Cevap

P

Pişman biri - 2

Kayıtsız
Misafir
Tekrar esselamu aleyküm cümleden hayırlı cumalar,
gönül sızım hocam birönceki yazıma vermiş olduğunuz cevabınıza karşılık teşekkür ederim,
kusura bakmayın nedense aynı yerde cevap veremediğim için tekrar konu açmak zorunda kaldım sahi neden aynı yerde cevap veremiyorum? neyse,

hocam tabiki önce tevbeye gel tevbeye yazdığınızı gördüm yazınızın tamamını okudum ben yazılarınıza değil sadece bazı yazılarınıza katılmadığımı ifade ettim :)
evet ikinci şıkda dediğim gibi mezara kadar götürmeye kararlıyım, neden? tabiki eşimin mutluluğu için yuvamın huzuru için, ben yaptığım yanlışları inkar etmiyorum zamanında bu halt,tı bende yedim ama yuvamdaki yine benim balım peteğim dışarıdakini daha tatlı bulupta helalime karşı ters konuşmalar, sert tepkim dışlamam olmamıştır,

diyorsunuzki birkere itiraf ederseniz vijdanen rahatlarsınız, af edip etmemek eşinize kalmış.
Bence bu yanlış, burda kara vijdanmı önemli yoksa yuvamın huzuru eşimin mutluluğumu önemli?
bence kişi kendi vijdanını bir kenara bırakıp bir daha tekrarlamamak üzere tövbe edip eşine daha fazla bağlanmalı, bırakın vijdanıyla öbür tarafta hesaplaşsın.

şimdide diyeceksinizki, eşinizin mutluluğunu okadar çok düşünüyordunda ne işin vardı elalemin fingirdeğiyle,
bizim bazı ata sözlerimiz var nedir O bilirmisiniz?
1 - HARAM, BALDAN TATLIDIR,
2 - BİRTEK ÇİÇEKLE BAHAR GEÇMEZ.

yazılarımdan anlaşıldığı gibi mutlu biriyim demişim, evet dedim ama dikat ettiyseniz altınada bir yazı daha yazdım:)

Ve; siz demişsinizki; (eşimin tek hatası, günahı bu ise, ben onu boşamaz o çirkin bataklıktan kurtulması için allah rızası için uğraşır çocuklarımın babası şeytana kaptırmazdım) haklısınız allah rızası için uğraşır evlenmeden önce yaptıklarını sizinle evlendikten sonra dahi yapan kişiyi af edersiniz, tabiki bu sizin düşünceniz eşiniz sizin haberiniz yokken yıllarca harama el uzatmış sonra gelmiş size anlatmış sizde allah için af edebilirsiniz bu sizin fikriniz, ama birde bunu TÜRKİYE,NİN ANADOLU KADINLARINA bir sorun bakalım ne cevap alacaksınız, isterseniz ben birkaç cevap vereyim.
Anadolu köylü kadının cevabı; GECE UYURKEN KITIR KITIR KESER PARÇALARINI ÇUVALA DOLDURUP GİDER BİR ÇUKURA ATARIM.
nadolu ilçelerinde yaşayan kadının cevabı; BEN BABAMIN EVİNİ SATIPTA KOCAYA GELMEDİM HEMEN BABAMIN EVİNE GİDERİM.
Anadolu illerinde yaşayan kadının cevabı: HEMEN GİDER BOŞANMA DAVASI AÇAR BOŞANIRIM...

Yani hiç bir kadından da, çocuklarımın babasıdır, erkektir neyapsa yeridir, allah için af ederim cevabı alamazsınız, çünki, ALIŞMIŞ KUDURMUŞTAN BETERDİR + KÖPEK *** YEMEKTEN VAZ GEÇMEZ atasözleri kulağında küpe olarak durur onun için eşini birkez af ettiği zaman tekrar aynı haltı yiyeceğine emindir..

Birde anadoluda cefakar öylebir kadınlarımız vardırki, baba evinde yoksulluk çekmiş, sonra kader yüzüne gülmüş zengin bir eş bulmuş, ama eşininde bir çiçekten öbür çiçeğe konduğunu bildiği halde ses çıkaramaz neden? çünki ayrılsa yine baba evine dönecek yine yoksulluk çekecek, neyapsın zavallı yoksulluk çekmektense eşinin yaptıklarına gözyumup sessiz sessiz evinde çocuklarının başında durur.

Gönül sızım hocam Lafın özü, eşinizi allah için,de af etseniz KÖPEK *** YEMEKTEN VAZ GEÇMEZ bu her erkeğin geninde var,
bir erkek eşine ne kadar bağlı olursa olsun, yuvasında ne kadar mutlu olursa olsun yinede gözü dı,şa,rı,da,dıııır tabi buda biryere kadardır yani kuş uçmaz kervan geçmez olduktan sonra pişmanlıklar başlar, keşkeler başlar, eğer eşi farkettiyse yalvarmalar yalakalıklar başlar, af dilemeler başlar,
neden kendimden emin olarak bunları bukadar kesin yazıyorum, tabiki siz bilgilerinize dayanarak yazıyorsunuz ema ben,de bilakis şahit olduğum için yazıyorum hocam.

ötelerde yani öbür alemde hesap çok çetin, va af dileme şansımız yok demişsiniz, tabiki buna neşüphe, önemli olan bu alemde af edilmek

burada düşünce olarak sizin bilgilerinizin benim bilgilerimden daha fazla olduğu muhakkaktır ne düşüncelerinize saygı duyarım fakat bende düşüncelerimi yazdım size karşı bir kusurumuz olduysa af ola.
Saygılarımla HAYIRLI CUMALAR...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam..siz yasadiginiz tecrubelerden yazmis olabilirsiniz ama bizi Dogu Bati vs. baglamamali..bir cok fikir, dusunce, felsefe vardir ama tek bir Hak ve Hakikat vardir O da Alemlerin Rabbinin bu konuda koydugu emir ,yasak ve kurallardir...

"bu her erkeğin geninde var," demissiniz

erkek, kadin her insanin geninde nefis vardir bu dogru ama bu nefse her erkek uyuyor o cirkin isi yapar, yapiyor kalibina sokarsak korkarim ki haya, iffet ehli erkeklerin de Hakkina girmis oluruz...

