• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Büyük konuştum çok pişmanım ne yapabilirim

Sngl

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selam aleyküm, hocam ben büyük konuştum çok pişmanım ne yapabilirim. 17 yaşlarında çocuk aklı böyle askerlere karşı sevgi vardı. Şöyle konuştum; Allah bana asker eş versinde şehit olsun birşey olmaz. Böyle büyük konuştum kesin askerle evlenecem, şu an bunun için çok pişmanım, binlerce kez tövbe ettim ama çok kötüyüm. Şu anda eşim asker olmak üzere. Başka nasıl olur, nasıl tövbe ederim, ne yapabilirim çok korkuyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam, maalesef çoğu insan ilerisini düşünmeden, bilmediği şeyler hakkında büyük konuşup sonra pişman oluyor. Tevbe kapısı her zaman açıktır. Allah c.c tevbe edenlerin tevbesini kabul eder. Siz de pişmanlıkla ve samimiyetle tevbe ettiyseniz başka yapacak birşey yok. Aynı hatayı bir daha tekrar etmeyin. Ayrıca ibadet, namaz şarttır biliyorsunuz. Biz Rabbimizin gösterdiği yolda olacağız ki O'da bizim hatalarımızı bağışlasın, eksiklerimizi örtsün, tevbelerimizi kabul etsin. Her namazdan sonra dualarınıza eşiniz olacak kişiyi de ekleyin, pişmanlığınızı içinizden samimiyetle dile getirip af dileyin.

Son düzenleme:

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
İnsan konuşmak zorundaysa, anlam ifade eden kıymetli olan, kalplere huzur verip ruhları dinlendiren sözler söylemeli. Böyle güzel sözler söyleyebilmek için de öncelikle, söylenen anlamlı sözleri kendi aleminde yaşamak, ruhen sindirmek gerekir.
Büyük konuşmak; Gücünün üstünde işleri yapacakmış gibi dile getirmek veya başkasının başına gelen bir olayı küçümsemek, olumsuz yorum yapmak anlamına gelir.

Üst Alt