Bir Baba Adayı Dua Ediyor

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
9,111
Tepkime puanı
81

12485810.gif


Bana öyle bir evlat nasip etki Allahım

Zayıf olduğu zamanları bilecek kadar güçlü korktuğunu kendisine itiraf edebilecek kadar cesur olsun; şerefli bir mağlubiyette mağrur ve dik kalabilsin; zaferde ise mütevazi ve ve şefkatli olabilsin.

Bana öyle bir evlat nasip etki Allahım
Yapması gereken işler sadece birer arzu olarak kalmasın seni tanıyan bir evlat olsun ve kendini tanımak bilginin temel taşı olduğunu bilsin.
Sana yalvarırım Allahım onu kolay ve rahat yollarda değil güçlüklerle savaşmanın zevkini duyacağı yollarda yürüt ki fırtınalarda ayakta kalmayı ayakta kalamayanlar için de sevgi ve şevkat duymayı öğrensin.


Bana öyle bir evlat nasip etki Allahım
Kalbi temiz olsun ümitleri yüksek...
Öyle bir evlat olsun ki başkalarına hükmetmeden önce kendine hükmetmesi gerektiğini bilsin öyle bir evlat ki geleceğe uzansın ama geçmişi unutmasın.


Ve bütün bunları ona verdikten sonra yine yalvarırım Allahım yine yalvarırım Allahım ona gülebilme duygusunu ver ki daima ciddi olduğu halde kendisini fazla ciddiye almasın ona alçak gönüllülük ver ki daima gerçek büyüklüğün sadeliğini gerçek zekanın açık sözlülüğünü gerçek gücün şefkat ve yumuşaklılığını hatırlasın.
Ancak ondan sonra Allahım ben babası “boşuna yaşamadım” diyebileyim.
 
Üst Alt