• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Çevirgel duası

Fatma3858

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çevirgel duası diye bir dua var mıdır? Çevir gel duası nedir? Çevirgel duası okuyanlar!
Selamun aleyküm kardesler benim sorum olacak hersey gayet guzel iken ben iftiraya ugradim. Sevdigim kisinin ablasi annesine beni kötüledigi icin su an istenmiyorum. Çevirgel duasi okudum, okuyorum herseyi yapiyorum namaz kılıyorum sizce kabul olur mu ?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
"Çevirgel duası" da nedir kardeşim? Medyum, üfürükçü veya umut simsarlarının tertibini çağrıştırıyor. İnsan dua edecekse, neyse isteği açar ellerini Rabbinden ister.

Fatma3858

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bismillahirrahmanirrahîm

Elhamdülillâhi leke ya Allahü Filanca`nın (burada filanca yerine geri gelmesini istediğimiz kişinin ismini söylemeliyiz) gönlünü bana dost kıl.

Elhamdülillâhi ya Allahü yine Filanca`nın gönlünü (yine o kişinin ismi) çevirgel.

Bihakkı “Lâilâhe illallahü Muhammedin Resulullahi”

Yarab, sen ol Şan`ı büyük Allah, sen ki yedi kat yerleri ve gökleri yarattın: Yarab senin izzetin hürmeti için Filanca`nın gönlünü (burada malum şahsın adını söylememiz lazım yine) ve canını ve yedi kat endamını ve iradesini ve kararını bana çevirgil, gayrilerinden gönlünü ayırgil.

Ahiyyen şerahiyyen bihürmeti Hızır Aleyhisselâm Filanca`nın gönlünü (yine sevdiğimiz kişinin adını söylemek zorundayız) bana dost kılıvergil.

Eğer uyur ise uyandır. Eğer durur ise doğru getürgel. Benim aşkımdan bikarar kılıvergil. İlahi bihürmeti “Hüvelhayyül kayyum, Lâilâhe illâ hüve” bikarar kılıvergil.

İlâhî senin bin bir adın hürmeti için doksan dokuz esmaül hüsna hürmeti için bizi sevindirgil. Bihürmeti Tevrat ve bihürmeti Zebur ve bihürmeti İncil ve bihürmeti Furkanil Azimi ve Kur`ân-ı Kerim.

Ve bihürmeti suhufi İdris Aleyhisselâm.

Ve bihürmeti Âdem Aleyhisselâm.

İlâhi senin lûtfun için ve senin in`amın için ve senin ihsanın için falancanın kalbini (yine falanca yerine sevdiğimiz kişinin adı) bana döndür.

İlâhi nuriyyet sözleri ve kelimeleri harfleri hürmeti için ve rukûda ve sucûdda evkat-i hamsede ve Ramazan ayında çekilen tesbihler hürmeti için. Ve “sübhaneke allahümme ve bihamdike” ve ebced harfleri hürmeti için ve dua-i Kunut ve dua-i Teşehhüd hürmeti için Filanca`nın gönlünü (yine o kişinin adı söylenecek) canını ve aşkını ve muhabbetini bana çevirgel, sen rast getirgil.

Bihürmeti Âdem Safiyullah ve bihürmeti Nuh Neciyyullah ve bihürmeti İbrahim Halilullah ve bihürmeti Musa Kelîmullah ve bihürmeti İsa Ruhullah ve bihürmeti Yusuf Sıddîkullah ve bihürmeti Muhammed Mustafa Sallâllahü Aleyhi Vesellem Habibullah!

İlâhî yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti için Filanca`nın gönlünü (burada da filanca yerine malum kişinin adını söylemeliyiz) ve canını ve aklını ve fikrini bana dost ve benim aşkımdan bikarar kılıvergil.

Bihürmeti Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali rıdvanullahi teâlâ aleyhim ecmain.

İlâhi bihürmeti Hızır, İlyas, Hamza ve Abbas ya Müsebbibel Esbab ya Müfettihel Evbab ya k-Kadiyel Hâcat! Filanca`nın gönlünü (yine geri gelmesini istediğimiz veya bizi sevmesini arzu ettiğimiz kişinin adı) bana dost kılıvergil.

Ya ilâhel’evveline velâhirine. İyyake na’budu ve iyyake nestein. Ve bihürmeti Subhuhün Kuddusün Rabbüna ve Rabbülmelâiketi verruha.

