Bir Yürek İncinmesin Diye.. Rahman KAPINDa yim..Rabbim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
yurekincinmesin.jpg

ESSELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAH
Ya Rabbi, Namaz ve Oruçlarımızı kabul eyle. Ahir ve akıbetimizi hayreyle....
Ölmüşlerimizi af ve mağfiret eyleYa Rabbi... bizi şeytan ve düşman şerrinden ve nefs-i emmaremizin şerrinden muhafaza eyle...
Evimize iyilikler, hayırlı ve bereketli rızıklar ihsan eyle Ehl-i İslama selamet ihsan eyle..amin
eger Ramazan-i serif bizi iyiye .. guzelle ..Hakka dogru yoneltmemis ise...
Ramazan-i serifin bereket ve feyzinden yararlanamamis derdi rah Annacigim..
Cumlemizin Ramazanın son 10 gününün bereketli ibadet ve itikaftaymis gibi bir ruhani havasi icinde gecirmemisi Cenab-i Hak tan niyaz ederim...
bu son firsat gunlerimizi en iyi sekilde degerlendirebilmeyi Rabbim cumlemize nasip etsin..
Icim SIZLIYARAK..icimde yuregimin taa derinliginde beni son derece rahatsiz eden bir itirafi yapmadan da gecemiyecegim..Gönül bahçem de fırtınalar kasırgalar var su gunlerde..
bir yandan.. gurbetligin acisi diger yandan insanligin icinde bulundugu husran..
diger yanda Afrikadaki insanlik disi..yasananlar.. beni cook yordu Rabbim..
butun bunlarin agirligini tasiyamiyorum artik.. rukuden Secdeye Rabbim huzuruna geldim..
kimi kime sikayet edeyim ..sastim kaldim..
kimin HAKKINI kimden isteyim.. butun olanlarda olanlarin HAKKINI Sana havale ettim Rabbim..
su son gunlerde iki islami forum arasinda olup gelisen olaylar beni haylice uzmektedir.. cunku sanki bunlarin arasindaki olan.. gayri islami tartismanin sebebinde bir nebzede olsa benim de payim var sanki..
yukaridada bahsedigim gibi benim amacim Allah RIZASI icin... davette icabet ve daha genis kapsamli bir din kardesligi ve gonul dostlugu kurmak ve teblig amacli islami bir siteye hizmet etmekti..
Rabbim insan her an her olay ile imtihan edildigi bilincindeyim.. buda bizim birbirimiz ile olan imtihanimiz..
sanki imtihan icinde imtihan edilmekteyiz.. adalet ve durustlugumuz ile sinavdan geciyoruz..
bizlere Yardim et Rabim.. kalpleri birbirine isitan ..sevdiren Sensin..
kalblerimize merhamet.. Sevgi ve din kardesligini nasip et...
Kendimce ..su aciz aklimca hep adil ve merhametli olmaya calisiyorum...
Adalet duygusu gelişmemiş bireyde vicdan da olamaz..
Allahim!beni adil ve adaletli olmaktan ayirma..Kul HAKINDAN Sana siginiyorum..
her seyin en hayirlisini nasip et.. cunku ben artik neyin dogru neyin yanlis.. neyin HAKLI neyin HAKSIZ oldugunu bilemiyorum..
ama Sen Rabbim Sen.. her seyin en guzelini ..HAYIRLISINI bilensin.. cumlemize Senin Rizan yolunda birlik..
ve beraberlik icinde Sana hizmet etmeyi nasip et..
Ey Cehalet(!) Nerdesin! Keşke hiç bilmeseydim! Keşke bebek saflığına döndürebilseydim zihnim de Vicdanim da rahat etseydi!
vicdanım rahat, yüreğim huzurlu. ... degil iken Sana tum benligim ile nasil yonelip dua ..niyazimi eda edip burada yanik Gonlumden nasil gonul dostlarima seslenebilirim ki..
Yalvaralım O mühür sahibine...Ve O'ndan yardım isteyelim...
Bir selam verelim...Bir salâvat getirelim...
Bir gönül rızası alalım...Bir cümle yazalım...
Ve ne yaparsak, Allah için yapalım...
...
Kuran Müslümanlar hakkında kötü zanda bulunmayı suizan yapmayı yasaklamaktadır....
Müslüman hakkında esas olan hüsnü zan yapmaktır. Yani Müslüman’ın niyetinin güzelliğini kabul etmektir...
Müslüman’a suizanla yaklaşmak Müslüman kardeşinin niyetini sorgulamak demektir...
Bizler kalpleri okuyamadığımıza göre niyetleri değil tavırları sorgulamak durumundayız...
Bir davranışta veya tavırda veya düşüncede bir yanlışlık olduğuna inanıyorsak elbette o konuda birbirimizi uyarmalıyız. ama herseyin bir adab-i ve usulu islami edebi tarzi vardir..
MÜMİNLER KARDEŞTİR
Hucurat 10. “Şüphesiz müminler birbiri ile kardeştirler; öyle ise dargın olan kardeşlerinizin arasını düzeltin; Allah’tan sakının ki size acısın.”
kgüll..,kgüll..,
deep not:Ayni yazi iki din kardesim olan forma tarafimdan gonderilmistir..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
benim amacim Allah RIZASI icin... davette icabet ve daha genis kapsamli bir din kardesligi ve gonul dostlugu kurmak ve teblig amacli islami bir siteye hizmet etmekti..

Evet değerli gönül sızım kardeşim...Ne güzel de ifade etmişsiniz...Siz daha geniş kapsamlı bir din kardeşliği ve gönül dostluğu kurmak istiyorsunuz...Biz herkese kucak açtığımız gibi sizede kucak açtık...Ve sizde biliyorsunuz ki bundan başka da hiç birşey birşey yapmadık...Biz, bize yöneltilen şuursuz bir suçlamanın cevabını verdik... saygılı olmayı da çok iyi biliyorduk ama...bize gelen mesajın saygı ölçüsü nispetinde cevap verdik... konuyu kapattık...Gerekenleri söyledik...anlayanlar anladı...Cevap vermek için aldığımız üyeliklerin silinmesi...Bu konuda kimin haklı olduğunun göstergesi değilmidir?... Sizin bu konuyla zerre kadar sorumluluğunuz olamaz...Lütfen başkalarının ayıplarını hatır-gönül diyerek üstünüze almaya kalkmayın...Sizin amacınız yukarıda belirttiğiniz gibi gayet iyi niyetli bir amaç...ve artık bu konularla canınızı sıkmayın...Zaten sıkıntılarınızın bu dönemde iyice sizi zorladığını anlayabiliyoruz...Allah cümlemizin yardımcısı olsun...

Üst Alt