Bir Teklifim...

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Burada üye olarak, yaziyoruz, yorumluyoruz ve iktibas (alinti, kopya) ediyoruz. Güzel. Yazimizin da gayesi ayni. Yorumlarimizin da ve iktibaslarimizin da. Mevla'nin rizasina matuf bilgilendirme. Yani bir nevi Dini hizmet. Cok hos ve güzel.
Burada kendi emegi ve ürünü olarak bir iki kardesimiz bir seyler yaziyorlar. Yani, yazmak zordurun disinda ugras isteyen bir sey. Dolayisiyla, her bir üye kardesimiz kendisi yazsin ve buraya aktarsin demek cok hos da degil bu mümkün olmaz zaten.
Bir cok kardesimiz de iktibas etmek suretiyle buraya yazi geciyorlar ki sitedeki yazilarin 100'de 95'i de bu sekilde geciliyor siteye. Bence bunda da bir problem yoktur.
Madem burada bir seyler yapilmaya calisiyliyor, muhataplara bir seyler vermeye calisiliyor, bu arada kendimizi de unutmamak gerek, iktibaslari olsun, yazilari olsun, yorumlari olsun okudugumuz da en az, 10, 15 cümlecik yorumlarimiz olsun derim. Bu hem zihninizi acar, aklinizi kzvvetlendirir ve hem de bilgi dagarciginizi edebiyat dünyanizi inkisaf ettirmis olur. Bu cok önemli. Okuyun, yorumlari gözden gecirin ama kesiunlikle yorum yapmayi unutmayiniz.
Tesekkür ederim emegine saglik, bu kadarcik yorum olmaz lütfen, o yazilarin ya da iktibaslarin satir aralarindaki manayi kesfederek 10, 15 cümlecik yorumlar yazilabilir, lütfen yazalim ve birbirimizle de de nazikce, edeplice, ahlaklica ve sefkatle münazara yapalim beyinlerimiz jimnastik yapsin.
Benim teklifim böyle...
Yazilara iktibaslara yorum yapmayi unutmalayalim. Yoksa kopyalamaktam, iktibas etmekten ve alintidan hic bir sey kazanan olmayiz.
Gecen gün bir kardesimiz bir yazi kopya etmis, o yazinin icersinde gecen bir cümlede alkol alinmasi isteniyordu, Serdar Yöneticimiz de "Hic olmazsa daha iyi olur" diye not düsmüstü. Ben de not düsecektim, daha iyiyi birakiniz alkol asla olamaz, olmamaliyid haramdir yazacaktim yazmadim. Anlatmak istedigim su cogu yazilari kopyalarken o yaziyi derinden derine de okumuyoruz asil korku da bu.
Evet, yazilara yorumlarimizi asla unutmayalim,,lütfen...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun..aynen..katiliyorum..yorum yazabilmek icin ilk once YAZILANI okumamiz..gerekli..dfgtn
ve emege saygi hurmetten..ve kendi sosyal...kulturel ve ic dunyamizin gelisimi icin..ilk once iyi bir yorumcu olmak gerekir..sanirim..cddvb..
Yazilarin altina tssekur..emeginize saglik yaninda..O yazidan kendimizce..nasiplendigimiz..
bir cumle de olabilir..
Dikkatinizi ceken..size..yureginize oturan..bir kelime de olsa..Tepki ve ilgi gosterelim..derim..alkis:;:
boylece muhabbetin SIRRINA erere gonuller arasinda kopruler kurabiliriz..ins.
Unutmayalim..
bir insana verilen değer...hakettiği ..emegi kadardır!!
Ve aslında herkes, kendi değerini kendisi belirler..
baskasina deger verenler..asln-da kendi degerini de belirlerler..sırıtık.:,

istikamet

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
:selamunaleykum;

Zaten kopya edilmiyorki.İlle bi şeyler yazmak gerek.İlk kez bu tarz bi siteye denk geldim.
Bı yazı güzelse teşekkür edilir.İllede eleştirecek bir şey bulmakmı lazım?hhım

Üst Alt