Büyük Lokma Ye Büyük Söz Söyleme

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Büyük Lokma Ye Büyük Söz Söyleme ..
Başkalarının konuşmalarını, davranışlarını eleştirirken çok dikkatli olmalı kesin karar vermemeli, önyargılı davranmaktan kaçınmalıyız.
Benzer bir durumla bizde karşı karşıya kalabilir, onlara benzer şekilde hareket edebiliriz.
Bu durumda eleştirdiğimiz insanların yüzüne nasıl bakarız, durumu onlara nasıl izah ederiz? Bu nedenle insanları ve onların davranışlarını değerlendirirken hoşgörülü olmalı, haksız eleştirilerden ve önyargılı konuşmalardan çekinmeliyiz. Bazı durumlarda da yapamayacağımız, emin olmadığımız söylemlerde bulunabiliriz. Gün gelir o durumla karşılaşır ve söylediğimiz sözlerin gereğini yapmazsak, hiçkimsenin gözünde değerimiz kalmaz.
Bu nedenle az konuşun, öz konuşun, büyük söz söylemekten kaçının...
:tamam:.

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu konun neden acildigini anladim ben sorun yok insan dusunce ozgurlugu var degilmi once sana yapilana bakcaksin denilene, kendice degil etrafinca olan olmus herkes dersini almis bir cok hayat gerceginde bizim insanimiz nezaman akillincak daha cok imtihan edilerekmi hata yaparakmi, varsayimlardan ciktim yola bir cok unsur dile getirdim agirda olsa hayat agir degilmi kaldiramiyoruz aci gercekleri iste ,
ve unutmayin ablalar kinamak sozde degil kalbdedir soze irtibar edmiyor rabbim c.c kalbe bakiyor oyuzden benim icimde rahat bildigim soledim anlasilmistir hangi konudan bahsettigim insAllah...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Mümin kardeşim . Gönül sizim siz yorum yapmadan önce konuyu açtı. Açıklama yapmak istedim örneği ben verdim çünku. Hepimize açtı konuyu. Özür dilerim gönlünü sıkma ya sebeb olduysam selam ve dua ile

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Her şeyde, başka bir şeyin ,olabilmesi için bir sebep vardır..
Everything Happens for a Reason..her şeyin bir sebebi ve bilinmiyen, bilinmesi gereken bir nedeni vardır..

Ne kadar çok şey öğrensek ve bildiğimizi iddaa etsek de hayat her gün bize bilmediğimiz yönlerini gösteriyor...
kendimizi veya hayatın arkasındaki gizemleri çözmeye... İçimizde varolan değişik değişik hisleri, tepkileri, karakterleri oldukları gibi kabul etmeye ve sevmeye ,anlamaya başlamamız gerekiyor....

tozduman

Moderatör
Moderatör
Her şeyde, başka bir şeyin ,olabilmesi için bir sebep vardır..
Everything Happens for a Reason..her şeyin bir sebebi ve bilinmiyen, bilinmesi gereken bir nedeni vardır..

Ne kadar çok şey öğrensek ve bildiğimizi iddaa etsek de hayat her gün bize bilmediğimiz yönlerini gösteriyor...
kendimizi veya hayatın arkasındaki gizemleri çözmeye... İçimizde varolan değişik değişik hisleri, tepkileri, karakterleri oldukları gibi kabul etmeye ve sevmeye ,anlamaya başlamamız gerekiyor....
Evet gönül sızım hocam Teşekkür ederim Allah razı olsun.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bin bilsen de bir bilene danış derler, insanoğlu kaç yaşında olduğumuzun, ne yaşadığımızın, önemi yok!!

Yeri geliyor; küçücük çocuğum bile benden daha iyi konuşuyor, ifade ediyor kendini.. Yeri geliyor bir sözüyle bana adeta ders veriyor meydan okuyor!!

Ne kadar bilsek te bir o kadar da EKSİĞİZ işte... İnsanoğlu her daim rabbine muhtaç, aciziz işte!

Üst Alt