• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Büyü mü Dua mı nasıl anlarız?

islam05

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Büyüyle duayı nasıl ayırırız?
Selamun aleykum arkadaşlar ben 12-13 yaşlarındayken internetten bir duaya baktım ama bu dua beni şüphelendirdi. İnternetten büyü le ilgili şeyler araştırırken Allah'ın affetmeyeceğini gördüm bu gunahı işleyenleri, çok korktum ve ben günah olduğunu bilmiyordum.
Arkadaşlar dualar şu şekilde, okuduğum seylerın anlamları burda bunlar dua gibi.
Allah'ım nebi ve resuller hurmetine fakir ve muhacir kulların hurmetine bizi düşmanlara karşı muzaffer eyle.
Diğeri de venus zikri ya kaviyyu bi kuvvetike vav elif nun elif sin Bismillahirrahmanirrahim yefalullahu ma yeşau bi kudretihi ve yahkumu ma yuriddi bizzetihi bunlar dua mı teşekkürler arkadaşlar.
Ve ben günah olduğunu bimiyorum, çok tevbe ettim hatta ağladım, çok ağladım o zamanlar akıl bağli de olmamıştım dinden çıkmışmıyımdır ALLAH AFETMİŞMİDİR.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, sen bunları bir kağıda yaz en yakınındaki camii görevlisine sor. Oradan sorularına cevap bulabilirsin.

islam05

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim hocaya sormaya çekindiğim için buraya yazdım bilgili bir baksın ne bileyim bir cami hocası olur ilayihatçı olur yani ben tevbem kabul olur mu onu soruyorum ama İNTERNETTE OKUDUM ALLAH(C.C) AFETMEYECEĞİ GÜNAH YOKMUŞ YANİ BENİM TEVBİM DE AFEDER Mİ? çünkü ben bunu okuduğum zamanda sevinçten ağladım.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Tamam kardeşim ben sana kolay yolunu söyledim. Neyse, burada ancak yazını okuyan ve cevap vermek isteyen biri olursa cevap yazar. Tevbe konusunda ise; Allah c.c şirk hariç dilediği kişinin her türlü günahını affeder.

islam05

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Peki bu şirke girer mi sonuçta allah ölmeden önce kendisine şirk koşanı affediyor.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Kötü bir amaç yoksa şirk olmaz diye düşünüyorum. İlk yazılan dua, diğer venüs zikri diye bahsettiğini hiç duymadım. Zaten ergin değilmişsin. Sen en iyisi tevbe istiğfar et. Bir daha bilmediğin anlamadığın şeylerle uğraşma. Dinimizde iyi kötü bellidir. Dua etmek istiyorsan açar ellerini Allah c.c den istediğini dilersin. İnternetten ne olduğu belli olmayan yerlere itibar etme. Allah çok merhematli ve bağışlayıcıdır.

Üst Alt