Bitcoin (BTC) Can Alıyor Dikkat!

vertyucek

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Rahman Rahim Allah'ın adı ile başlarım. Alemlerin Rabbı Allah'a hamd olsun. Salât ve selâm, PEYGAMBER EFENDİMİZ’in ve onun pak âlinin ve ashabının tümüne.

وَمَا تَوْفِيقِي إِلاَّ بِاللّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ
ve mâ tevfîkî illâ billâh, aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb
selamun aleyküm rahmetullahi ve berakatühü

Değerli kardeşler mutlaka bir çoğunuz duymuşsunuzdur bitcoini.Bu kripto çeşidi dünyada bir çok kişi tarafından alınıp satılan,değerli olacağına inanılan bir şey.Birçok kardeşimizde ona rağbet ediyor ve hatta hatta malını,mülkünü satıp üstüne borç alıp daha ne olduğunu bile tam olarak bilmediği bu kripto para çeşidine yatırımda bulunuyor!!!

Şimdi size bu konu ile alakalı bir şey soracağım.Size deseler ki bir beyin ameliyatı var sana şu kadar para vereceğiz gel al neşteri ameliyata başla (beyin cerrahı değilsiniz) bu ameliyatı yapmaya kalkar mısınız?Yada büyük bir holding’in finansman bölümüne seni yönetici yapalım (finansman hakkında hiçbir bilginiz yok) sana çok para vereceğiz değerli varlıkları yönet deseler!?!Normal şartlar altında normal bir kişi bu teklifleri bilgisinin yetersizliği yüzünden mutlak geri çevirecektir!Hatta ve hatta üstüne ne kadar para verirlerse versinler kabul etmeyecektir.Zaten normal hayatta kimse böyle tekliflerde yapmaz size.Ama bu bitcoin işi insanlarımıza direkt olarak olmasada böyle bir teklifte bulunuyor!Değerlendi,değerlenecek,artacak paranı katlayacaksın gibi gibi...Ama ne yazık ki kazın ayağı öyle değil işte…

Bu işte uzun zaman harcamış,bilgili ve tecrübeli hatta başarılı(ki onların bile kaybettiğini gördüm),işin ehli olan kişilerin hepsi şunu söylüyor !kazanma olasılığınız %5(+ -) kaybetme olasılığınız %95 !!!Evet daha geçen günlerde Zonguldak’ta bir vatandaş sahip olduğu yüklü bir miktarda parayı bu işlerde kaybettiği için hayatına son verdi!!!Ondan önce Antalyalı bir vatandaşın başına gelen ise daha dehşet vericiydi.O yalnız kendisine ve ahiretine kıymakla kalmadı zavallı alesinini katletti.Ve daha bildiğimiz bilmediğimiz nice facia bu işlere bilip,bilmeden çocuklarının rızıklarını,sattıkları ev ve arabaları ve üstüne aldıkları faizli borçlarla bu işlere girenlerin başına geliyor ve gelmeye devam edecek gibi görünüyor dikkat etmezsek!!!

İnanılması çok zor ama daha geçen günlerde bu işin üniversitede eğitimini alan bir arkadaşımızın (borsacılıkla ilgili bölümler var) nasıl battığını kendisinden dinledim!Yine üniversiteli olmasa bile alaylı diye tabir edeceğimiz bir kardeşimiz,bu işin kurdu olan tecrübeli ve bilgili bir tacir arkadaşımızın borsada yaşanan zorlu süreçten sonra yatırımını zararla kapattığına şahit oldum!!!

Özellikle de bu işte en çok kullanılan borsalardan Binance’den çok fazla şikayetler oluyor!!!Orayıda kullanmayın derim.

Evet sözün başında demiştik ya kardeşler bitcoin(btc) kazandırıyorum diye kendisine çağırıyor ama sonuçta sizin herşeyinizi,hayatınızı ve hatta ailenizi bile kendi elinizle sizden alıveriyor!!!

Ben yaklaşık 1 yıldır bu işi takip ediyorum,gözlemliyorum.İnanın çok zor...Sonuçta %95’in kaybettiği bir iş.Ve işin içerisine girdikçe nelerle karşılaşıp neler neler duyuyorsunuz.İşin haram helal kısmını ise fakih alimlere mutlaka danışmak lazım.ALLAH-U TEALA bu işlerin şerrinden Mü’minleri korusun kardeşler amin...
ALLAH’U ALEM (CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH en doğrusunu bilir.)ALLAH’U ZÜLCELALE sonsuz sınırsız bir şekilde memnun,razı ve hoşnut olacağı kadar istiğfarı tevbe,hamd ve şükür, PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’E,BÜTÜN PEYGAMBERLERİMİZ ALEYHUMUSSELAMLAR’A, ve EHLİ BEYT,ASHAB,ZURRİYETLERİNE ve caiz olacak şekilde bütün Mü’minlere de aynı şekilde SALATU SELAMLAR olsun.CENAB’I MEVLA bizi affetsin,bağışlasın mağfiretine ve hidayete erdirip orada daim etsin azabından korusun,sonsuz rahmetine dahil etsin.her türlü şerden daima korusun bizlere darda kalmışlara yardım etsin amin.hakkınızı helal edin

Üst Alt