Ve bihürmeti Cebraile ve Mikâile ve İsrafile ve Azraile aleyhimüsselâmü ve bi hürmeti Mekkete ve Medinete şerrefehummellahü teâla ve bihürmeti “kâf ha ya ayın sad ve ha mim ayin sin kaf ve bihürmeti Yasin ve Kur’anil Hakim” inneke leminelmürselîne. Âlâ, sıratin müstekim. Âmin! Bunun buyu ile medyum ile alakasi nedir buyu ile isim olmaz benim.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Çevirgel duası okuyanlar! Böyle bir dua yoktur, çevirgel duası uydurmadır!
Bunun buyu ile medyum ile alakasi nedir buyu ile isim olmaz benim.
Peki bu senin yazdıklarının islamla ne alakası var??? Hangi ayettte, hadiste, sünnette böyle bir dua var ? Kaynağı nedir bunun. Yani Ehli sünnet bir alim, ulema veya velinin tavsiyesi olsa yine kabulümdür. Söyle bakalım nedir bunun kaynağı! Bu düpedüz üfürükçülerin uydurması. Sahih bir Ehli Sünnet dayanak, kaynak varsa ispat et ben sözlerimi geri alacağım!!!

Güzel kardeşim, sen islamı ya yanlış öğrenmişsin ya da yanlış anlamışsın. İslam dini bir dilek dini değildir. Namaz dilekler, istekler için kılınmaz. Biz Rabbimizin emirlerini, ibadetleri isteklerimizi yerine getirsin diye değil sadece O'nun c.c rızasını kazanabilmek için yaparız. Bizim dinimizde çevirgel duası v.s gibi şeyler yok. Sen en iyisi iyice araştır, böyle şeyleri islama mal etme bunların islamla, dinimizle alakası yok. Bak alttaki videoyu izle o zaman belki anlayacaksın.

Fatma3858

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Burda birseyleri sorarak ogreniyoruz, dini allaha şükür cok iyi biliyorum arastirarak ogreniliyor. Bende öyle yapiyorum. Bu kadar sert olmanıza hic gerek yok, ayrica dediğim gibi benim isim olmaz medyum felan. Allah kalbimi biliyor ya o bana yeter. Çok şükür allah rizasi icin kilyorum namazimi ama sizde sunu bilin namaz ve dua muminin en buyuk silahıdır, rabbimizden isteklerimizi dile getirdigimiz tek yerdir namaz.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Çevirgel duası diye bir dua yoktur!
Peki kardeşim sen haklısın. Bildiğin yolda devam et. Bilmeden büyü tertiplerine girme diye ben sadece sana doğruyu söyledim. "Çevirgel" DUASI DİYE BİR DUA DİNİMİZDE YOK. Sen bu dua sandığın şeyi okuduğunu ve okumaya devam ettiğini yazmışsın. Medyumla, büyüyle işim olmaz diyorsun ama bilmeden de olsa yapmış oluyorsun. Bunlar umut tacirliği yapan büyücü, üfürükçü, medyum gibi kişilerin uydurmasıdır. Ben kırmak için değil aksine sadece sana faydam dokunsun diye yazdım. Sana sert geldiyse kusura bakma. Kelimelerimde sertlik veya kızgınlık algılanıyorsa bil ki; senin şahsına değil, din-i islamı bu şekilde empoze etmeye çalışanlara aslında, tabii bu saçmalıklara inanan müslüman kardeşime de kızmıyor değilim. Allah c.c selamet versin.

Fatma3858

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bilmeden okudum çevirgel duasını bu yuzden allah kalbimi biliyor, okumaya da devam etmiyorum ben namazlardan sonra hep dualar okuyorum dun de bu denk geldi hani bilmediğim icin okudum, rabbim affetsin eger medyumun isi ise ne diyelim. Ben hakliyim demedim allah razi olsun uyardiginiz icin ama bu kadar sert olmayin bence. Sonucta bilsem burada gelip sormam hayırlı günler.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Çevirgel duası okuyanlar!
İslamda-dinimizde, Kuranımızda, Sünnetlerde, Hadislerde çevirgel, döndürgel v.s diye bir dua yoktur. Bunlarla uğraşmayın, üfürükçü takımının yalanlarına aldanmayın. Başka işlerle uğraşın kardeşim!

Üst Alt