Zinanın hükmü İslam Dininde açıktır. Suçunu Hakim'in huzurunda dört defa ayrı ayrı itiraf ederek cezanın verilmesini isteyen veya dört şahidi bulunan birisi hakkında karar verilir. Şayet bu insan evli ise recm cezası, yoksa bekar bir insan için verilecek karar recm değildir, yüz değnek sopa vurulur.

Fakat suçunu itiraf etmeyen veya yaptığı bu fiili kimse görüp şikayet etmemiş ise bu insanın yapacağı tek şey günahından dolayı pişmanlık gösterip bir daha yapmamak üzere tövbe etmektir.

Ayrıca böyle bir suç işleyen kimse suçunu itiraf etse bile şu anda bunun cezasını uygulayacak bir merci yoktur....

Geriye iki şey kalıyor. Biri kul hakkıdır. Varsa helalleşmek gerekir. Diğeri de Allah hakkı için tövbe, istiğfar etmek ve bir daha o günaha girmemektir.

İnsan hem iyilik hem de kötülük yapmaya uygun yaratılmıştır. Onun için zaman zaman isteyerek veya istemeyerek günahlara girebiliyor.
Bu konuda Kur’anı Kerim de, “Allah, kendisine şirk koşulmasının dışındaki istediği kimselerin bütün günahlarını bağışlar."
(Nisa Süresi,48;116)” buyurarak hangi günah olursa olsun affedebileceğini bildirmektedir.

canı gönülden yapılan tövbenin Allah tarafından kabul edileceği ifade edilir. Nitekim Allah’u Teala, “Ey iman edenler, nasuh tövbe ile tövbe edin ki Allah da sizin kabahatlerinizi affetsin ve altlarından ırmaklar akan cennetlerine koysun.”
(Tahrim Suresi,8) buyurarak yapılan tövbelerin kabul edileceğini beyan eder.

Derbeder

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykum Selam..siz yasadiginiz tecrubelerden yazmis olabilirsiniz ama bizi Dogu Bati vs. baglamamali..bir cok fikir, dusunce, felsefe vardir ama tek bir Hak ve Hakikat vardir O da Alemlerin Rabbinin bu konuda koydugu emir ,yasak ve kurallardir...Hocam ziyaretci olarak dediğim gibi düşüncelerinize bilgilerinize saygı duyarım, tabiki Alemlerin Rabbinin bu konuda koydugu emir, yasak ve kurallarına diyeceğimiz birşey olamaz bu mümkün değildir, ve ben yine diyorumki; Rabbimizin kulları için koydugu emir yasak ve kurallar kullarının ahirete temiz gitmeleri için fani alemde günaha girmemeleri, yaşantılarına dikkat etmeleri, bütün ibadetleri yerine getirmeleri içindir

"bu her erkeğin geninde var," demissiniz Evet demiştim ama kadınların genlerinde,de vardır demeyi unuttum, neden kadınların genlerindede vardır dediğime gelince, eğer kadınların geninde,de olmasa erkek eşini (helalini) nasıl aldatacak, bu mümkünmü? hayır ama şununda altını çizerek ifade edeyim beş parmağın beşide bir değildir yani öyle kadınlarımız varki içinden hangi duygular geçerse geçsin evinden dışarı çıktığı zaman başını öne eğer yolda öyle yürür.

erkek, kadin her insanin geninde nefis vardir bu dogru ama bu nefse her erkek uyuyor o cirkin isi yapar, yapiyor kalibina sokarsak korkarim ki haya, iffet ehli erkeklerin de Hakkina girmis oluruz...
aynen katılıyorum hocam, bütün insanları aynı kalıba sokamayız zaten soktuğumuzda yok dikat ederseniz ben her erkeğin geninde var demiştim her erkek bu hatayı yapar eşini aldatır demedimqqww..k sizin deyiminiz ile hepsini aynı kalıba sokmadım yani:)

Zinanın hükmü İslam Dininde açıktır. Suçunu Hakim'in huzurunda dört defa ayrı ayrı itiraf ederek cezanın verilmesini isteyen veya dört şahidi bulunan birisi hakkında karar verilir. Şayet bu insan evli ise recm cezası, yoksa bekar bir insan için verilecek karar recm değildir, yüz değnek sopa vurulur. hocam geçin bunları, bunlar efendimiz (s.a.v) zamanında uygulanan cezalardır, hatta yakın bir zamanlara kadar arap ülkelerinde zina yapan kişi,ler taşla öldürülerek idam edilirdi, şimdi bu cezaları uygulayan varmı nerede o adalet, nerede o kanunlar?

Fakat suçunu itiraf etmeyen veya yaptığı bu fiili kimse görüp şikayet etmemiş ise bu insanın yapacağı tek şey günahından dolayı pişmanlık gösterip bir daha yapmamak üzere tövbe etmektir. buna aynen katılıyorum, tek çözüm birdaha yapmamak üzere allaha yalvarıp tövbe etmektir, hele şu mubarek aylarda yapılan tövbeleri rabbimiz geri çevirirmi hiç, keşke bu pişman rumuzlu arkadaşımız ve buna benzer birçok kardeşimizde imana gelip bu mubarek aylarda tövbe edebilse, ozaman ne mutlu onlara.

Ayrıca böyle bir suç işleyen kimse suçunu itiraf etse bile şu anda bunun cezasını uygulayacak bir merci yoktur....aynenbrrvo

Geriye iki şey kalıyor. Biri kul hakkıdır. Varsa helalleşmek gerekir. Diğeri de Allah hakkı için tövbe, istiğfar etmek ve bir daha o günaha girmemektir. Hocam burada allah hakkı için tövbe istiğfar etmek dışında bir kul hakkı varsa helalleşmek gerekir demişsiniz açıkcası bu helalleşmeyi anlayamadımilginç::.
kul hakkı derken hangi kulun hakkı nı ima ettiniz,
erkek eşini aldatıyor fakat evine geldiği zaman eşininde hakkını veriyorsa burda kimin hakkı kalıyorki helalleşsin, burda helallik isteyecek biri varsa oda aldatmaya sebep olan kişi yani diğer kadındır, neden? özür dilerim nedenini burada yazamamutngc.. ama özetlersek kul hakkına giren diğer kadındır.

