büyüklerin dilinden Rasulullah sav efendimiz

ravza seyda

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ebu Hureyre (ra) : 'Rasulullah'dan sav daha güzel hiçbir kimse görmedim.Sanki güneş bütün parlaklığı ile yüzünde parlıyordu.güldüğü zaman dişleri duvarlara aydınlık saçardı.Yürüyüşünde Rasulullah'dan (sav) daha süratli kimseyi görmedim.Sanki yer kendisine dürülüyordu.O'nunla yürürken biz bütün gücümüzü sarfedip kendimizi zorluyorduk;O (sav) hiç aldırmıyordu...'

ibn-i Ebi Hale (ra) : 'Peygamber efendimizin (sav) mübarek yüzü ayın ondördü gibi parlardı...'

Hz Ali (ra) : 'O nu aniden gören;O'nun heybetinden doğan bir korkuya kapılırdı.O nunla sohbet edip tanıyan;O'kgüll..,nu hemen severdi...'

Cabir bin Semure (ra) : ' Rasulullah (sav) mübarek elini yüzüme sürdü.Elinde sanki attarın (koku satan kimsenin); çantasından yeni çıkarılmış gibi güzel bir koku;serinlik buldum.Rasulullah (sav) elini bir kimsenin eline müsafaha için değdirmiş olsa;bütün gün o kimsenin elinden o güzel koku çıkmazdı...'

Hz Aişe (ra) : 'Rasulullah (sav) bir çocuğun başını okşadığı zaman;diğer çocuklar arasında o çocuk;güzel kokusundan hemen belli olurdu...'

Üst Alt