَقُلْ رَبِّ اَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاط۪ينِ. وَاَعُوذُ بِكَ رَبِّ اَنْ يَحْضُرُونِ

“De ki: Rabbim! Şeytanların kışkırtmalarından ve vesveselerinden sana sığınırım! Onların yanıma gelmelerinden de sana sığınırım ey Rabbim!” (Mü’minûn, 97-98)

Âyet-i kerimede şöyle buyrulur:
“Eğer şeytandan gelen kötü bir düşünce seni dürtecek olursa, hemen Allah’a sığın! Çünkü O işitendir, bilendir.”(A‘râf, 200; Fussılet, 36)

ALLAH C.C'NÜN KORUMASI ALTINA GİRMEK İÇİN

Kim sabah ve akşam 3’er defa okursa Allah'ın koruması altına girer, Yerde ve gökte, hiç kimse, hiçbir şey ona zarar veremez.
Sabah ve Akşam: (Üç kere) Okunacak

Okunuşu:
"Bismillehillezi le yedurru mea ismihi şey’ün fil erdi velâ fissemâ’i ve huvessemiû’l alîym"

Anlamı:
"İsmiyle yerde ve gökte hiç bir şeyin zarar veremeyeceği Allah'ın adıyla. O, hakkıyla işiten ve her şeyi bilendir."

KAYNAK: (Ebu Davud, Tirmizi, İbni Mâce. Bkz. Sahih-i İbni Mâce 2/332)

Ebû Saîd (r.a) şöyle demiştir:
“Rasûlullah (s.a.v) (çeşitli dualar okuyarak) cinlerin şerrinden ve göz değmesinden Allah’a sığınırdı. Muavvizeteyn sûreleri (Felâk ve Nâs) nâzil olunca bunları okumaya başladı ve diğer okuduğu duaları bıraktı.” (Tirmizî, Tıbb 16/2058; İbn-i Mâce, Tıbb, 33; Nesâî, İstişare, 37; Ahmed, IV, 144)

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
@Ehli Şia, "Rukye" duası hakkında bilgi verirmisin...
Faziletli dua olduğunu biliyorum.
Nazara karşı, cinlere karşı rukye duaları vardır.
Birde bu rukye duaları çok faziletlidir.
Ama bazı kişiler rukye duası diye elalemi kazıklıyor. Buna ben şahit oldum.
Bir nevi tedavi yolu bu Rukye.
Ama dua derken, ayetler vasıtası ile bir tedavi tipi bu.
Yani tek bir dua değil, Kuranın ayetlerini ve Allahın (cc) isimlerini kullanarak zarar çekmiş bir kişiyi tedavi ediyoruz..
-
Cinleri Rukye ile çıkarmak zordur diye biliyorum.
Ama, fazileti vardır.
Cinler dualardan, ayetlerden, Rabbimizden korktukları için, Rukye vasıtası ile bedeni terk ederler.
(2 kez Faziletli yazmışım kusura bakma :D )

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
@Ehli Şia,ilginç ? insanları nasıl kandırıyorlar ki?
Cinci hocalar.
Cinci hocaların bazıları kazıkçıdır bilirsin.
Hatta çoğu öyle, elalemi kazıklıyorlar.
Bak,
Dedim ya Rukye bir tedavi yoludur, ayetler ve Allahın (cc) isimleri ile bir kişi (Nazar değmiş bir kişi, cin çarpmış bir kişi) tedavi edilir dedim ya.
İşte,
Bazıları bu Rukye duası yaparken mesela,
Büyüde kullanıyor.
Yani rukyeye sadece ayet katmıyor, başka ne bileyim büyülü şeylerde katıyor.
Veya ayet yazıyor yanına Rabbimizin (cc) ismi yerine başka isimler yazıyor.
-
Veya Rukyeyi haram bir işte kullanıyorlar..
Öyle olunca Rukye haram oluyor.

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
@Ehli Şia, O zaman Rabbim kötü niyetli olanların eline düşürmesin, şerlerinden korusun... Allah'ım kandırmaktan ve kandırılmaktan muhafaza etsin cümlemizi.

K

Kendinibulanadam

Kayıtsız
Misafir
İns(insan şeytanı) ve cin şeytanlarından ve seytandan korunmak için Kenzül Arş(Arşın hazinesi)duasını okuyun veya dinleyin.Video Link:

Üst Alt