İnsan hem iyilik hem de kötülük yapmaya uygun yaratılmıştır. Onun için zaman zaman isteyerek veya istemeyerek günahlara girebiliyor.
Bu konuda Kur’anı Kerim de, “Allah, kendisine şirk koşulmasının dışındaki istediği kimselerin bütün günahlarını bağışlar."
(Nisa Süresi,48;116)” buyurarak hangi günah olursa olsun affedebileceğini bildirmektedir.

canı gönülden yapılan tövbenin Allah tarafından kabul edileceği ifade edilir. Nitekim Allah’u Teala, “Ey iman edenler, nasuh tövbe ile tövbe edin ki Allah da sizin kabahatlerinizi affetsin ve altlarından ırmaklar akan cennetlerine koysun.”
(Tahrim Suresi,8) buyurarak yapılan tövbelerin kabul edileceğini beyan eder.
Selamu aleyküm misafir olarak yazdığım cevaplardaki cevapları tekrar cevaplayamadığım + yazılanı alıntı yapamadığım için daimi üye olmaya mecbur kaldımçook kommiik
aslında islami konulara ilgi duysamda önüme gelen her siteye üye olmak gibi bir alışkanlığım yoktur genelde islami konuları ziyaretci olarak okuyup bilmediklerimi öğrenme çabasındayım fakat hernedense bikaç islami sitede konular ziyaretcilere kapalı hiçbir konu okunmuyor ve bunedenle bende kulaklarını çınlatıp başka sitelere gidiyorum, ama haksızmıyım kardeşim mademki islama hizmet ediyorsun sitende islami konular paylaşıyorsun ohalde ziyaretcilere niye kapatıyorsun değilmi; herneyse konumuz eşine karşı yaptığı yanlışlar yüzünden pişman olan bir kardeşimizin tartışmasıydı.
tabi bende yıllar önce bu çirkeften kurtulduğum için konuya balıklamasıya dalıp düşüncelerimi paylaştım,
allah hakkı için inanın amacım konuyu saptırmak değil bilakis yaşadıklarımı ve düşüncelerimi dile getirip bu vesile ile biraz olsun içimdeki sıkıntıyı giderip bu kardeşimizin pişmanlığına pişmanlık katıp birdaha yapmayasıya tövbe etmesine vesile ve sizede yardımcı olmaktır, hani derlerya; anlatmakla anlaşılmaz, yaşamak gerek, işte bu kardeşimizin yaşadıklarını ben yıllar önce yaşadığım için ve bu yaşantımdan nekadar çok pişman olduğumu görmesi için bu konuya müdahil oldum.

Gönül sızım kardeşim ziyaretci olarak yazdığım cevaptan sonra özellikle sizin konularınızı okudum inceledim ALLAH SİZİ BU YOLDAN AYIRMASIN, ayrıca yetimlere gönüllü annelik yaptığınız için allah her işinizde size kolaylık versin.
Daha önce dedinizki; ben tekrar şeytana uymaması için af ederim, evet sizin durumunuzda olan her kadın gerçekten af eder allah için af eder.
Temennimiz bu kardeşimizide eşi af eder. Fakat bu kardeşimiz nerde yaşadığını yazmamış ve (Bir kac defa esime acilmayi arzu ettim ama bana sevgi ve saygisini bildigimden kendini harap edeceginden belki zarar vereceginden ve kesinlikle ailemizin paramparca olacagindan yavrularimin mahvolacagindan korktugumdan soylemeye cesaret edemedim.) demiş, yani kardeşimizde hatasını eşine anlattığı zaman yuvasıının yıkılacağını çok iyi biliyor ben onedenle hatalarını eşine söylememesini birdaha aynı hatayı tekrarlamamasıya tövbeye gelmesini ima etmiştim.

Kardeşimiz yazısında hacca,da ümreyede gittiğini yazmış ama eşiyle birlikte gittiğini yazmamış, şimdi farz edelimki bu kardeşimizin eşi çokda dindar değil yani namaz kılmıyor vs diyelim, kardeşimiz yaptığı yanlışları eşine aldattığı zaman bu kadının aklına ilk gelen şey sizin bizim dediğimiz gibi allah için affetmek değil, hemen boşanma davası açmak gelecek hele taşra (anadolu) kadınıysa kafa göz patlatmadan bırakırsa şaşarımsırıtık.:,

Bu nedenle bu pişman kardeşimizin tek yapacağı şey, Bu saptığı yoldan ayrılabilmesi için ALLAH'a çokca yalvarıp af dilemek tövbe etmek, yani eşine karşı yaptığı yanlışlardan dolayı değilde rabbimizin yasaklarına karşı geldiği için rabbine çokca yalvarması aff dilemesi gerekir.

diyelimki herşeyi eşine anlattı, ve eşide anlayışlı davrandı af etti, af neticesinde çok değil kendisininde ima ettiği gibi en geç altı ay sonra yine aynı yola devammm, nasıl olsa eşi yine afeder.
Ve son olarak ben; pişman kardeşimiz inşallah gerçekten pişman olurda doğru yolu bulur, allah onu af etsin..
İstemiyerek konunuza müdahil oldum yazılarımla İnşallah sürçülüsan etmedik. Sürç-i lisan ettiysek affola...
HAKKINIZI HELAL EDİN...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Derbeder Kardesime cevap

Selamun Aleykum Yazinizi simdi gordum..isminizi de daha once gordum ve dusundum acaba bir ara ruya yorumu soran derbeder kardesimiz mi diye de icimden gecirdim..
bana Hocam diye hitap etmissiniz keske Hoca olabilseydim ama degilim malesef..
insan yetistiren ve egiten olmaya calisirken insan olmaya ve insan kalmaya calisanlardaniz iste...
bir cok konuda size hak da veriyorum..

"Rabbimizin kulları için koydugu emir yasak ve kurallar kullarının ahirete temiz gitmeleri için fani alemde günaha girmemeleri, yaşantılarına dikkat etmeleri, bütün ibadetleri yerine getirmeleri içindir"
amenna ve sadakna..
evet bu cirkin fiil ve davranis sadece erkeklere mahsus degil malesef.. kadin ve erkeklerde de bulunabilir..
yeter ki insan nefsine bir esir olmaya gorsun...

