Böyle aileden böyle çocuk.

meryem canan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Kapanmak istiyorum ailem istemiyor

ben kapanmak istiyorum 14 yaşımdayım ailem istemiyor annem o ne öyle bezle imanmı olur diyor sevmiyorum ben diyor. kısa etkeler giydiriyor. babam müslüman değiliz diyor. allah'a inanmak müslümanlık değildir diyorr ne yapmalıyım arkadaşlar konu açmayı bilmiyorum ne yapmalıyımmm :(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum ..Allah cc. Yar ve yardimciniz olsun..
ailenede Hidayet, iman versin...
Bu yasta bu Ailede bu ne guzel iman..
GAZANIZ MUBAREK OLSUN...
kapanmaya nasil karar verdiniz..gercekten merak ettim..
Allah kime hidayet erdirirse..onu hic kimse saptiramaz!!bu ne guzel bir lutuf Elhamdullilah...
Ergenlik çağına girmiş Müslüman bir genç kız artık örtünmek zorundadır.
O andan itibaren dinin bütün emir ve yasaklarından sorumludur. Bu yaştan sonra anne ve babanızın dinin emrettiği hususlarda size yasak koymaları yanlıştır.
Fakat onlara bu durumu güzelce izah etmelisiniz. Örtünme ile ilgili ayetleri onlara okumalı, bu ayetlerin ergenlik çağına girmiş olan bütün genç kızlara ve kadınlara hitap ettiğini anlatmaya çalışmalısınız.

Onlar itiraz etseler de siz Allah’ın emrettiği konularda kesin kararlılık göstermelisiniz. Sizdeki kararlılığı görünce zamanla sizi anlayacaklardir insallah..asagidaki konuyu okursaniz tessetur Emrini daha iyi anliyabilirsiniz ins..

https://www.islamiforumlar.net/islami-soru-ve-cevaplar/25219-kapanmak-istiyorum.html

meryem canan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum ..Allah cc. Yar ve yardimciniz olsun..
ailenede Hidayet, iman versin...
Bu yasta bu Ailede bu ne guzel iman..
GAZANIZ MUBAREK OLSUN...
kapanmaya nasil karar verdiniz..gercekten merak ettim..
Allah kime hidayet erdirirse..onu hic kimse saptiramaz!!bu ne guzel bir lutuf Elhamdullilah...
Ergenlik çağına girmiş Müslüman bir genç kız artık örtünmek zorundadır.
O andan itibaren dinin bütün emir ve yasaklarından sorumludur. Bu yaştan sonra anne ve babanızın dinin emrettiği hususlarda size yasak koymaları yanlıştır.
Fakat onlara bu durumu güzelce izah etmelisiniz. Örtünme ile ilgili ayetleri onlara okumalı, bu ayetlerin ergenlik çağına girmiş olan bütün genç kızlara ve kadınlara hitap ettiğini anlatmaya çalışmalısınız.

Onlar itiraz etseler de siz Allah’ın emrettiği konularda kesin kararlılık göstermelisiniz. Sizdeki kararlılığı görünce zamanla sizi anlayacaklardir insallah..asagidaki konuyu okursaniz tessetur Emrini daha iyi anliyabilirsiniz ins..

https://www.islamiforumlar.net/islami-soru-ve-cevaplar/25219-kapanmak-istiyorum.html

kapanma isteği benden 2 yaş küçük arkadaşım sayeside geldi o şuan kapalı düşünün. birgün o ve ailesiyle toplantı ya gittik orda öyle şeyler anlattılarki ordan çıktığım anda kapanma kararı aldım.
aileme durumu anlattım ama annem 47 yaşında ve açık. babam kuran okumayı bilmez düşünün. .s

ne kadar güzel anlatmışsın abla..
süperr

ablacım başınızı şişirdim gece gece ama artık içim içimi kemiriyor.
ben 8.sınıftayım derslerimi çok ihmal ettim. istanbulda oturuyoruz. lise ve üniversiteyi istanbul dışında okumak istiyorum. devlet yurtlarında kalırım. diyelim lisedeyken ailemden habersiz kapandım günah olurmu çok ? veya telefonla haber verdim onlar karşı çıktı günah ollurmu ? bu arada din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olcam Allah izin verirse :)

herşey için çok saolun Allah razı olsun.

Yönetim/Edit: Konu bölündü, ardarda yazılan mesajlar birleştirildi...

meryem canan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
merhaba ablalarım canlarım. Selamün aleyküm.
acilangul1acilangul1

bu siteye üye olduğum için çok memnunum :) dağa öncedende yazmıştım kapanmak istediğimi. şimdide böyle bir konu hakkında yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim. :)
Ailem dinine sahip çıkmaz çok hele annem kur'an-ı kerim okumayı bile bilmez. banada öğretemedi kendi imkanlarımla namaz kılmayıda öğrendim kuran okumayıda ( öyle tam da bilmiyorum.) geçen arkadaşımla konuşuyorduk yine ona kapanmak istediğimi söylemiştim kendisi kapalı nasıl kapandığını sormuştum. annemin arkadaşlarından biri duymuş. sordu kapanmakmı istiyorsun meryem diye bende tabikide dedim. oda iyi bakalım felan dedi 2 gün sonra beni konuşuyorlarmış yine aynı arkadaşım duymuş hürmüs hayatta kabul etmez, böyle aileden böyle çocuk bak sen şu Allah'ın işine demişler. :)
ama ben karar verdim para biriktiriyorum liseyi istanbul dışında okuyacağım mümkün olduğu kadar istanbula uzak olsun istiyorum. :) orada kapanıcam :) dolabımı yenileyeceğim öyle tam anlamıyla olmasada deneyeceğim yani tunik giyerim içine uzun kollu birşey bol paça pantolan saçımıda normal bir şekilde bağlarım :) ama tek korkum ailemin sonradan sorun çıkartması.. anlattığım gibi ve habersiz kapansam sorun olurmu ? yani günah olurmu ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bence hazırlık yapmak değil de. içinden gelmesi önemli.
ben de birden inanarak isteyerek kapandım gittim bi esarp almıstım örttüm çıktım cok değişik oluyor herkes sana bakıyo gibi düşünüyorsun alışmadıgın için.
Ama Allah yardım ediyor ..zamanla kıyafetlerinde olur..
hiç bir hazırlık yapmadan, kalbinde hazırlık yapman lazım.
güzellikleri yasayınca bosa gecen zamana üzülüyorsun.
Allahın rızasını kazanmak oldugu için ÖNCE BEYNİNİ sonra bedenini kapatmak gerek. s
eçenek yok Allahın emri oldugu bu emirleri de yerine getirmek gerekir. Allah inş. en kısa zaman da hayırlısıyla Nasip etsin.
kesinlik ile günahi YOK..sadece Sevabi ve Allah RIZASI var...

