Cepten arayan numarayı engelleme

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Tek bir numara engelleme arayan numarayı engellemek Cep Telefonundan Numara Engelleme arayan numarayı engellemek Arayan Numaranın Engellenmesi istenmeyen numarayı engelleme

Bazı numaralar tarafından aranmak istemiyorsunuz. Sizi reklam veya tanıtım için sık sık rahatsız ediyorlar. Bunun için aşağıdaki yazımızadan yola çıkarak istemediğiniz numaralar tarafından aranmaktan kurtulabilirsiniz.

En garanti çözüm:
Önce telefonunuzda bir grup oluşturun, adını engelli numaralar koyabilirsiniz (isteğe bağlı), cevap vermek istemediğiniz (mesela sabahın köründe reklam veya tanıtım için arayanlar, aramasını istemediğiniz kişiler v.s) numarayı önce rehbere sonra gruba ekleyin, grubun zil sesine, pc'de oluşturacağınız sessiz bir mp3 zil sesi atayın, telefonunuzun titreşimini kapayın. Artık sizi arayan numara sessizce çalsın dursun. Sizi arayan kişi, sonunda kimsenin açmadığı bir numarayı aramaktan vazgeçecektir. Sizde en azından bu aramalardan rahatsız olmayacaksınız. Hemde sizi ne sıklıkta aradıklarını bilmiş olacaksınız. Sizi arayan kişinin açılmayan telefonlar sonunda sinir kırizlerine girmesi de cabası. Bu yöntem tarafımızdan denenmiş ve kullanılmıştır. Çok kullanışlı bir yöntemdir. Artık istenmeyen numaraların aradığından haberiniz b
ile olmayacak. Sadece baktığınızda cevapsız arama olarak göreceksiniz. Tek kaybınız titreşimi kapatmak oluyor. Fakat titreşimden rahatsız olmam diyenler açık bırakabilir.

Dikkat; Ben pc'de sessiz mp3 oluşturamam diyenler... Kendi kullandığımız, 4 saniyelik sessiz mp3 ü buraya Tıklayarak indirebilirsiniz Boyut; 1kb'dan daha küçüktür 748bayt

Alt tarafda tavsiye edilen işlemleri ise denemedik. İnternetten alıntıdır. İşe yarıyor mu? derseniz.. Denemeniz gerek....

Alttaki işlemi uyguladığınızda, sizi arayan numara, "Aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor anonsu ile karşılaşacak"

ARAMALARA ERİŞİLEMEZ GÖZÜKME
Arayan numaraya erişilemiyor gözükmek için **62*+90NUMARA#YES
Tüm arama yönlendirmeleri aç *62#YES
Tüm erişilemez arama yönlendirmelerini kapat ##62#YES
Tüm arama yönlendirmelerini kapat #62#YES
Erişemeyecek numaraları listele *#62#YES

Alttaki işlemi uyguladığınızda, sizi arayan numara, meşgul sesi ile karşılaşacak

ARANDIĞINDA MEŞGUL GÖZÜKME
Arayan numaraya meşgul gözükmek için **67*+90NUMARA#YES
Tüm meşgul arama yönlendirmelerini aç *67#YES
Tüm meşgul arama yönlendirmelerini kapat ##67#YES
Tüm meşgul arama yönlendirmelerini kapat #67#YES
Meşgul arama yönlendirmelerini incele *#67#YES

Bu da Turkcel'in ücretsiz gizli numara engelleme servisi
Gizli Numara Engelleme servisini kullanabilmek için:
Cihazınızdan (telefonunuzdan) *253# yazıp YES tuşuna basmanız yeterli.Bu servisi kullanmaya başladığınız zaman gizli numaradan sizi arayanlar aşağıdaki anonsu duyacaklar:

'Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz.'
'The person you have called does not accept anonymous calls. You can reach the person by making your number visible.'

Gizli numaralardan çağrı almak istemeniz durumunda servisi aşağıdaki şekilde iptal edebilirsiniz:
#253# yazıp YES tuşuna basınız.

Gülistan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkür

Teşekkür ederim allah razı olsun inşallah işe yarar

bur.cu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
**62*+90NUMARA# nasıl iptal edicem

**62*+90NUMARA# bunu denedim ve şimi iptal iptal etmek istiyorum. nasıl yapıcam yarımcı olur musunuz

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
**62*+90NUMARA# bunu denedim ve şimi iptal iptal etmek istiyorum. nasıl yapıcam yarımcı olur musunuz
Güzel kardeşim yazıyı dikkatle okursan uyguladığın kısmı biz denemedik diye uyarıyoruz, (Alt tarafda tavsiye edilen işlemleri ise denemedik. İnternetten alıntıdır. İşe yarıyor mu? derseniz.. Denemeniz gerek.)bilgi internetten alıntıdır. Sorunun cevabını bilmiyoruz. Fakat yazıdan anlaşıldığı kadarı ile bu işlem olabilir... ##62#YES

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Serdar hocamızın ##62#YES dediği gibi olabilir, eğer olmazsa engellediğiniz numarayı telefondan silin tekrar kaydedin (demokraside çare tükenmez) ;)

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Tabi yukarıdaki bilgiler android olmayan normal telefonlar için geçerliydi. Şimdi ise piyasada bol miktarda akıllı telefon bulunuyor.

Akıllı telefonlarda numara engelleme

İphone Numara Engelleme
İphone Menüsünden Ayarlar > Mesajlar > Sms/Mms > Engellenenlere girip istediğiniz kişinin numarasını engelliyebilirsiniz.Arama ayarlarında Bu arayanı engelle , kişiyi engelleme seçenekleri bulunmaktadır.Aynı şekilde gelen smsleride engelliyebilirsiniz.Gelen mesajın üstündeki ünlem işaretine tıklayıp o numaradan gelen smsleri engelleme olanğınız bulunmaktadır.Ayrıca BlackList uygulamasını apple storeden ulaşabilirisiniz.

Üst Alt