"istiğfar etmek dışında bir kul hakkı varsa helalleşmek gerekir demişsiniz açıkcası bu helalleşmeyi anlayamadımilginç::.
kul hakkı derken hangi kulun hakkı nı ima ettiniz,
erkek eşini aldatıyor fakat evine geldiği zaman eşininde hakkını veriyorsa burda kimin hakkı kalıyorki helalleşsin, burda helallik isteyecek biri varsa oda aldatmaya sebep olan kişi yani diğer kadındır, neden? özür dilerim nedenini burada yazamamutngc.. ama özetlersek kul hakkına giren diğer kadındır. "

bu sozleriniz beni cehalettiniz ile aci aci guldurdu..burada helalik istemesi gerekli olan o cirkin isi yapan erkek de kadinda dahil dir..
HAKKINA girmiyorsa bu vicdan AZABI neden dir?
O zaman kardesim ben, Sen, O her kes esini aldatsin ama eve gelince kadinlik, annelik, babalik gorevini yapsin ohh hayat ne guzel olur du degil mi?
cenabi Allah evde esinin Hakkini verdikten sonra zina yapabilirsiniz diye bir kural mi koymustur..
Kendinize gelin..zinanin sadece insanin esine degil kendi onuruna, insanligina dunya ve ahirettine de cook buyuk zararlari, kayiplari vardir..
Esini aldatan bir hanima meslegim icabi sordugumda aldigim cevaplar yuregimi titretti..
Aldatma sirasinda ve sonrasinda hissettigi duygular..
kendini dunyanin en serefsiz, adi, ucuz, degersiz esyasi olarak gordugunu anlatiyordu...

O zaman neden aldatiyorsun dediginde bahaneler, vs..
Hiçbir gerekçe zinayı gerekli kılamaz..

Aldatmak,sadakatsizlik ile esinin HAKKINA girmez mi?
Kul hakkı beş türlüdür:
1- Mali [Parasal]
2- Nefsi [hayati yönden]
3- Irzi [Haysiyetle ilgili]
4- Mahremi [Namusla ilgili]
5- Dini.

Hanımının güzel huylu ,iffetli, namuslu olmasını isteyen, önce kendisi güzel huylu irz ve namusunu korumalidir..
Kur'an-ı kerimde, insana gelen musibetlerin, günahları sebebiyle geldiği bildirilmektedir.
O halde, dinimizin emir ve yasaklarına riayet eden, hanımı ile iyi geçinir.

Fudayl bin Iyad hazretleri buyuruyor ki:
(Dine uygun olmayan bir iş yaptığımı, hanımımın huysuzluğundan anlardım.
Hemen o işime tevbe ettiğim zaman, hanımımın huysuzluğu da giderdi. Böylece tevbemin kabul edildiğini de anlardım.)

Allah cc. cumlemizin Yar ve yardimcisi olsun akil, fikir versin..
21. Asrin insaniyiz iste her seyi normal gormeye basliya basliya bak ne hale geldik...dfrt..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Selamu aleyküm misafir olarak yazdığım cevaplardaki cevapları tekrar cevaplayamadığım + yazılanı alıntı yapamadığım için daimi üye olmaya mecbur kaldım"

Aleykum selam bak ne guzel uye olmaniza sebep olmus..
ins.her daim ve sizin de farkli dusuncelerinizden istifade edebiliriz...
aynen madem ki hizmet yapiyorsunuz hizmet her kesime acik olmakli kanaatindeyim..
aslinda ben de cook yogun bir hayat tempom var.. ama burada yok ruyalar yorumlar, dertlesme bolumu ile bir cok genc kardesime seslenebiliyorum..
ayrica ins. vicdan aynasini yansitabiliyorsam ne mutlu bana..
cunku genc kardeslerimiz cok temiz guzel insanlar lakin hayat tecrubesi ve bilgisizlik var..
bu yuzden her yazdiigim satirda Allah Rizasi ve Yaradilani Yaradan dan oturu sevmek, Gurbet Sila gonul kopruleri kurmaya calisiyorum..
artik Sanal, teknoloji ayni bir gonul mektebi gibi gonulden gonulle ulasabilmekteyiz..
islami siteler olmali ki imanli, kendini ariyan ,dertleri oldugunda islam cercevesi icinde derman bulabilecekleri bir siginma yeri olmali...
biz burada Dost ile Dosta gidebilme cabasindayiz...

"hani derlerya; anlatmakla anlaşılmaz, yaşamak gerek, işte bu kardeşimizin yaşadıklarını ben yıllar önce yaşadığım için ve bu yaşantımdan nekadar çok pişman olduğumu görmesi için bu konuya müdahil oldum."
demissiniz aynen..ben de bir cok farkli kesim ile calistigim icin hamd olsun tecrubelerimden baskalari yararlansin diye yazmaktayim...
Sokak kadinlarindan tutun, sokaga atilmis cocuklar ve ortadogu cocuklarindan amerikan gencligine kadar her kesim ile icice calismaktayiz...
yasadigim ulke ise bir baska mekan.. ve islamin kiymettini , onemini, insanligini burada daha cook anliyoruz..
Selamet ile Hayra kalin...

Derbeder

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum Yazinizi simdi gordum..isminizi de daha once gordum ve dusundum acaba bir ara ruya yorumu soran derbeder kardesimiz mi diye de icimden gecirdim.."Hayır hocam bu forumda bu yazılarım ilktir rüya yorumu sormadım zaten öyle şeylerede inanman, allah benim anlıma neyazdıysa odur rüyada gördüğüm dünyadada olacak diye birşey yok diye düşünüyorum"

bana Hocam diye hitap etmissiniz keske Hoca olabilseydim ama degilim malesef..

insan yetistiren ve egiten olmaya calisirken insan olmaya ve insan kalmaya calisanlardaniz iste...
bir cok konuda size hak da veriyorum..
"Keşke demeyin hocam okullardaki eğitmenler+ camiilerdeki imamlar hocalar sizden dahamı iyi bak negüzel burada cümlealeme ders veriyorsunuz birşeyler öğretmeye çalışıyorsunuz, ve size hocam diye hitap etmemin sebebi saygımdandır hocam"
amenna ve sadakna..