meryem canan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
bence hazırlık yapmak değil de. içinden gelmesi önemli.
ben de birden inanarak isteyerek kapandım gittim bi esarp almıstım örttüm çıktım cok değişik oluyor herkes sana bakıyo gibi düşünüyorsun alışmadıgın için.
Ama Allah yardım ediyor ..zamanla kıyafetlerinde olur..
hiç bir hazırlık yapmadan, kalbinde hazırlık yapman lazım.
güzellikleri yasayınca bosa gecen zamana üzülüyorsun.
Allahın rızasını kazanmak oldugu için ÖNCE BEYNİNİ sonra bedenini kapatmak gerek. s
eçenek yok Allahın emri oldugu bu emirleri de yerine getirmek gerekir. Allah inş. en kısa zaman da hayırlısıyla Nasip etsin.
kesinlik ile günahi YOK..sadece Sevabi ve Allah RIZASI var...
demek istediğim hazırlık değildi abla. yani şuan kapanamıyorum bari 3-5 harçlık biriktiriyim dağa iyi olur diye düşündüm :) bu düşüncemdemi yalnışş ? :) çokk kommikk çokk kommikk

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
demek istediğim hazırlık değildi abla. yani şuan kapanamıyorum bari 3-5 harçlık biriktiriyim dağa iyi olur diye düşündüm :) bu düşüncemdemi yalnışş ? :) çokk kommikk çokk kommikk
est kardesim aklim kendime gitti cddvb..
herseyde illa hazırlık yapan biriyim...:tamam:.tabi biriktir zaten zamani gelince ins. kapanacagina inaniyorum..mrhbba..
Sadece senin cocuksu samimiyettini cok sevdigim icin takiliyorum...sırıtık.:,
Laf aramizda ben ilk kapandigimda hic hazirlanmadan eski bir pardesu, esarp bulmus ustume gecirmistim...:tamam:.::komik..
simdiki aklim, bu yastaki kurnazligim olsa idi ilk once Tekbir de nefes alir sonra kapanirdim.. ama o ilk eski pardesu
ve bas ortuyu hic unutmadim.utngc..
altimda kot pantolon ustumde eski pardesu basimda esarp arkamda siritan saclarim.. anliyacagin..
kimse duymazsin biraz komik gorunuyordum..sırıtık.:,:tüüh:,
Simdi ise manken gibi kapaliyim..ama icimde Sen de olan o samimiyet, heyecan, cosku yok...:bilmemm:.
ne oldu bana.. ?aassd..

meryem canan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
herseyde illa hazırlık yapan biriyim...:tamam:.tabi biriktir zaten zamani gelince ins. kapanacagina inaniyorum..mrhbba..

bu gecelik benden bu kadar ablacım :) çok teşekkür ediyorum sana herşey için. :) sonra yine konuşuruz inş duaa.. :) :.dost..:tamam:.çokk kommikkacilangul1

melekgündüz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Laf aramizda ben ilk kapandigimda hic hazirlanmadan eski bir pardesu, esarp bulmus ustume gecirmistim...:tamam:.::komik..
simdiki aklim, bu yastaki kurnazligim olsa idi ilk once Tekbir de nefes alir sonra kapanirdim.. ama o ilk eski pardesu
ve bas ortuyu hic unutmadim.utngc..
altimda kot pantolon ustumde eski pardesu basimda esarp arkamda siritan saclarim.. anliyacagin..
kimse duymazsin biraz komik gorunuyordum..sırıtık.:,:tüüh:,
Simdi ise manken gibi kapaliyim..ama icimde Sen de olan o samimiyet, heyecan, cosku yok...:bilmemm:.
ne oldu bana.. ?aassd..

Selamün Aleykum bu güzel sohbeti kacirmisim.:tüüh:,
Bende yeni kapanmis biri olarak,laf aramizda yengemin anneme verdigi biraz eskimis bir basörtü vardi onunla ilk kapandim..utngc..çokk kommikk

Ve üstelik bir hafta boyunca onu taktim.sırıtık.:,
Simdi yeni yeni basörtüler almaya basladim...:tamam:.

Insanin ilk önce kalbinde hazirlik yapmasi lazim..
Sonrasi Allah in izniyle geliyor zaten..alkis:;:acilangul1

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
tek korkum ailemin sonradan sorun çıkartması.. anlattığım gibi ve habersiz kapansam sorun olurmu ? yani günah olurmu ?
Oda nedemek ya hu ailenin sorun çıkartması değil aslen seninle gurur duyması gerekir be kardeşim
Habersiz kapandım diye niye günah olsun kardeşim allah c.c. senin niyetini biliyor.

Üst Alt