bir bayram günü daha yaklaşıyor ...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İşte bir bayram günü daha yaklaşıyor Gurbet Diyarin-da..
Biraz once bir kardesimiz ile gorustum.. dediki..
Gel cocuklarimiz 3-ile 10 yas arasinda olanlar birbirine bayram hediyesi alip versinler..
Cook hosuma.. gitti..
Neden olmasin?Hep birlikte gerçek bir bayram coşkusu ve sevincini yaşamak ve yaşatabilmek icin..
Gelin Bayram icin bir guzelige.. Hayra ..iyilige vesile olup Bir Din kardesimizin Duasini alalim ne dersiniz?
Bu forumdan da olabilir.. Anne baba es Dost Akraba cevremizdeki kimsesiz yaslilar ..
sokak cocuklari Sehit anneleri de olabilir..
Yeterki Bu mubarek Gunde bir Gonullu sevindirelim..
Bayram icin iyilik guzelik Gonul Alma kampanyasi acalim.. Ben de burada Ayni hizmetti baslatmaya niyetliyim ins.

Her bayram günü “eski bayramların tadı yok” sesini hep birlikte yükseltme yerine eski bayramlari yasatmak icin elimizden geleni yapmaya ne dersiniz?

kaç büyüğümüzün elini öpmek için can attık, kapısını çaldık?
kaç çocuğu bayram sevinciyle kucakladık...
kac yaslinin hizmettini yaptik..? kac sehit oksuz evladina sahip ciktik..?
kac Sehit Anasina ben de Bir oglunum diyerek Sevgi ile kucakladik?
..........
Affet Bizi Allahim!biz Sevmeyi Ve Sevginin Sahibini unuttuk...
Hayatımıza ve bayramlarımıza eskisgi gibi tad vermek istiyorsak bunu bir başkasından bekleyerek değil, ilk önce kendimiz adım atarak gerçekleştirmeliyiz....

İyiliğe dâvet etme görevini yerine getirebilen müslümanlar, başarıya ulaşır, kurtuluşa ererler. ..
Bu görev, farz-ı kifâyedir. Bu yapılmıyor ve yerine getirilmiyorsa, hiç bir müslüman kendini sorumluluktan kurtaramaz..

Bir iyiliğe öncülük eden kimseye o iyiliği yapanın ecri gibi sevap vardır." Hadisi serif..

Üst Alt