bu sozleriniz beni cehalettiniz ile aci aci guldurdu..burada helalik istemesi gerekli olan o cirkin isi yapan erkek de kadinda dahil dir..
HAKKINA girmiyorsa bu vicdan AZABI neden dir?

aleyküm selam hocam,
Allah ağlatmasın hocam, bu konuda yazmış olduğum düşüncelerim neticesinde ama cahil deyin, ama çok bilmiş deyin hiçbirşey farketmez sizin düşüncelerinize saygı duyarım
zina yapanlar hakkında benim düşüncelerim bunlardır,
Hocam bo konuda illa helallik istenecekse daha önce demiştim helallik isteyecek biri varsa oda diğer kadındır,
burda yetim hakkı, komşu hakkı, emek hakkı istenmiyor, burada *** hakkı isteniyor onuda başkasının malını kullandığı için diğer kadın helallik istemelidir,
zaten akıl var mantık var eşini seven sayan biri niye zina yapsınki
allah aşkına hocam zinanın helalliğimi olur, adı üstünde zina yapmak, harama el uzatmak, bu bir komşunun bahçesinden habersiz bir meyve alıp yediğin için komşudan helallik istemek değilki.
yıllarca bi haltlar yemiş sonrada eşinden helallik isteyecek bunun mantıkla bir yakınlığı yok hocam
Ben yine söylüyorum burda bu pişman kardeşimizin onun gibiler için yapacağı tekbirşey var oda tövbe edip allahtan af dilemesidir, zaten secdeye kapanan bir insanın içinde şeytanın neişi var zina bu kişide bağımlılık yapmış birde ben hacıya gittim ümreye gittim diyor açıkcası bubana inandırıcı gelmedi ama konu zina ve pişmanlık konusu olduğu için konuya müdahil oldum o kişinin pişmanlık duyduğundan değil,
arkadaşımız ortaya bir konu attı gitti gidiş o gidiş, bu konu için ben buraya üye oldum ama pişman kişinin daha uğradığı yok

Açıkcası butür konulardaki itiraflara ben inanmıyorum hocam, DAHA İLK CEVABIMDA BENDE BU HALTI YEMİŞTİM AMA PİŞMAN OLDUM ŞİMDİ HUZURLUYUM DEMİŞTİM FAKAT BU KİŞİ GİBİ HİÇBİR FORUMDA BÖYLE İTİRAFTA BULUNMADIM,
bu konuda sizinde dikatinizi çekerim hocam butür forumlarda her itiraf gerçek değildir.
bir forumda konu açıpta kişilerden yardım beklemek pek mantıklı değil çevrende sayılan sevilen birkişinin hiçmi eşin dostu yok git onlardan yardım iste,
SAYGILARIMLA...

gardenya

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm PİŞMAN BİRİ KARDEŞİM

Bu aciz der ki...keşke de boş bir laf lakin buradan yazmasaydınız sırrınızı iyi olurdu hataya düşmeyen aldanmayan kul var mı kardeşim ister büyük ister küçük aldanıyoruz şeytana kim var günahsız yada aldanmayan nefse şeytana..

Lakin tam burada Rabbimin tövbemize karşılık bize öyle bir kucak açması var ki hiç bir yerde bulamayacağımız bir huzur ve sığınılacak tek liman Ya seddar ya seddar...

O diledi ve yarattı tanınmak ve bilinmek istedi ve biz onun rotasından şaşsak ise de canımız yanınca hamdolsun ona koşar olduk her daim öyle ise bu can yakışları tekrar rotasına girmemize sebep se koşalım hiç vakit kaybetmeden kardeşim..

Eşinize söylememe kararınızı çok takdir ettim ...olur ki duyup af etse bile şeytan fırsatını buldu ya araya güvensizlik hep girecekdir...saklayın kardeşim saklayabildiğiniz kadar Rabbim dilerde örter ise bizim ne haddimize deşmek Allah af ederse biz kimiz eşinizden daha çok siz ziyandasınız Allah yar ve yardımcınız olsun..

Aslında bu konuya yazmak hiç haddime değil yüreğimi susturamadım.. bu aciz kardeşiniz size eğer kabul ederseniz bir davet sunacak..

Kardeşim bizce si , onca sı , yok bu işlerin bu yorumların Allah ca ve peygambercesi var..lütfen rica ediyorum Ayetlerde ve hadislerde bu konuya bakınız bulunduğunuz yerde muhakkak sohbet mescid toplantı yerleri vardır size yüreğinize hitap eden yerlere sık ziyarette bulunup sohbetlere katılınız..

Allah kerimdir NE HAYIR VARDIR BU YANLIŞIN ARKASINDA ALLAH BİLİR lütfen sırrınızı daha fazla ifşa etmeyiniz hadislere bakınca ne demek istediğimi anlıyacaksınız..
Rabbim yuvanızı şer olay ve kişilerden korusun Muhabbetiniz daim olsun yuvanızda ..Allah için sevmeden bir arpa bile yol alam hizmet edemedim ..sevemedim ben Allaha emanetsiniz o her şeyin en güzelini bilir selametle

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
422161_317715644954825_124301607629564_848128_1093709468_n.jpg

"allah aşkına hocam zinanın helalliğimi olur, adı üstünde zina yapmak, harama el uzatmak, bu bir komşunun bahçesinden habersiz bir meyve alıp yediğin için komşudan helallik istemek değilki.
yıllarca bi haltlar yemiş sonrada eşinden helallik isteyecek bunun mantıkla bir yakınlığı yok hocam"

ruya konusuna gelince bence bu konuyu biraz arastirin.
yusuf as. ruyasina da mi inanmiyorsunuz o zaman?
tabiki biz gibi gunah batakliginda olan kisilerin ruyalari salih ruya olamaz derseniz bak bunda haklisiniz derim..
neyse bu sizin bileceginiz bir sey.. ama biz burada insanlari hipnotzm derin uykuya koyarak insanlarin bilinc alti onlari rahatsiz eden
vicdan aynalarindaki yansimalari gormelerine Allah-in izni yardimci oluyoruz..

Derbeder kardesim yazdiginizin coguna katiliyorum lakin su yukaridaki fikrinize kesinlikle katilmiyorum..
evet biz sadece Allah a aitiz.. ama nikah kiyildiginda artik esler birbirinin helali olur..
birbirine saygi, sevgi, hurmet, sadakat, ilgi, destek gibi manevi sorumlulugu da vardir..
baskasinin bahcesinden evet bir sey calinmis degil ama esine ait olan bir nimet ve duyguyu baskasina verilmis ise burada da o insanin helali olan esinin HAKKI vardir..
esinin duygu ve hisleri ile oynamak, onu aldatarak ,arkasindan oyun dolan cevirmek sizce dogru mu?
madem ki aldatmada Hakk hukuk yok neden esini aldatan insanlar vicdanen huzursuz olurlar..
siz o cirkin isi yaptiginizda bu benim hakkim kime ne ya hu kadina hesap mi vermeliyim diye gule oyniya mi huzurlu idiniz?
yoksa vicdanen daraliyormu idiniz? insan Hakli iken vicdanen rahat olmali.. degil mi?
insan hakka girdiginde huzursuz oldugunu soylesem inanirmisiniz cunku vicdan insanin en buyuk hakim ve mahkemesidir..
Bu beden ,vucud benim istedigim gibi istedigim yerde kullanir ve harcarim diyemeyiz..
biz bile bize kendimize emanetiz..

"habersiz bir meyve alıp yediğin için komşudan helallik istemek değilki."demissiniz!!

o elmenin asil sahibi Allah cc. iken siz sahibinden helalik istemeniz gerekli...
O elmayi var eden, nimet olarak bize sunan Allah cc. ise ne helaligi istiyoruz ki?
habersiz esinizin helalini, kullaniyorsunuz..Siz kendinize ait degilsiniz.. Allaha aittiz ama bir sureligine esler birbirine emanet olarak verilmistir...
esini aldatan emanette hiyanetlik etmistir..
Onun Hakki ,helaligi yoktur diyorsaniz niye kocalar bu yaptiklarini gizliyor ki?
benim param istedigim gibi kullanir istedigim yerde harcarim gibi niye bas kaldirmiyorlar ki?
o zaman da esi ona demez mi ben de aynisini yaparsam senin Hakkina girmem..olayi iki yonlu ve genis tarafindan bakin kardesim..
Fitne ,fesad ve yanlis fikir ve dusuncelere insanlari yoneltmiyelim...
Ebû Hureyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:
“Bizi aldatan bizden değildir.”
aldatmak Müslümanlık vasfıyla bağdaşmaz. Mümin, imanıyla ve imanının bir yansıması olan eylemleriyle müslümandır. Yalanın, hile ve aldatmanın, onun hayatında yer almaması gerekir.
Dünyanın geçici olduğunu, yaptığı her şeyden ahirette sorguya çekileceğini düşünerek adımlarını atması, hayatını Allah’ı ve ahireti hesaba katarak sürdürmesi gerektiğini unutmamalıdır.
esini aldatan esinin HAKKINA girdigine tum kalbim ile inaniyorum..Veselam..

Derbeder

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm PİŞMAN BİRİ KARDEŞİM

Bu aciz der ki...keşke de boş bir laf lakin buradan yazmasaydınız sırrınızı iyi olurdu hataya düşmeyen aldanmayan kul var mı kardeşim ister büyük ister küçük aldanıyoruz şeytana kim var günahsız yada aldanmayan nefse şeytana..

Kardeşim bizce si , onca sı , yok bu işlerin bu yorumların Allah ca ve peygambercesi var..lütfen rica ediyorum Ayetlerde ve hadislerde bu konuya bakınız bulunduğunuz yerde muhakkak sohbet mescid toplantı yerleri vardır size yüreğinize hitap eden yerlere sık ziyarette bulunup sohbetlere katılınız..
Aleyküm selam gardenya kardeşim Gönül sızım hocam gibi sizinde azınızdan bal damlıyor maşallah,
yazınıza pişman biri kardeşim diye başlamışsınız o pişman biri benim uzayan cevaplarda alıntı yapamadığım için üye oldum şimdi daha rahat cevap yazabiliyorum:)
aslında butür hataları ulu orta yazıp ben şunu yaptım bundan gurur duyuyorum gibi bu yanlışları internette yazmak benim prensibim değildir bu itiraf gibi yazılar birnevi övünmek gibi birşeydir pişman kardeşimizin https://www.islamiforumlar.net/gonulden-gonule-dertleselim/24493-kendimden-nefret-ediyorum.html konusunu okuyunca ve gönül hocamızın verdiği cevaplara karşı malesef bende bu haltı yediğimi yazmak zorunda kaldım,
ben pişman olduğumu dile getirmiştim ama nasıl pişman oldum tabiki bahsettiğiniz sohbetlerde dinlediklerimden etkilendimde pişman oldum
nasihatleriniz için allah razı olsun...

ruya konusuna gelince bence bu konuyu biraz arastirin.
yusuf as. ruyasina da mi inanmiyorsunuz o zaman? özür dilerim hocam şuanda yusuf as, zamanında yaşamıyoruz, şimdi size bir misal vereyim, yusuf as. zamanındaki düşüncelerle şimdiki zamanın düşünceleri aynımı? yoksa çok çok farklımı?
benim düşünceme göre çok farklı, neden? nedeni; çünki ozamanlarda yaşayan hanımlar kapalıydı, birtek gözleri görünürdü, değilmi? peki şimdiki zamanda nasıl,lar? sokaklarda gördüğümüz kadınlar vs, utanmasalar plajlarda giydikleri iç çamaşırlarla sokakta dolaşacaklar,
peki bu şekil giyinen kadınları gören erkek,lerin aklından ne geçiyorislikcalan değil 25 30 yaşındaki genç erkeklerin, eğer 75 80 yaşındaki dedelerin bile aklından aynı şey geçmezse ben adımı değiştiririm,
diyelimki bir erkek gece rüyasında tanımadığı bir kadınla aşk yaşadı, peki bu rüya hemen gerçekmi olacak yani bir iki gün sonra rüyasında gördüğü kadını dünyasında görüp hemen aşk yaşamaya başlıyacak öylemi?
ya hocam yine diyorum yusuf as. zamanı ile şimdiki zaman arasında denizlerdeki kumların sayısından fazla fark var fark o devirde şeytanlar değil yeryüzünde gezmek insanların rüyasına bile giremezken şimdi mini mini etekle sokaklarda geziyorlar hocaaamhmmnn

tabiki biz gibi gunah batakliginda olan kisilerin ruyalari salih ruya olamaz derseniz bak bunda haklisiniz derim..
neyse bu sizin bileceginiz bir sey.. teşekkür ederim hocam amaben günah bataklığından kurtuldum çok şükür
ama biz burada insanlari hipnotzm derin uykuya koyarak insanlarin bilinc alti onlari rahatsiz eden
vicdan aynalarindaki yansimalari gormelerine Allah-in izni yardimci oluyoruz..tamam hocam insanların bilinç altına girebilirsiniz bu sizin işiniz, fakat rüya ile hipnotzm arasındada fark yokmu? insanları uyutarak bilinç altına siz giriyorsunuz, ama normal uyuyan insanın bilinç altınada malesef şeytanlar giriyor.

Derbeder kardesim yazdiginizin coguna katiliyorum lakin su yukaridaki fikrinize kesinlikle katilmiyorum..
evet biz sadece Allah a aitiz.. ama nikah kiyildiginda artik esler birbirinin helali olur..
birbirine saygi, sevgi, hurmet, sadakat, ilgi, destek gibi manevi sorumlulugu da vardir..
baskasinin bahcesinden evet bir sey calinmis degil ama esine ait olan bir nimet ve duyguyu baskasina verilmis ise burada da o insanin helali olan esinin HAKKI vardir..
esinin duygu ve hisleri ile oynamak, onu aldatarak ,arkasindan oyun dolan cevirmek sizce dogru mu?
madem ki aldatmada Hakk hukuk yok neden esini aldatan insanlar vicdanen huzursuz olurlar..
siz o cirkin isi yaptiginizda bu benim hakkim kime ne ya hu kadina hesap mi vermeliyim diye gule oyniya mi huzurlu idiniz?
yoksa vicdanen daraliyormu idiniz? insan Hakli iken vicdanen rahat olmali.. degil mi?
insan hakka girdiginde huzursuz oldugunu soylesem inanirmisiniz cunku vicdan insanin en buyuk hakim ve mahkemesidir..
Bu beden ,vucud benim istedigim gibi istedigim yerde kullanir ve harcarim diyemeyiz..
biz bile bize kendimize emanetiz.. Hocam tamam haklısınız eşler birbirine allah'(cc)ın emanetidir buna şüpem yok,
fakat yine söylüyorum, eşine yalan söylemek yuva dağılmasına sebebiyet vermez ama zina yapmak gibi şeyler yuvanın dağılmasıne sebebiyet veriri onun için pişman olmuş birisinin hatasını eşine söylenmemesi gerekir, eğer söylenirse o yuva dağılır çoluk çocuk perişan olur busefer adamın pişmanlığı keşke söylemeseydim diye binkat daha artar, benim bu düşüncem erkekler için geçerli kadınlar için aynı şeyi söyleyemem, çünki osmanlı kadınının düşündüğü erkektir neyapsa yeridir,
ama birde eşinin kendisine yanlış yaptığını farkederse işte ozaman allah yaratmış demez
.

"habersiz bir meyve alıp yediğin için komşudan helallik istemek değilki."demissiniz!!

o elmenin asil sahibi Allah cc. iken siz sahibinden helalik istemeniz gerekli...
O elmayi var eden, nimet olarak bize sunan Allah cc. ise ne helaligi istiyoruz ki?işte sizden duymak istediğimde bu idi
mademki bu alem rabbimize ait haraketimiz kayıt altında o halde yaptığımız bir yanlış yüzünden neden insanlardan af dileyelim helallık alalım...!
habersiz esinizin helalini, kullaniyorsunuz..Siz kendinize ait degilsiniz.. Allaha aittiz ama bir sureligine esler birbirine emanet olarak verilmistir...
esini aldatan emanette hiyanetlik etmistir..
Onun Hakki ,helaligi yoktur diyorsaniz niye kocalar bu yaptiklarini gizliyor ki?
benim param istedigim gibi kullanir istedigim yerde harcarim gibi niye bas kaldirmiyorlar ki?
o zaman da esi ona demez mi ben de aynisini yaparsam senin Hakkina girmem..olayi iki yonlu ve genis tarafindan bakin kardesim..
Fitne ,fesad ve yanlis fikir ve dusuncelere insanlari yoneltmiyelim...size katılıyorum hocam, buraya kadar olaya hep kadın gözüyle baktınız haklı olarak yazdınız karaladınız, şimdi buyurun olaya birde erkek gözüyle bakınız
Ebû Hureyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:
“Bizi aldatan bizden değildir.”efendimiz bunu zina yapanlar hakkındamı, yoksakarşısındaki kişiye yalan konuşup aldatanlar hakkındamı söyledi? farkındaysanız çeşit çeşit aldatmak var,
zinaya ise herne kadar eşini aldatma deselerde malesef zina allah katında haram ve ihanet teşkil eder...
aldatmak Müslümanlık vasfıyla bağdaşmaz. Mümin, imanıyla ve imanının bir yansıması olan eylemleriyle müslümandır. Yalanın, hile ve aldatmanın, onun hayatında yer almaması gerekir.
Dünyanın geçici olduğunu, yaptığı her şeyden ahirette sorguya çekileceğini düşünerek adımlarını atması, hayatını Allah’ı ve ahireti hesaba katarak sürdürmesi gerektiğini unutmamalıdır.
esini aldatan esinin HAKKINA girdigine tum kalbim ile inaniyorum..Veselam..
Bu konuya buraya kadar birtek gardenya kardeşimiz mudahil oldu allah razı olsun düşüncelerini yazdı keşke diğer üyeler ve yönetimdende ses çıksaydı, yönetici kardeşlerimizin bu konuya katılmamaları benim aklımda bir soru işareti bıraktıilginç::. o soru işaretini sizde anlamışsınızdır hocam
Neyse hocam buraya kadar yazdıklarınızdan sayenizde birçok şeyler öğrendim, ama sizden öğreneceğim daha çok şeyler var konu veya konularınıza mudahil olmasamda okumaya devam edicem inşallah.
şu ana kadar yazmış olduğum cevaplarda size karşı bir hatam olduysa özür dilerim hocam
hakkınızı helal edin demiyorum çünki yukarda elma hakkında yazdığınızı okuyunsırıtık.:, ama dünya fani siz yinede hakkınızı helal edin hocamdgüüll,.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam derbeder kardesim ben size laf yetistiremiyecegimi anladim..sırıtık.:,
Saadete gelelim..
İçinde yaşadığımız şartlar hepimizi zorlayan ve dînî yaşantımızı etkileyen bir hâl almıştır ne yazık ki.
Her geçen gün âile yuvaları dağılmakta, bazı kıymetli husûsiyetlerin değeri takdir edilememektedir.
Bugün bir şeyler yapmazsak bizden sonra gelecek olan nesiler icin endiseliyim dogrusu...

Siz olayi yok kadin yok erkek gozu ile bakin vs. gibi felsefi yonlere cekmissiniz.. tmm. bu dogru gercekten olaya kadin ve erkek de farkli baktigini,
farkli gordugunu, hissedigini hepimiz biliyoruz..ama bu olay kisisel veya oyle siradan mubah olan bir eyllem degil ki!
Hamd olsun Muslimansak Elhamdullilah bu konuda da RAbbimin emir ve hukumleri vardir..
artik zaman yusuf as. yok zaman isa as.veya asri saadet mi diye
Allah-in hic bir emri, hukmu, haram ve halali degistirilmez ve degismemeli...Müslüman çagın gözüyle islam'a bakmaz..islamın gözüyle çaga bakar...

Günah mı işledin? hemen Tevbe et.
UNUTMA; İnsan suya düştüğü için değil, sudan çıkamadığı için boğulur !..

Biz kimmiz?Biz Muslimaniz Elhamdullilah.. Allah a teslim olmus..
ve islama yarasir bir sekilde de bir hayat sistemini surdurmek ile mukelefiz..
Müslüman çagın gözüyle islam'a bakmaz;islamın gözüyle çaga bakar...
"Nefisler ise 'kıskançlığa ve bencil tutkulara' hazır (elverişli) kılınmıştır.
Eğer iyilik yapar ve sakınırsanız şüphesiz yaptıklarınızdan haberi olandır. "
Nisa Suresi 128

Ey Rabbim!
Bana verdigin nimete şükretmemi ve razı olacağın yararlı iş yapmamı temin et.
Benim için de zürriyetim için de iyiligi devam ettir. ..ben elimden geleni yaptim artik gayrisini cocuklarima Sana emanet ediyorum..
Lutfen Rabbim onlari Salih birer evlad hayirli insanlar olmasini nasip et..
Eyy Sahipsizlerin Sahibi.. Sahipsizligim ve Sahipsizlerim ile Rahman Kapina geldim.. bizlere hidayet eyle.. amin.
[/COLOR]

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Müminler elbetteki hata yaparlar , fakat hemen tövbe ederler ve bir daha aynı fiili işlememek üzere tevbe ederler. Bir mümin iki kere aynı delikten sokulmamalı. Konuya bizlerde yorumlarda bulunduk lakin farklı başlık altında .. Konunun ciddiyetiyle ilgili bir kıssa paylaşmıştım.. Dininizi bilen biri olduğunuzu vurguladığınız için ve ilmi bilgim konuyla alakalı tam olmadığından bir şey yazamadım hakkınızı helal edin. Tövbe dediler , tövbe dedik , tövbe edelim inşaAllah..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Bu konuya buraya kadar birtek gardenya kardeşimiz mudahil oldu allah razı olsun düşüncelerini yazdı keşke diğer üyeler ve yönetimdende ses çıksaydı, yönetici kardeşlerimizin bu konuya katılmamaları benim aklımda bir soru işareti bıraktıilginç::. o soru işaretini sizde anlamışsınızdır hocam
Öncelikle aramıza hoş geldin Ferdi tayfur pardon Derbeder kardeşim hakikatten öylebi gelmişsinizki maşallah fırtına gibi gelmişsiniz forumda daha fazla online olup inşallah konularınızlada böyle esmeye devam edersiniz.

Demişsinizki yönetici kardeşlerimizin bu konuya katılmamaları benim aklımda bir soru işareti bıraktı
aawwe..şimdi o soru işeretine bir bakalım,
1 - ben mesleğim icabı işim vardı birkaçgündür foruma gidremedim, yoksa bu konuya (sizin deyiminiz ile) mudahil olmamamın mümkünatı yokhmmnn
2 - forumun üyeleri dışında herhangibir konuya illa yöneticilerde mudahil olacak diye bir kaide yokqqww..k yönetici oturduğu yerden tartışmayı izler baktı tartışma sert geçiyor kalp kırılıyor anında konuyu kapatır.
3 - kafandaki soru işaretine gelince o soru işaretini sadece hocan değil bende şahsen gayet iyi anladım ve size tek cevap; Beş parmağın beşide bir değildir.
Bu çirkin şeyi bende yaptım veya yapmadım bu, O'(c.c.)nunla benim aramda olan bişeydir başka kimsenin bilmesine ve bunları sanki çok iyi birşey yapmışınız gibi övünerek forum sitelerinde,de dile getirmenin bir anlamı yoktur,
eğer kişi yaptığı (çirkin) bir şeyden pişmanlık duyuyorsa,ki duyması gerekir Önce tevbe edip ALLAH'tan af dilemeli ve eğerki dua etmesini bilmiyorsa her mahalede camiiler ve imamlarımız var gidip imamlarımızdan dua öğrenmeli,
bu yaptığı çirkin şeyi forumlarda alelen dile getiripte övünmemeli.dfrt..

Bu konuyu başlatan kişinin bu işi kendi yapmış gibi değilde,
bir kişi, evlenmeden önce ve evlendikten sonra üstelik hac ve ümreyede gittiği halde zina yapmışsa bunun af,ı varmıdır nasıl tövbe etmeli? diye soru şeklinde sormasını yeğlerdim ama o şahış sanki yaptıklarıyla övünüyormuş gibi konu açmış...!

Üst Alt